CS 2 tam bir hayal kırıklığı

• Konuyu başlatan Alizm
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 148
  • Görüntüleme 14B
Oyunu daha oynamadım tabii ki ancak şunu deme istiyorum kaç sene beklendi bu oyun ancak öyle muazzam bir değişiklik yapmamışlar. Birkaç silahın sesi değişmiş. Karakter yürürken kendi ayağını görebiliyor. Bazı animasyon değişiklikleri ve biraz grafiğin gelişmesi. Ben çok daha şey bekliyordum. Ben bu değişiklikleri Valorant ile mücadele olması için yaptıklarına inanıyorum. Öyle yıllardır üzerinde çalışılmış bir şeye benzemiyor.

Bu arada 128 tick olayı iyi olmuş.
Dostum muhtemelen oyunu çok oynamıyorsun ve haberleri iyi takip etmemişsin. Çoğu CS:GO oyuncusunun beklediği şey Source 2 oyun motoruydu ve aslında bu oldu. Oyunun optimizasyonu çok kötüydü ve en iyi donanıma da sahip olsan fps dropları yiyebiliyordun. 128 tickrate server' larda bile bazen mermin gitmeyebiliyordu. Bu güncellemeyle tickrate değil daha farklı bir sistem kurmuşlar ve optimizasyonu oyun motoruyla güçlendirmişler bu çoğu pronun ve oyuncunun hayaliydi zaten. O yüzden bu güncelleme bekleneni karşılıyor bence.

Çok yüzeysel bir yorum olmuş. CS2 hiçbir zaman çok büyük beklentilere girilerek beklenilmedi. Oyunda fiziksel ve mekanik olarak değişimler var. Vuruş hissi ve spray atarken değişimler var. Source 2 ile birlikte yeni fizik motoru eklendi. Cesetler üst üste yigilabilir. Oyunda her şey daha gerçekçi duruyor. Tüm bombalarda efektler değişti. Kan efektleri değişti. Birini neresinden vurursan artik orasından kan çıkıyor ve izlerken daha keyifli gözüküyor. Sisler artik açılıp delinebilir ve haritanın her yerinden başka bir yere atılabilir. Bu taktik olarak çok fazla çeşitlilik sağlayacak. Source 2 ışıklandırması ile haritalar muazzam duruyor. Ateş ederken bile merminin ateşi silahın üstüne yansıyor. Bazı haritalar yeniden tasarlandı. Sub-tick sistemi ile rekabetçi geliştirildi. Yeni ses sistemi getirildi ve sesler gerçekliğe uygun şekilde kulağa gelecek. Bunlar henüz bildiklerimiz. En önemli olay oyun motorunun değişerek daha fazla yeniliğe açık olmasıdır. Oyun ileride çok daha güzel olacaktır.

Bir oyun hakkında eleştiri yaparken 'Oyunu daha oynamadım.' diye konuya başlamak da komikmiş.

Birincisi oynamamışsın yorumda bulunuyorsun? İkincisi yorum yapan arkadaşlar büyük fanboylarmış gerçekten Valorant'a ne ara getirdiniz konuyu :d

En azından oyunu oynamayıp "hile dolu yav" diye dolaşan tayfadan kurtaracağı kesin.

Hocam Prime hesapsanız ve güven faktörünüz yüksekse karşınıza kolay kolay hile gelmez. Takımınızda hile kullanan ve güven faktörü düşük oyuncu varsa gelebilir. CS'de çok fazla hile var söylemi tamamen abartılarak söyleniyor. Ben solo girdiğim zaman kolay kolay hileye denk gelmiyorum.

Daha izlediği videoları anlayamadan ve oyunu daha oynamadan saçma sapan CS2'ye sallayan arkadaşlara çok gülüyorum. Şaka yapıyorlarsa komik yapmıyorlarsa daha da komik. :D

Hepsini geçtim Valorant ne alaka şuan. CS yenilik isteyen bir oyun değil, kemik bir oyun, yani her türlü oynanır. Valorant yenilik getirmezse oyuncu kaybedecek bir oyun.

Kusura bakma da ne bekliyordun acaba? CS 1.6'dan CS:Source'a geçince de köklü bir değişim olmadı ki. CS:GO saf fps oyunu bu oyundan uçuk kaçık şeyler beklemeyin. Oyun zaten anlık 1.5m oynanıyor, sen oynamasan da olur.

Kusura bakmazsan sana göre bir oyun değil Counter Strike. Sen galiba Battlefield veya COD tarzı bir şey bekliyordun. Genel CS kitlesinin en büyük sıkıntısı mmde tick rate ve biraz eskimiş oyun motoruydu. One way smoke gibi kırık mekanikleri de düzeltmişler. Rekabetin hat safhada olduğu bir oyunda bunlar büyük yenilikler. Daha rekabetçi bir oyun çıkmadı daha. Umarım anlatabilmişimdir. Diğer türlü tartışma konusu bile olamaz.

Oyunu daha oynamadım tabii ki ancak şunu deme istiyorum kaç sene beklendi bu oyun ancak öyle muazzam bir değişiklik yapmamışlar. Birkaç silahın sesi değişmiş. Karakter yürürken kendi ayağını görebiliyor. Bazı animasyon değişiklikleri ve biraz grafiğin gelişmesi. Ben çok daha şey bekliyordum. Ben bu değişiklikleri Valorant ile mücadele olması için yaptıklarına inanıyorum. Öyle yıllardır üzerinde çalışılmış bir şeye benzemiyor.

Bu arada 128 tick olayı iyi olmuş.
Kimse CS2 falan beklemiyordu. Ayrıca Valve'ın Valorant balonuna rakip olma çabası yok.

Gayet güzel olmuş bence. Kimse yeni bir CS istemiyordu zaten. Tick sorununun çözülmesi ve hileler için daha iyi savunma getirilmesi herkes için yeterli.

Geri
Yukarı