CS:GO haksız yere VAC yasakladı

Telefon numarası üzerinden ban yersiniz.

Yemezsiniz demiyor zaten. VAC yasaklaması anında aynı telefon numarasına bağlı hesaplar yasaklama alır. Telefon numarasını sonradan başka bir hesaba eklemek yasaklamaya sebep olmaz.

VAC telefon numarası.png

Yemezsiniz demiyor zaten. VAC yasaklaması anında aynı telefon numarasına bağlı hesaplar yasaklama alır. Telefon numarasını sonradan başka bir hesaba eklemek yasaklamaya sebep olmaz.

Eki Görüntüle 1046734
Tam olarak öyle değil işte. Buna güvenmem sonucu ana hesabım patladı. Hesap alım satımı yaparken telefon numarası kalmış, ki sorun etmedim çünkü hesap zaten VAC banlıydı satarken. Report bot için toplu alım yapan birine satmıştım.

VAC sisteminin çalışma şeklinden dolayı hesap patlayabiliyor. Şöyle ki, diyelim X bi yazılımı kullanmış olsun hesap. Sallıyorum sene 2018'de kullandı. Ben hesabı 2020'de sattım. VAC sistemi de bu X yazılımı sene 2021'de zararlı olarak işaretledi.

Hah, o 2018'de kullanılan X yazılımın 2021'de zararlı olarak işaretlenmesi sebebiyle tekrar ban yiyorsunuz. VAC sayacı sıfırlanıyor, sanki yeni ban yemişsiniz gibi oluyor. Ve bu da diğer hesaplarınızı etkiliyor.

VAC sisteminin çalışma şeklinden dolayı hesap patlayabiliyor. Şöyle ki, diyelim X bi yazılımı kullanmış olsun hesap. Sallıyorum sene 2018'de kullandı. Ben hesabı 2020'de sattım. VAC sistemi de bu X yazılımı sene 2021'de zararlı olarak işaretledi.

Hah, o 2018'de kullanılan X yazılımın 2021'de zararlı olarak işaretlenmesi sebebiyle tekrar ban yiyorsunuz. VAC sayacı sıfırlanıyor, sanki yeni ban yemişsiniz gibi oluyor. Ve bu da diğer hesaplarınızı etkiliyor.
Geçmişe dönük böyle bir ban şekli olamaz.

Geçmişe dönük böyle bir ban şekli olamaz.
1622302954216.png

1622303205588.png

1622303254570.png

1622303272623.png

2015'ten beridir VAC banlı olan hesap 2020 yılında tekrar VAC ban yedi. Bu hesapta olan telefon numarası yüzünden de ana hesabım banlandı. Yaklaşık 10 senedir Steam hesabı al satı yapıyorum. Bilgisayarımı falan hep CSGO'dan sattığım hesaplarla aldım. Sistemin her nanesini biliyorum yani. Belki 500 tane hesap geçti elimden şimdiye kadar.
Yemezsiniz diyen yok zaten.

Resmi bilgiler bunlar. Orada ne yazıyorsa o.

Ben de ne yazıyorsa o diyordum. Gördük sonra profilde kırmızı yazıyı :D

1622303443504.png

Hiç oynamadan ban yeniyor yani başka hesaplar yüzünden.

2015'ten beridir VAC banlı olan hesap 2020 yılında tekrar VAC ban yedi.

Bahsettiğiniz hesap görseldeki hesap ise, 1 VAC ve 1 oyun yasaklaması görünüyor. İlk olarak telefon numarası paylaşımı yüzünden oyun yasaklanması almışsınız, ardından da bu yasaklama VAC yasaklamasına dönüştürülmüş. Profile aynı oyundan iki farklı yasaklama işleyeceğini sanmıyorum. Koskoca şirketin verdiği bilgilere inanmayıp da, kullanıcıların varsayımlarına inanmak ne kadar doğru buna siz karar verin.

Sistemin her nanesini biliyorum yani. Belki 500 tane hesap geçti elimden şimdiye kadar.

Sizin 500 hesap satmış olmanız resmi bilgilerin gerçekliğini değiştirmez. Valve tarafından paylaşılan bilgiler bunlar. Rastgele yalan yanlış bilgiler vereceklerini hiç sanmıyorum.

5 sene gibi absürt bir aralıkla durduk yere yasaklama verilmez. Bu yüzden yasaklama verilecek olsaydı çoktan verilirdi.

Son düzenleme:
Bahsettiğiniz hesap görseldeki hesap ise, 1 VAC ve 1 oyun yasaklaması görünüyor. İlk olarak telefon numarası paylaşımı yüzünden oyun yasaklanması almışsınız, ardından da bu yasaklama VAC yasaklammasına dönüştürülmüş. Profile aynı oyundan iki farklı yasaklama işleyeceğini sanmıyorum.

Sizin 500 hesap satmış olmanız resmi bilgilerin gerçekliğini değiştirmez. Valve tarafından paylaşılan bilgiler bunlar. Rastgele yalan yanlış bilgiler vereceklerini hiç sanmıyorum.

5 sene gibi absürt bir aralıkla durduk yere yasaklama verilmez.
Evet, hesap zaten banlıydı. Report bot servisleri için hesap tedariği yaptım uzunca bir süre. Elimde bunun gibi 10-12 tane hesap var. Hepsi de eskiden satılan bir hesabın tekrar VAC yemesinden kaynaklanıyor. O hesabı bulabilsem tam açıklayacağım. Ayrıca değil 5, 15 sene aralıkla bile ban yiyebilirsiniz. VAC sistemi bu şekilde çalışıyor. Sabaha kadar aksini söyleyebilirsiniz, sistemin çalışma şekli böyle.

Edit: O hesabı ararken VAC banı silinmiş bir hesap buldum. Şu an kafam daha da karıştı. Hile kullanımından ban yemişti bu hesap. Ama şu an temiz. ID şifre bul işin yoksa :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı