CS:GO Türkler neden bu kadar toksik?

Aklı başında birinin bu davranışları düşünerek yaptığını sanmıyorum. 13 yaşında 15 yaşında çocuktan küfür yesem ne olur yemesem ne olur? Çoluk çocuk yani. Bende bu yaşlarda az yapmadım dediğin gibi. Ama gidip 20 30 yaşlarında koca adamların birilerine daha önce duyulmamış küfürler etmesinin bir açıklaması olabileceğine inanmıyorum. Bu yaşına kadar bundan ders çıkaramadıysa bu yaşından sonra çıkaracak mı dersin?
Dostum sen 12-13 yaşlarında yaptın 18'inde bir şekilde kafana dank etti diyelim ki. Aynısını tamamen baştan aşağı farklı bir hayat yaşayan birinden beklemek normal mi? Çok fazla parametre var belki sen aşırı küfürlü bir ortamda yetişmedin aşırı küfür ve cehalet içinde yetişmiş biriyle aynı tutulabilir misin sence?

Tekrar söylüyorum ben eğer kötü ortamda büyüdüysen git küfür et çok iyi yapıyorsun demiyorum aksini savunuyorum fakat bu insanların hatalarını fark edebilmesi için biraz da toplum tarafından kabullenilmesi lazım. Yani sen kendini bir şeylerin farkında, kendini kontrol edebilen bir insan olarak görüyorsun değil mi mesela? Sen bile gidip "Bu adamdan bir halt olmaz" dersen o da zaten kendinin ne olduğunu fark edemeyecek kadar cahil ve öfkeli adam daha çok sayıp söver. Tamam adamı evine alıp besleyip, Discord'dan hayat dersi de ver demiyorum da oyunda görmezden gel. Gerçek hayattaki samimi olduğun biriyse böyle saçma işler yaptıklarında "niye böyle bir şey yaptın ki?" diye sorunca beyinlerine örs düşmüş gibi oluyor insanlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı