CS:GO boyutu neden bu kadar büyük?

Melehat

Centipat
Makaleler
1
Yer
Valandovo, Kuzey Makedonya
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımda 57 GB SSD var ve bunun 30 GB'lık bir boyutu Windows. 8 GB kadar bir boyut da sanal bellek. Yeni bir SSD almak istedim fakat bilgisayardaki tüm parçalar anakarta yapışık durumda. Değiştirme şansım yok. CS:GO'yu oynamayı çok fazla istiyorum fakat maalesef indiremiyorum. Bu oyunun boyutu neden bu kadar büyük? Sadece birkaç harita ve silahlar var. Saçma bir soru olacak ama boyutunu küçültemez miyiz?

120 GB SSD kullanıyor sanırım arkadaş ustam her türlü dolar o ya :(
Windowsdan 15GB falan kurtarır sanki hocam dağıtımına göre, hatta 25 bile kurtarabilir sanki zorlarsa. Swap alanını da 2GB falan yaparsa dert olmaz gibi :D

57 GB gerçekten küçük bir kapasiteymiş. 2004 yılında 20GB hard disk kullanırdık. O dönem Windows XP+oyunlar yeterli olurdu.

CS:GO geçen yanlışlıkla sildim. Yeniden yüklediğimde 31GB alan kapladığını fark ettim. Bende kapladığı alanı fazla olarak görüyorum.

Çözüm (uyguna fiyatlı) klasik bir 2.5 HDD kutusu+uyguna bulunacak bir notebook HDD'si ile taşınabilir hale getirip kullanılabilir. 500GB bile olsa yeterli olur.

Arkadaşlar bilgisayarımda 57 GB SSD var ve bunun 30 GB'lık bir boyutu Windows. 8 GB kadar bir boyut da sanal bellek. Yeni bir SSD almak istedim fakat bilgisayardaki tüm parçalar anakarta yapışık durumda. Değiştirme şansım yok. CS:GO'yu oynamayı çok fazla istiyorum fakat maalesef indiremiyorum. Bu oyunun boyutu neden bu kadar büyük? Sadece birkaç harita ve silahlar var. Saçma bir soru olacak ama boyutunu küçültemez miyiz?
Hocam bilgisayarınızın özellikleri neler? 57GB ssd ilk kez duyuyorum. CS:GO açmayabilir ancak bilgisayarınızın güçlü olduğunu düşünüyorsanız belki kullanmadığınız disk alanı vardır, Disk yönetimi kısmından kontrol edebilirsiniz.

Hocam günümüzde oyun boyutları aşırı büyük oluyor, yapabilecek bir şey yok, ekstra bir depolama alanı almaya bakın. Eğer bütçe yetmez ise taşınabilir HDD'lere de bakabilirsiniz.

Mesela Mortal Kombat 11, neden 100GB? Benim de bir fikrim yok.
1679780811775.png

1TB :D

Hocam bu arada SSD'nizin anakarta lehimli olmasına pek ihtimal vermiyorum. Laptop modeliniz nedir?

Yapacak bir şey yok. Tamamen bloatware tuzağından ibaret.

Hocam benim telefon 120 GB ki birçok telefomda 128 GB'dan aşağı üretilmiyor mobil tarfta bile hal böyleyken bu SSD'ye ancak Windows yüklersiniz ek HDD ya da SSD takviyesi çıkmalısınız oyun boyutu küçültülmez hatta ekleyeyim Counter-Strike 2 güncelleştirmesiyle 50 küsurlere çıkiyor boyutu o yüzden en kısa zamanda depolama takviyesi yapın.

Geri
Yukarı