CS:GO, CS:GO 2 ve Hileciler

Evet ama biz de diyoruz ki, bir hesabın ister seçkin olsun, ister olmasın çok hilecisi ve çoğu maça denk geliyor ve bu duruma tıpkı Valorant’ta olan hile sistemi gibi bir şeyle kesin bir çözüme kavuşturmak.

Hocam neden hileleri bitirmiş gibi bir algı yaratsınlar ki? Neden ihtiyaçları olsun?

Ben de diyorum ki, Valve yıllardır bunu yapıyor, 10 yıldır oyuncusuyum ama öyle dedikleri halde 10 yıldır hala hilecilere bir çözüm bulmuyor”

Valve yıllarca hile yüzünden eleştiri aldı. İstese yapar mıydı? Yapardı.
Ancak ben Valve'nin ekibi içinde anti-cheat ve çekirdek mimarisi üzerine anlayan usta kişiler olduğunu sanmıyorum.

Bakın Valorant'a, çıktığı günden beri Vanguard harıl harıl çalışıyor. Neredeyse çoğu hileyi tespit edebiliyor.
Çünkü Riot Games'in ekibi içinde usta isimler var.

Mesela Windows 11 de neden Valorant Secure Boot istiyor? Daha iyi güvenlik sağlamak için, TPM çipini kullanıyor Windows 11 de Valorant. Donanım tabanlı hile algılama yapmak için.
Aa evet benim bilgisayarımda zamanında Windows 11 yüklüyken Valorantı indirmeye çalışıyordum o “Secure Boot” konusunda çok uyarı alıyordum.

İşte onu açmam gerektiğini söylüyordu, açmazsam oyuna giremiyordum hata veriyordu.

Yani Valorant’ın yani Vanguard oyun piyasasının diyelim bana göre en iyi hile sistemi net.

CS:GO oynamışlığım yok ama seçkin hesaplar hileden uzak tutuluyor diye biliyorum, yanlış mıdır?
Doğrudur ama bu da iyi bir şey değil. İnsanlar daha doğrusu oyuncular sırf oyunu keyifli oynayabilmek için ve sırf hileciler yüzünden hesaplarına 300₺’ye yakın miktarda para verip seçkin almak zorundalar mı bana göre değiller. Ve hiç bir oyunda para verilerek hilecilerden korunmanın yolu olmaması gerek.

Hocam neden hileleri bitirmiş gibi bir algı yaratsınlar ki? Neden ihtiyaçları olsun?
Ama bu sefer de yeni güncellemeyle oyunculara kasten “yeni hile sistemiyle hileciler artık yok” dedittirecekler. Bu sefer de böyle olacaktır. Valve da kendince oyuncularını elinde tutmaya çalışıyor.

Düşünceleriniz, fikirleriniz, yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar. Umarım Valve bu güncellemeyle artık hile konusunu uzun bir ara kapatır. Çünkü hak verecek olursanız, bu durumdan mağdur olan çok arkadaşlarım var, çok oyuncularda var. Banlananlar var, sinirlenenler var vs. Bu güncelleme CS:GO için bir devrin bitişi, yeni bir devrin başlangıcı olacaktır, popülaritesi, memnun kalışlığı, oyuncu artışı vs. Umarım herkes için güzel bir güncelleme, her şeyinden memnun kalınacağı bir güncelleme olur.

Bilemiyorum hocam. Onca zaman kılını kıpırdatmadılar, bir kayıpları olmadı. Dediğim gibi algı yaratmak yerine direkt harekete geçebilirler.
Anlıyorum. Direkt harekete geçmek de bir şirket için kötü şeyler vaat edeceğini sanmıyorum, (batmak anlamında). Ama yorumlarınız için teşekkürler.

Stratejik olarak bakarsak hile üzerinden zaten bir kazançları mevcut. Bugün çok basit firmaların yaptığı oyunlarda bile çok daha sağlıklı sistemler mevcut.

Her maçıma, her ele hileci geliyor.

Ben son 1 yıldır inanın tek bir hileyle karşılaşmadım. Oyun güven faktörüne bakıyor eşleştirirken. Bu oyuncu oyunun yarısında çıkıyor, çok şikayet ediliyor, takım arkadaşlarına zarar veriyor vb diyerek algoritma onu da onun gibi insanlarla eşleştiriyor. Mümkün olduğunca Steam'de güvenilir şekilde bir profil oluşturmaya dikkat ederseniz inaniyorum ki sizde de hileler azalır.

Dün Rip'in yayında gördüm mod bir kod verdi denemesi için ve rakibi haritada gösteriyordu çok saçma bir şey hileleri engellemek bu kadar zor olmamalı.

Oyun daha betada. Oldukça saçma buglar vs bulmak mümkün. Hatta şöyle bir duyum almıştım. CS2'ye sahip bir arkadaşınız sizi oyun içinden davet ediyor siz de oyuna mesajlar kısmından gelen davetle katılırsanız CS2ye sahip oluyorsunuz, dün düzeltildi sanırım.

Stratejik olarak bakarsak hile üzerinden zaten bir kazançları mevcut. Bugün çok basit firmaların yaptığı oyunlarda bile çok daha sağlıklı sistemler mevcut.
Yani şey mi demek istiyorsunuz, Valve çok kazanç sağlamaya çalışan bir firma mı?

Ben son 1 yıldır inanın tek bir hileyle karşılaşmadım. Oyun güven faktörüne bakıyor eşleştirirken. Bu oyuncu oyunun yarısında çıkıyor, çok şikayet ediliyor, takım arkadaşlarına zarar veriyor vb diyerek algoritma onu da onun gibi insanlarla eşleştiriyor. Mümkün olduğunca Steam'de güvenilir şekilde bir profil oluşturmaya dikkat ederseniz inaniyorum ki sizde de hileler azalır.

Oyun daha betada. Oldukça saçma buglar vs bulmak mümkün. Hatta şöyle bir duyum almıştım. CS2'ye sahip bir arkadaşınız sizi oyun içinden davet ediyor siz de oyuna mesajlar kısmından gelen davetle katılırsanız CS2ye sahip oluyorsunuz, dün düzeltildi sanırım.
Katılıyorum haklısınız, teşekkürler.

Aa ilk defa duydum olabilir aynen sonuçta illa CS:GO’da değil, diğer oyunların betalarında da buglar vs. olur.

Bayağı uzun süre Valorant oynadım 1 kez hile ile karşılaştım o da oyundan atılmıştı sanırım. CS:GO'da ise durum tamamen karman çorman halde. Hileleri %100 tespit edemiyorlar. Raporların da işe yaraması için incelenmesi falan gerekiyor. Oyunun eninde sonunda içine ediliyor.

CS severler beni linçleyebilir ama Valorant oynarken daha çok eğleniyorum. CS:GO dedin mi aklıma sadece küfür eden Ruslar ve hile geliyor. Ruslarla iletişim kurmakta imkansız İngilizce konuş diyorum yok.

Ek olarak oyunun düz FPS modunda olması, özüne çok sadık ilerliyor tebrik ederim. Ancak bunu CS:GO fanlarınon beğenmemesi... :) Ben mesela bu halini bile çok iyi bulmadım, artık düz shooter oyunlara karşı da çok heyecanım kalmadı. Gider Call of Duty falan oynarım. Valorant'ta ki skill mantığı gibi oyunu daha komplike hale getirmeleri daha iyi olurdu diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı