CS:GO vs Valorant

Hocam kimse kusura bakmasın ama FACEIT 4 levelim, mm oynamayın, Valorant tamamen 10-15 yaş küfürcü sövüş simulasyonudur, CS:GO'da FACEIT girersin çatır çatır vurursun eğlenirsin solo girebilirsin.
Bu da profilim.

Edit: Eklemeyi unuttum, bacı kertmek diye bir şey varmış entry Jett ve entry Raze kavga ediyordu çok trajikomik.
11 maç mı?
Hocam 11 maçınız var ve Faceit'i sevdiyseniz siz daha keyif görmemişsiniz. 11 maçla smurf gelir sana, şöyle 200 maça yaklaş. Oyunun tadı cidden o zaman çıkıyor. Sen seni tokatladıklarına bakma Faceit eşleşmeyi maç sayısını göz önünde bulundurarak yapıyor. Örneğin benim 300'e yakın maçım var ve solo girsem 100 maç altı adam gelmez büyük ihtimalle, gelse bile çok düşük ihtimal. Yani sen oynadıkça alacağın keyif artacak.
Ben CS:GO'da haritanın bir ucundan bir ucuna atamıyorsun demedim mesela brimston veya Omen gibi eğer Valorant oynamadıysan bakabilirsin YouTube'a yazıp o tarzda kullanılmıyor smoklar birinde ekran birinde ruh olarak kullanıyoruz anlatmaya çalıştığım şey bu ben CS'ye kıt bir oyun demedim sadece Valorant'a göre arasındaki yetenek farkının olduğunu belirttim ulti gibi yetenekler var ölen birini canlandırma gibi veya bir alandaki herkesi etkisiz bırakma gibi default smok ile Valorant da kullanılan smok şekkş çok farklı mesela Viper zehir fırlatan bir karakter çok uzaktan bombayı kurup zehir fırlatılabiliyor ben CS:GO kolay demedim zaten hiçbir yerde ki atış hissiyatı olarak CS daha çok beğendiğimi belirttim ilk yazımda ki bende farkı anlatmaya çalışıyordum birinde ekrandan atarken birinde işler daha farklı belirli yerlere belirli hizalarda çarptırıp fırlatmak gerekiyor ben sadece Valorant'ın yetenek kullanımı daha hoş olduğunu belirttim (bomba değil) yetenek ki ben utilitiy bakımından CS'ye kıt demedim Valorant da çok daha fazla karakterlere özgü yeteneklerin olduğunu belirttim oynanış tarzı daha hareketli havadan veya karadan beklemediğin anda birden çok şey gelebiliyor Valorant da ama CS Valorant'a göre daha çok aime dayalı bir oyun Valorant da adamı okla yerini ögrenip şok oku ile aim gerektirmeden öldürebiliyorsun lakin CS de bomba ile adam öldürmekle bir değil bu çok farklı hareketler yetenekler var ve bu oyuna benim görüşümce heyecan katıyor ve ben bu yüzen Valorant'ı tercih ediyorum ki Valorant çıkmadan önce CS oynardık bir şikayetimiz yoktu (hile ve ping dışında bunları saymıyorum standart şeyler bunlar) bizim oynadığımız dönemde zaten oyun paralı idi ki o kadar eskiden girersek konuya bitmez ki o zaman bile hile vardı sadece canımızı sıkan şeyler koskoca bir şirketin oyunun açığını kapatamaması ve yıllar boyu o kadar Türk oyuncu olmasına rağmen bir adet Türk sunucusu açılmaması rakibimiz geliyor 15 ping ile sende 70-80 ping oluyor ki bu da illa etki ediyor ki. Valorant FPS oyununa yetenekler gelmesi ile FPS dışında gibi de hissedebiliyorsun en önemli olan şey aim değil CS:GO'da aim 1 planda iken Valorant'ta genel olarak ilk sıraya yetenekler giriyor ki bu da bazı insanların hoşuna gidiyor oyun bu şekilde daha heyecanlı beklemediğin yerden bir şeyler gelme olasılığı oluyor anlatmaya çalıştığım şey oyunların sadece FPS ve çatışma mantığının aynı olması ama nihayetinde farklı oyunlar birinde 1V2 iken yetenekler sayesinde 2V2 yapabiliyorsun durumu veya 1V2 iken 1V1'e sen hiç ateş etmeden taret ile getirebiliyorsun durumu genel olarak farklı oyunlar bence oyunları karşılaştırmak için aynı şartların olması gerek 5V5 bomba kuruluyor diye aynı oyun olmuyor Zula da 5V5 bomba kurulan bir oyun ama gidip çelik yelek zırh vs alınca para ile kafaya bile tek yemiyor o oyunda para üzerine kurulu yani aralarında fark var biri önceliği aim birinin yetenek birininse para ki Fortnite de de çok seri yapı yapabiliyorsan aiminin pek iyi olması gerekmiyor.
Haklısın dostum, sonunda anlaşabildik.

11 maç mı?
Hocam 11 maçınız var ve FACEIT'i sevdiyseniz siz daha keyif görmemişsiniz. 11 maçla smurf gelir sana, şöyle 200 maça yaklaş. Oyunun tadı cidden o zaman çıkıyor. Sen seni tokatladıklarına bakma FACEIT eşleşmeyi maç sayısını göz önünde bulundurarak yapıyor. Örneğin benim 300'e yakın maçım var ve solo girsem 100 maç altı adam gelmez büyük ihtimalle, gelse bile çok düşük ihtimal. Yani sen oynadıkça alacağın keyif artacak.

Haklısın dostum, sonunda anlaşabildik.

Ya yok hocam ilk 5 maçıma bakın çatır çatır vuruyordum bir ara AWP ile 3'lü kill almıştım Carbon çok zevkli çok.

Bir oyunu kitlesiyle eleştirmek ne kadar doğru bilmiyorum ama valorant'ta kelime dağarcığı 5 kelimeden oluşan 10 yaşındaki çocukların kendilerinde mikrofondan kendilerinden kat kat büyük insanlara sövme cesaretini bulmaları bile insanı oyundan soğutturuyor. Muteleyeceğim desen infosuz nereye kadar, mutelemeyeyim oyuna girmesini sağlamaya çalışayım desen oyuna toxiclik yapmaya girmiş... Cs'de belki 2 ayda bir hile anca gelir ancak valorant'ta eğer solo bir şekilde tr serverine giriyorsanız 10 yaşında çocuk gelmeme ihtimali yok. Ve riotun lolden gelme vücudu gelişmiş ama beyini gelişememiş insanları katmıyorum bile. Mikrofondan söven 10 yaşında çocuklar size her el geldiği için valorant'ta daha çok kanser an yaşatır ama cs'de 100 maçta 1 hile gelir sadece 30dk kanser olursunuz. Ki zaten 2500 saatim var ve cs'de hiç hileye denk gelmedim.(600 rekabetçi wini ve 575 tane yoldaş wini) Bir de roundun ilk 30 saniyesini skin takaslayarak veya dilenerek geçiren skinle oynayabileceğini sanan valorant'taki oyuncular... Verem veya kansere yakalanırsam muhtemelen bu valorant'taki toxiclerden dolayı olacak. Üstelik daha 100 saatim var. Valorant isterse 100 kat daha gelişsin ama kitlesi yüzünden cs'ye her zaman kaybeder benim gözümde.

Yeni konular

Geri
Yukarı