CS:GO'da hesap ow ban yedikten sonra yeni hesap açılırsa o hesap da yer mi?

Gülhane Gazozu

Hectopat
Esenlikler, yaklaşık 60 gün önce 3.parti yazılım kullanımdan ow ban yedim ve açıkçası pişmanım acayip sinirlenip yapmıştım bu hatayı konuyu dağıtmadan direkt devam ediyorum. Şöyle ki; 1 yıl önce 15 yıllık bir hesap satın almıştım ve bu hesapta Prime satın almak istiyorum bu hesapta da yasaklanma riskim var mı? Yani bir önce ki hesabımda yasaklandığım için bu hesabımda da otomatikman yasaklanır mıyım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki hesap da aynı telefon numarasına bağlı olmadıkça ban yemezsiniz ama neden 15 yıllık hesap satın aldınız? Bir süre sonra kilitleniyor o hesaplar, örneklerini çokça gördüm. Sırf eski gözükmek veya CS:GO'da 10 yıllık/5 yıllık tecrübe jetonu var diye satın aldıysan riske değmez.

5-10 yıllık jetonu var diye alınmaz hocam. Ne güven faktörü yüksek ne bir şeyi. Maksimum 20TL'ye satılıyor o hesaplar. Ve geri alınma ihtimali bayağı yüksek. Kendi hesabınızı açıp Prime alın.

Ben hiç kitlenen hesap görmedim hocam?

Bu 15-19 yıllık sıfır hesap adı altında satılan hesapların büyük çoğunluğu bir yöntem ile çalınıyor, öyle satılıyor. Her ne kadar sıfır, ödeme bilgisi girilmemiş hesap adı altında satılsa da içlerinde Half-Life Platinum Pack vs. tarzı paketler aktifleştirilmiş oluyor. Satın alan kişi hesabı kullanırken bir süre sonra hesap kilitleniyor. (Bu 1 sene de olabilir, 2-3 sene de.) Hesabı satın alan kişi de hesapta kullandığı kart bilgileri vs. ile hesabı kurtarabileceğini sanıyor ama Steam destek hesabın sahipliğinin kanıtlanması için eski tarihlerde aktifleştirilen Half-Life Platinum Pack vs. gibi paketlerin CD anahtarını talep ediyor. Tabii bu CD anahtarı ne hesabın satan kişide mevcut, ne de alıcıda. Bu şekilde hesap patlıyor.

Çevremde bu tarz hesapları satın alan kişiler aşağı yukarı aynı bu olayları yaşadı. Bu tarz çok eski hesapları kullananın ise gerçek sahibi olup olmadığını rozetlerinin işlenme tarihine, profilindeki yorumların tarihine veya Steam forumlarındaki ilk mesajlarının tarihine bakarak anlayabiliyorum.

Bu 15-19 yıllık sıfır hesap adı altında satılan hesapların büyük çoğunluğu bir yöntem ile çalınıyor, öyle satılıyor. Her ne kadar sıfır, ödeme bilgisi girilmemiş hesap adı altında satılsa da içlerinde Half-Life Platinum Pack vs. tarzı paketler aktifleştirilmiş oluyor. Satın alan kişi hesabı kullanırken bir süre sonra hesap kilitleniyor. (Bu 1 sene de olabilir, 2-3 sene de.) Hesabı satın alan kişi de hesapta kullandığı kart bilgileri vs. ile hesabı kurtarabileceğini sanıyor ama Steam destek hesabın sahipliğinin kanıtlanması için eski tarihlerde aktifleştirilen Half-Life Platinum Pack vs. gibi paketlerin CD anahtarını talep ediyor. Tabii bu CD anahtarı ne hesabın satan kişide mevcut, ne de alıcıda. Bu şekilde hesap patlıyor.

Çevremde bu tarz hesapları satın alan kişiler aşağı yukarı aynı bu olayları yaşadı. Bu tarz çok eski hesapları kullananın ise gerçek sahibi olup olmadığını rozetlerinin işlenme tarihine, profilindeki yorumların tarihine veya Steam forumlarındaki ilk mesajlarının tarihine bakarak anlayabiliyorum.
Ben bugüne kadar hiçbir CD anahtarımı saklamadım. Benim hesap da mı patlar o zaman?

Ben bugüne kadar hiçbir CD anahtarımı saklamadım. Benim hesap da mı patlar o zaman?

Siz hesabınızı kendiniz oluşturduysanız her türlü kurtarırsınız. CD anahtarı tek kurtarma bilgisi değil.

Benim bahsettiğim eski, içinde harcama yapılmamış, 10 yıllık/5 yıllık CS:GO tecrübe jetonu olan adı altında satılan hesaplar. Bu hesaplarda oluşturulduğu tarih aralığında CD anahtarı ile aktifleştirilmiş bir oyun paketi bulunuyor genelde. Bu yüzden Steam destek ekibi için de hesabın asıl sahipliğini kanıtlayacak ana bilgi bu oluyor. Yoksa 15-18 yıl sonra hesap tekrar aktif kullanılmaya başlanmış, içinde bir kart ile harcama yapılmış. Hesabın kurtarma bilgisi bu kart olamaz zaten.

Geri
Yukarı