CS:GO Glock 18 ne işe yarar?

IronSmith0057

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. CS:GO'da Glock 18 diye bir silah var ve belki sizi şaşırtacak ama bu silah PP Bizon'dan daha iyi ama yine de CZ75 ile bile yarışamaz.

Neyse bu silah ne işe yarıyor? Pistol rountta bir P250 ve bomba alabilirim diye biliyorum ve bir dakika, nasıl yani Glock T iken hiç para harcamayıp ölmeye mi yarıyor? Sanırım evet. Yani silah su ya da boncuk bile atmıyor o yüzden bu silahla birini öldüremezsin. Peki ya bu şartlarda Glock skini almaya değer mi? Kullanmayacağım ki belki Valve'ın istediği sadece pistolları kozmetik olarak kullanmamızdır. Ayrıca Tec 9 tam zırhlı bir rakibi 1 headshot ile öldürebilirken Glock 4 headshot, çünkü Valve. Gabe sana sesleniyorum CS:GO'yu dengele adamım hem de hemen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Menzillerini araştırabilirsin veya botlu bir haritada eşit menzil ile deneyebilirsin. Glock orta mesafe olarak daha iyidir.
Tec-9 ECO silahıdır. Yani "pus ve adam gelince kovala" silahı. O yüzden yürürken isabetli olması gayet normal.
Glock ise "koş, zayıflat ve öldür" silahıdır. Çok uzun süre CS:GO oynadım ve çoğu şeyi biliyorum.

Tec-9 2HS ile vurabilme sebebi yukarıda dediğim gibi "ECO" silahı olmasıdır.
İlk El Tec-9 çekilmez, çekilse bile o kişi hep defansta kalır. E-Spor maçlarını izlersen örneğini görürsün.
Glock ise "hızlı gir, zayıflat, öldür" yani "ele geçir" silahıdır ki bu da tam ilk Ele uygun bir silah türüdür.
Eğer ilk Eli kaybedersen zaten Tec-9 çekip pusarsın. Yine dediğim gibi "E-Spor maçlarını izlersen görürsün."
Glock, isabet oranı olarak "sağ-sol" biraz dengesiz, ileri atışta dengeli bir silahtır. Yani tam ele geçirme silahı.
4HS atma sebebini zaten biliyorsundur artık. Yukarıda 3 kelime ile özetledim.

Tec-9 ile bir bölgeyi ele geçiren birisini göster. Ele geçirse bile çok kayıp verir ve eli rakibe verecektir.
Tec-9 ele geçirme silahı değildir. "Öldür ve silah kap" silahı diyebiliriz.
E-Spor maçlarında ilk eli kaybedince çoğunlukla Tec-9 çekerler. Böyle bir durum varsa zaten adamlar neden ilk el Tec-9 çekmesinler?
Nasıl olsa o kadar yıllarını gömmüşler. Bunu bilemeyecekler mi?

Menzillerini araştırabilirsin veya botlu bir haritada eşit menzil ile deneyebilirsin. Glock orta mesafe olarak daha iyidir.
Tec-9 eco silahıdır. Yani "pus ve adam gelince kovala" silahı. O yüzden yürürken isabetli olması gayet normal.
Glock ise "koş, zayıflat ve öldür" silahıdır. Çok uzun süre CS:GO oynadım ve çoğu şeyi biliyorum.

Tec-9 2HS ile vurabilme sebebi yukarıda dediğim gibi "eco" silahı olmasıdır.
İlk el tec-9 çekilmez, çekilse bile o kişi hep defansta kalır. E-spor maçlarını izlersen örneğini görürsün.
Glock ise "hızlı gir, zayıflat, öldür" yani "ele geçir" silahıdır ki bu da tam ilk ele uygun bir silah türüdür.
Eğer ilk eli kaybedersen zaten tec-9 çekip pusarsın. Yine dediğim gibi "e-spor maçlarını izlersen görürsün."
Glock, isabet oranı olarak "sağ-sol" biraz dengesiz, ileri atışta dengeli bir silahtır. Yani tam ele geçirme silahı.
4HS atma sebebini zaten biliyorsundur artık. Yukarıda 3 kelime ile özetledim.

Tec-9 ile bir bölgeyi ele geçiren birisini göster. Ele geçirse bile çok kayıp verir ve eli rakibe verecektir.
Tec-9 ele geçirme silahı değildir. "öldür ve silah kap" silahı diyebiliriz.
E-spor maçlarında ilk eli kaybedince çoğunlukla tec-9 çekerler. Böyle bir durum varsa zaten adamlar neden ilk el tec-9 çekmesinler?
Nasıl olsa o kadar yıllarını gömmüşler. Bunu bilemeyecekler mi?

P2000 mi tercih etmeliyim USP s mi?
HS atmayı bilsen glocku kötülemezsin. Zaten glocku ilk el dışında pek kullanmazsın. Full eco kalacaksan kullanırsın o da 1-2 rounddur toplamda bir maç içinde. HS atmayı bilsen bu konuyu açmazsın.

Glock kasklı rakibe 4 HS atıyor.

P2000 mi tercih etmeliyim USP s mi?

Glock kasklı rakibe 4 HS atıyor.

Tamam zaten eğer karşı rakip Full armorluysa bu demektir ki sen Full ecosundur. Bir maç içinde Full eco kalman gereken round sayısı olsa olsa en fazla 2'dir. Yani bunu dert etmemen gerekir. O zaman deagle kullan kafadan tek atıyor :)

Bu arada USP mi P2000 mi sorusu tartışılır. Çoğu kişi USP kullanıyor. Kullanıp kararı kendin vermen gerek.

Tamam zaten eğer karşı rakip Full armorluysa bu demektir ki sen Full ecosundur. Bir maç içinde Full eco kalman gereken round sayısı olsa olsa en fazla 2'dir. Yani bunu dert etmemen gerekir. O zaman deagle kullan kafadan tek atıyor :)

Bu arada USP mi P2000 mi sorusu tartışılır. Çoğu kişi USP kullanıyor. Kullanıp kararı kendin vermen gerek.

P2000'e alışmışım ama bana MA4A4 mü M4A1 s mi deseniz kesinlikle M4A1 s derim özellik le binim gibi spray yapmayan ya teke tek sıkan ya da burst yapan (burst aynanda 2mermi yollamak)bir oyucuysanız kesinlik le M4A1 s

Ben deagle sevmiyorum keşke oyunda olmasaymış.

P2000'e alışmışım ama bana MA4A4 mü M4A1 s mi deseniz kesinlikle M4A1 s derim özellik le binim gibi spray yapmayan ya teke tek sıkan ya da burst yapan (burst aynanda 2mermi yollamak)bir oyucuysanız kesinlik le M4A1 s

Ben deagle sevmiyorum keşke oyunda olmasaymış.
İşte bu yüzden sana daha acemisin diyorum. Kırk fırın ekmek yemen lazım bu oyunda iyi oynaman için. Deagle gibi güçlü bir silahı kötüleyeni ilk defa görüyorum.

İşte bu yüzden sana daha ace misin diyorum. Kırk fırın ekmek yemen lazım bu oyunda iyi oynaman için. Deagle gibi güçlü bir silahı kötüleyeni ilk defa görüyorum.

Kanka AWPnin yanına deagle almaman gerekiyor ayrıca evet acemiyim rütbem düşük neden AWPnin yanına deagle almaman gerekiyor çünkü deagle yavaş AWPyle adamı yakından öldürümeyince hızlı pistol a adamı öldürecek sin.

Yarım yelek + dikoy ile mükemmel bir kombo oluyor. Kafaya 2 tık ya da 1 kafa 3 ve ya 4 gövde yeter. Önceliğin sende olduğu yakın temas yerlerde ise 3lü moda al kafa hizasına nişan alıp bekle. Adam gelince bum the headshot en kötü 2 mermi kafada. Ama bunlar için kol lazım tak tak tak diye sıkarsan gitmez. Kafaya tek atmaya çalış.

Biri Glock'a laf mı atıyor yoksa bana mı öyle geliyor?
Kullanmasını bilmeyenler gelip şöyle güzelim silahları aşağılıyorlar ya...
Silahın tek sarjörde 20 mermisi var. Eğer rakibe zaten bir mermi kondursan adam afallıyor. Adamı yerinden oynattırmazsın bu silahla.
Kafaya sıkarsan zaten adamın saftı kayar orası ayrı.
Kafaya oynarsan her halükarda tam bir yok edicinatör.

Eki Görüntüle 1118523

Çocuğa öyle demeyelim yine de ama gerçekten haklısınız :).

Geri
Yukarı