CS:GO vs Valorant

CS:GO vs Valorant

• Oy verenlerin toplamı
    107
Cs yi 17-18 yıldır falan oynuyorum. Eskiler bilir 1.6 da gather-network sunucusu vardı, mircden girer ve görece üst seviye oyuncularla oynar puan kasardık, 1.6'nın faceitiydi. Go ya gelince evet hileler var ve buna doğru dürüst bir çözüm getiremediler. Ama özellikle Türklerin smurf veya aşırı iyi oynayan birine hile demesi çok olası. Karşıma Türk gelince ısınmada bile report yiyorum mesela ama gel de bu adama neredeyse 20 yıldır cs oynadığımı anlat. Cs vs Valorant karşılaşmasına gelince ben valoranta fps gözüyle bakamıyorum. İşin içine skill mekanikleri girince o oyun fps olmaktan çıkıyor, aynısı overwatch içinde geçerli. Ayrıca overwatch valorant'dan daha iyi bir oyun, eğer ki ücretsiz olsaydı eminim daha çok oynanırdı. Ayrıca son yıllarda her yeni çıkan oyun hype yapıyor, ama piyasada ne yazık ki adam gibi bir FPS oyunu yok. Hala cs bu konuda en iyisi

Silver olsam bende CS'yi koşulsuz severek oynardım. 3600 saat CS oynadiktan sonra(rank supreme) o karşıya hile gelince sinir krizi geçiyorsun, onu geçtim çöp serverlarda sıkıyorsun mermi gitmiyor. Ben şahsen çıldırıyorum. Valorant'ta accurancy problemi mevcut ama her sekil karşıma hile gelmiyor, onu geçtim 128 tick Türkiye sunucusu var. Daha CS oynamanın bir mantığı yok bana göre. CS bana emegimin karsiligini vermiyordu. Valorant geçtim. Hiç yoktan temiz bir oyun. CS candır ama sorunlarını çözene kadar el sürmem.

İlk olarak nasıl TR sunucusu var diye nasıl sevebiliyorsun anlamadım CS:GO'da 49 ping alırken Valorant'ta 60 - 180 gibi bazen oluyor 1228 tick ise seni engeller mesela CS:GO'da bir tane smoke taktiğini uygulayamazsın bir de emeğinin karşılığını nasıl verecek :/ Gabe Newell arayıp "kanka sana 100.000 dolar para vereceğim" diye mi düşünüyorsun: D iki de bir hatalı bir oyun oynamam her maçım da da hata veriyordu hiç yok van -102 van 6 gibi salak saçma hatalar ile uğraşamam eğer her maç mikrofonu açıp *************************************** diye millete küfür edip takım arkadaşına saldırıyorsan güven faktörün düşük olur: ( ve öylece troller Rus'lar ve hileler ile baş etmen gerekir: /
Yılların FPS oyununu, o berbat mekanikli oyun ile karşılaştırmak mı🤭 İnsanlar sadece sıkıldığı için oynuyor. Yeni ve hit bir oyun olacağı belli olduğu için. İşin güzel yanı Valve böyle yan oyunlar gelince CS'ye güncelleme yapıyor🙃
sıkıldığı için değil mesela neden yayıncılar CS:GO dan valorant ta geçti sıkıldıkları için mi? hayır. yeni bir oyun olduğu için
Top seviye oynayan birisi için Valorant daha önde bana kalırsa. Global/Faceit 10 Level biri için CS:GO tamamiyle kanser bir oyun. Hile veya toxic oyuncu kitlesi mi dersin, yüksek ping mi dersin, matchmaking içinde 64 tick olması mı dersin, oyunla asla ilgilenmemeleri mi dersin, binbir çeşit problem var. Valorant hem Türkiye sunucusu, hem oyun içi rank sistemi, hem hile koruması, hem 128 tick, hem de oyuna karşı firmanın ilgili oluşu ve topluluğa kulak vermesiyle daha önde şu an için. Valve CS'yi resmen bile isteye bitirdi.
valla sizin gibi insanlardan bıktım Valorant oynadım daha geçenlerde aman allahım kanser oldum türkler birbirine sövüyor hile diyorlar 128 tick ise bir işe yaramıyor bazı taktikleri uygulayamamana sadece seni engelliyor bu arada topluluğa Riot kulak mı veriyor güldürme beni hahahhahah bu arada tr sunucusu olması hiç hoşuma gitmiyor her maç anama avradıma sövüyorlardı
FPS oyunu yapmış adamlar, 2D olmasını mı bekliyordun?

Ayrıca CS ile tek benzer yanı iki oyunda da silah olması.

Valorant nasıl daha kolay oluyor her karakteri öğrenmek için en az 2 haftanı veriyorsun.Onu da tam anlamıyla bile öğrenmiyorsunuz.
kesin öğrenemiyorsun 1 maçta raze oynamayı öğrendim 3 maçta ise neden baksan tüm karakterleri öğrendim o eğitim yerine girip karakterleri oynayınca hayvani derecede hızlı öğreniyorsun
Arkadaşlar bugün dayanamayıp Counter-Strike: Global Offensive indirdim, ve yine aynı şeyler oldu.
CS:GO'ya başlama rutinim:
1-Oyunu indir.
2-Oyundaki müzik kitin ile gaza gel.
3-Oyunu ara.
4-Bir değil on tane aptal 20 saniye bekletip onay basmasın.
5-Tekrar ara.
6-Bu sefer 19. saniyede herkes onay versin.
7-Maça gir.
8-Normalde 500 FPS alman gereken oyunun motoru MÖ 290 yılında yapılıp güncellenmediği için 180 FPS ile yetin.
9-Tabiri caizse Mevlana gibi (tövbe tövbe) dönen bir adam gelsin seni vursun.
10-Karşı takıma hileyi atmasını Türkçe söyle.
11-Ruslar tarafından annene, babana, ölü dedene, ölü ebene, milletine 5 dakika aralıksız sövülsün ve takımı taşırken oyundan atıl.
12-Haksız yere 30 dakika ban ye.
13-Tekrar oyuna gir ve son saniye kabul edilsin.
14-Bu sefer herkes bileğinin hakkıyla oynasın.
15-Rus birisine helal de.
17-Oyundan atıl.

Senin dediğin şeylerle 100 el oynadıysam 5 kere karşılaştım. O kadar çok abartmışsın ki. Valorant'ı arşa çıkarmıyorum. Daha 6 aylık bile olmayan oyunu neden bu kadar çok linçliyorsunuz anlamadım. Grafikleri gayet yerinde ve en kötü sistem bile açabiliyor. Hile korumasına zaten lafım yok ki oyun daha kaç aylık olmasına rağmen bunları sağlayabiliyor.

Zaten sizin anladığınız eleştirmek değil linçlemek riota kaç kere mail attım bu hatayı düzeltin diye (van 6) adamlar takmadı Riot zaten dünyadaki en kötü firmalardan biri en çöp bilgisayarda açmıyor

Son düzenleme:
İlk olarak nasıl TR sunucusu var diye nasıl sevebiliyorsun anlamadım CS:GO'da 49 ping alırken Valorant'ta 60 - 180 gibi bazen oluyor 1228 tick ise seni engeller mesela CS:GO'da bir tane smoke taktiğini uygulayamazsın bir de emeğinin karşılığını nasıl verecek :/ Gabe Newell arayıp "kanka sana 100.000 dolar para vereceğim" diye mi düşünüyorsun: D iki de bir hatalı bir oyun oynamam her maçım da da hata veriyordu hiç yok van -102 van 6 gibi salak saçma hatalar ile uğraşamam eğer her maç mikrofonu açıp *************************************** diye millete küfür edip takım arkadaşına saldırıyorsan güven faktörün düşük olur: ( ve öylece troller Rus'lar ve hileler ile baş etmen gerekir: /

sıkıldığı için değil mesela neden yayıncılar CS:GO dan valorant ta geçti sıkıldıkları için mi? hayır. yeni bir oyun olduğu için

valla sizin gibi insanlardan bıktım Valorant oynadım daha geçenlerde aman allahım kanser oldum türkler birbirine sövüyor hile diyorlar 128 tick ise bir işe yaramıyor bazı taktikleri uygulayamamana sadece seni engelliyor bu arada topluluğa Riot kulak mı veriyor güldürme beni hahahhahah bu arada tr sunucusu olması hiç hoşuma gitmiyor her maç anama avradıma sövüyorlardı

kesin öğrenemiyorsun 1 maçta raze oynamayı öğrendim 3 maçta ise neden baksan tüm karakterleri öğrendim o eğitim yerine girip karakterleri oynayınca hayvani derecede hızlı öğreniyorsun

Zaten sizin anladığınız eleştirmek değil linçlemek riota kaç kere mail attım bu hatayı düzeltin diye (van 6) adamlar takmadı Riot zaten dünyadaki en kötü firmalardan biri en çöp bilgisayarda açmıyor
bu hadsizliğin sebebini anlayamasam da, senin sevmiyor olman, sövülecek bir karakter olman başka insanların da aynı tecrübeyi yaşayacağı anlamına gelmiyor. Profesyonel bir oyuncuyum, gayet saygılı yaklaşıyor herkes bana, ben de insanlara. Çok keyif alıyorum TR serverında oynamaktan takıma gelenler kötü oynamadıkça EU'ya göre. 128 tick farkını düşük seviye oyuncuların anlayamaması normal. Ben top seviye diye belirttim özellikle. Ortalama ve vasat oyuncular için geçerli değil söylediklerim.

Valorant'ın kötü yanlarından biri de senin gibi hakaret edenler. Sonra oyun niye kötü e hacı oyun sen ve senin gibiler yüzünden kötü. Ki oyun bence kötü değil. CS'den daha fazla 200 iq play yapma şansın var. Ve çok çeşitli. Her ajanın yeteneğinin kullanımı farklı.

Valve'in yalanlar dünyasına hoşgeldiniz. Ben asla karşı takımla tartışmaya girmem ve kendi takımım bana küfür etmez ise bende onlara etmem. Genel oynama tarzım budur güvenlik faktörü valve'in iddia ettiğinin tersi olarak çalışıyor. Düz mantık eğer rapor yersen düşer övgü alırsan artar. Diğer her şey yalan tıpkı valve anti cheat gibi. Öncelikle 20 ping aliyorum valorant Türkiye serverinda ve gayet güzel 128 tick olması ayrı bir avantaj. 128 tick CS:GO'da bombaların vs gitme şeklini değiştiriyor diye 128 tick kötü demek olmuyor. Server'in saniye de 128 kere yenilenmesi mi daha iyi 64 kere mi ? Hz gibi düşün yüksek olanı seçersin. Onun dışında senin emekten anladığın baya farklı bir şey galiba. Ben o kadar Rank kasayim global supreme olayım bir tane hileci gelsin benim kastigim rankin ve oyun zevkimin içine etsin gitsin CS:GO da hileci denizde kum. Demek istediğim buydu. Ayrıca senin aksine valorant'ta ben çok çok nadir hata yiyorum.

%50 %50 mi? Wow.

1631560566123.png

Geri
Yukarı