CS:GO özeti

WaiiXD

Hectopat
Makaleler
4
Selamlar dostlar.
Karşınızda yeni bir oyun özeti. CS:GO'yu eleştirirken genel olarak oyuncu tiplerinden bahsedeceğimi söylüyorum ve konuya atlayış yapıyoruz.

Kolsuz, ağlayan ve zengin oyuncu tipi
Açık ara en kanser oyuncu tipidir. Asla silah atmazlar, şansa aldıkları 4-5 kill ile hava atarlar, mahalle abisi gibi davranırlar, küfürbazdırlar, siz onu kötü oynadığı için suçlarsanız, size karşı atak olarak skinleriyle hava atacaktır, ego manyağıdır, adres-tel no. Sorar, arayınca hemen kapatır, oyun sonu 3/0/24 (K/A/D) gitmesine rağmen "gg ez kolaysınız" yazmayı ihmal etmez.

Şanssız
Sürekli zamanlama da sıkıntı yaşarlar. Rakip, kendisine doğru rushlarken mermi doldurur, mide AWP ile bakarken düşman geçtiği esnada dürbün kapatırlar, sürekli bombaya oturur ve genellikle round sonunda "xxxx çatışmaya bıçakla katıldı" şeklinde yazar.

İyi oynamasına rağmen gümüş'te kalan oyuncu tipi
Bunu kendim de bizzat yaşadığım için burada yazdıklarım büyük oranda doğru(kendim bu tiplerden değilim). Sürekli gümüşten çıkamadığı için yakınır, diğer oyuncular onu hileden dolayı raporlar, sürekli kendisini yüksek rütbelerde görür ama daha MG2'ye çıktığında başına geleceklerden habersiz olur ve genellikle oyun sonu "gg ez" yazan tiplerdendir.

İyi oynadığı için hileden dolayı her el rapor yiyen oyuncu tipi
Bunu yine kendim çok fazla yaşadığım için yine doğru. Karşı takım yediremez ve hile açar, genellikle kötü takım arkadaşları yüzünden el kaybeder, aldığı raporlardan dolayı Overwatch beklemesine düşer, ağlayanlarla dalga geçer ve sonucu malum :D.

Türk oyuncular
Kesinlikle burada yazacaklarımdan dolayı milliyetçi arkadaşlardan çok ağır linçler yiyeceğim ama olsun. İngilizce konuşamaz ve bütün oyun dalga geçilir, yabancılara artistlik taslar, karşıdan bir oyuncu küfür ettiğinde iki saniye içinde ana-bacı bırakmaz, karşı oyuncu ezdiğinde hemen hile der, yunanlı gördüğünde atarlanır, genellikle bu oyuncu tipleri yüzünden Arap damgası yeriz.

Rus oyuncular
Türk oyunculardan çok daha iyidir(eğer İngilizce biliyorsa). Troll ama iyi oynayan bir Rus takımınıza gelirse o maçı eğlenerek kazanırsınız, çoğunun bıçağı vardır, kafa dengi insanlardır ve P90'ı çok iyi kullanırlar.

MM'de sürekli hileci(!) Geldiği için FACEIT'e geçip FACEIT'i çöp eden kolsuz oyuncu tipi
FACEIT'te bile hileci bulmayı başaran büyük dedektiflerdir(!).Bu arkadaşlar ileride sherlock olabilecek türdedirler, e-sporcu Config'leri kullanırlar, AK47'yi hiç ederler,
Spray atamaz ve AWP'de skinleri eksik değildir.

CS:GO daha iyi oynamak için tavsiyeler
  1. Peek yerleri keşfetmek,
  2. Takımla beraber oynamak,
  3. Takım moralini yüksek tutmak,
  4. Tilt olmamak,
  5. Size oynaması en rahat gelen silahı alın, (AK47 alıp boş yere ölmek yerine P90, galil, SG gibi silahları alıp düşman öldürmek daha mantıklıdır.)
  6. Smoke ve flash yerlerini tamamen ezberlemek zorunda değilsiniz, evet cidden değilsiniz, çünkü sizin ezberlediğiniz smoke ve flash yerleri sizin oynayış tarzınıza uygun gelmeyebilir,
  7. rank atlamak için bilindik haritalara girmeyin,
  8. :cool:"hile geliyor ondan rank atlayamıyorum abi" tiplerindeysiniz önce kendi oynayışınıza bakın. Eğer kötü oynuyorsanız mızmızlanma yerine kendinizi geliştirin, eğer gerçekten hileyse Prime alın veya takımınızla aranızı iyi tutup övgü isteyin, en son çare olarak ise FACEIT geçebilirsiniz.
  9. Surf yapın,
  10. E-sporcuların Config'lerini kullanmayın, eğer rahat geliyorsa kullanabilirsiniz.
  11. Aim botz girmeyin. Aim botz girmeyin dememin temel amacı aim Botz'nin çok ufak çaplı sizleri geliştirmesi yüzünden, aim botz yerine yeni gelen retake modunu girebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı