CS:GO oyuncu eşleştirmesi

Whazer

Hectopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm cümleten. Ben bu son 2 aydır CS:GO oynamıyorum da ilgimi çeken bir şey oldu. Rip, xantares, unlost gibi yayıncıların bazen yayınlarda denk geldiği ya da genel sorayım, global, supreme ranklarda oynayan adamların kliplerine videolarına bakıyorum bir de kendi oynayışıma bakıyorum. Sanki ben globaldan yüksek bir ranktayım. Bana gelen adamlar (mg, nova) sanki hepsi birer xantares birer kennys. Anlamıyorum ben mi kötüyüm bu adamlar mı çok iyi. Aydınlatan olursa sevinirim.

@Whazer öncelikle unlost ve Rip'in yayınlarında izlediğiniz kişiler bu oyunda ortalama oyunculardır. Xantares'in yayınlardın da son zamanda gördükleriniz de o şekilde. Şöyle bir durum daha var. Herkesin Aim'i iyi olabilir ama herkes aynı tecrübeye, Game Sense'e sahip değil.

Bana da öyle oluyor bazen. Karşıya gelen adamlar çok iyi oluyor bence. CS'nin rank sistemi de bir tık saçma. Kartal olan birinin rankı silinip oyuna tekrar girdiğinde çift keleşe falan atabiliyor mesela.

Onun dışında ekipmanın da acayip önemi olduğunu farkettim geçen aylarda. 240Hz monitör ve çok iyi performanslı bir bilgisayar ile oynama fırsatım oldu. Acayip farkettiriyor. Benim rankım usta muhafız 1 oynadığım bilgisayarda rank seçkin usta muhafızdı. Karşıma gelen adamlar da kötü olabilir bilmiyorum ama o adamlara karşı bile baya iyi oynadım.

Nova - mg arası bataklık gibidir düştün mü oralara çıkması zor, çünkü oyunu uzun süre bırakıp geri dönen eski iyi oyuncusundan tutunda smurf hesabından hilecisine hepsi bu rank aralığında.

Evet. Bayağıdır oynamıyordum dün bir yoldaş gireyim dedim, nova elo adam ferrari peek atıyordu. Smurf falan da olabilir bilmiyorum.

Katılmıyorum hocam 2016'dan beri oynuyorum oyunu eğer o ranktan iyi oynuyorsanız her türlü çıkılıyor, sayısız hesap kastım Lem'e kadar zorlamıyor.
Ama şöyle bir şey var o sana düşük rankta iyi vuruş atanlar 1 maç iyi oynuyor kalanlarda kötüler ve oyunu bilmiyorlar.
Xantaresin yayınındakiler dediğin oyuncular ise her maç stabil iyiler.
Bu Siteden kd ne bakarsan bana göre olduğun rankta kendi kd oranın 1.2'den yüksekse o ranktan çıkman gerekiyor.
Main ve smurf hesaplarımda 1.6 ve üstünü gördüğüm sürece hep rank atladım.

Kartal olan birinin rankı silinip oyuna tekrar girdiğinde çift keleşe falan atabiliyor mesela.

Evet bu bana göre de problem. DMG bıraktım, CS2 hype'ı ile oyuna tekrar başlamak istedim ve Silver başlattı. Şu an win streak ile nova 4'e çıktım fakat boşu boşuna aynı rankları tekrar çıkarttırıyor. 2-3 alt ranka verse daha iyi olur bence.

Unlost'un maçlar ile Xantares'in maçlarını kıyaslamak kadar saçma bir şey yok öncelikle.
Birisi yayıncı, birisi profesyonel oyuncu. Unlost'un maçlarına normal seviyede insanlar gelirken, Xantares FACEIT'de genelde FPL oynuyor. Bu da demek oluyor ki FACEIT 2500+ ELO insanlarla oyun oynuyor. Yani yayınlarda, MM oyunlarda görebileceğin oyunculardan binlerce kat iyi insanlar.

Benim rankım Global Elite, FACEIT levelim 8. MM oyunlarda karşıma hile gelmediği sürece yenildiğim maç sayısı 10/1 falan. (Takımımla birlikte giriyorum tabii)

Demek istediğim ranklara göre sınıflandırmana gerek yok. Eğer iyi oynuyorsan zaten istesen de istemesen de rankın yükselecektir. Sayısız boost hizmeti verdim. Silver'dan Le'ye Nova'dan Supreme'e. Önemli olan kendini geliştirip, belli bir takımla oynamak. Çünkü bu bir takım oyunu.

Takım arkadaşlarından aldığın destek ne kadar iyi olursa o kadar iyi bir seviyeye gelebilirsin.

Geri
Yukarı