CS:GO'da hileci nasıl banlatılır?

2 gün önce bir oyuna girdim, daha alıştırma modunda hile olduğunu anladım, takıma söyledim fakat güldüler(klasik Ruslar :D), maçın 2. yarısında canlı canlı ban yedi.

Aynen öyle banlamıyor çünkü hileler üzerinden para kazanıyor. Aylık 10-20 dolar ödemeli olan hileler var.
Öyle desene :D. Ben Valve banlamak istiyor ama banlayamıyor dediğini zannettim :D.
2 gün önce bir oyuna girdim, daha alıştırma modunda hile olduğunu anladım, takıma söyledim fakat güldüler(klasik Ruslar :D), maçın 2. yarısında canlı canlı ban yedi.
Bizim takımın 1.si de hile çıkmıştı. Maçı zor kurtardık.

Banlayip banlamadiklarini tartisma forumunda, olmadi bu forumda anlayabilirsiniz. Siz istiyorsunuz ki hile acan herkes aninda yasaklama alsin ve bununla da yetinmeyip size bilgilendirme yapsinlar.

Valve'in hilelerden para kazandigi safsatasina inananlar da varmis. Ödemeli hileleri Valve destekliyor olsaydi hicbir sekilde VAC sistemi tarafindan tespit edilemezdi.

Ücretli hileler er ya da gec tespit edilip VAC veritabanina ekleniyor. Sistem hakkinda bilgisi olan herkes VAC sisteminin aninda degil, daha cok gecikmeli verildigini bilir.

Son düzenleme:
@reptile Bak o attığın linkte bir sürü yakalanamamış premium hileler var. Cidden kalitelisini kullanırsan ban yemiyorsun. Bunu arkadaşlarımdan biliyorum. Adam 1 yıldır aynı hileyi kullanıyor ve çok belli ettiği de oldu. Ama yok yok, yemiyorlar.

@teknoman

Yakalanamayan hileler elbette mevcut, fakat daha sonra yakalanmayacaginin bir garantisi yok. Yakalanan hileler de daha önce tespit edilemiyordu, sonra hepsi bir safak operasyonuyla ban cekici ile devrildiler. Kisacasi istedigin kadar kaliteli hile kullan. Eninde sonunda yakalaniyorsun.

Eger Valve hilelere izin verip bu isten kazanan bir sirket olsaydi Overwatch sistemi ve VACNet üzerinde calismazdi. Ha sistemleri yetersiz olabilir orasi ayri. Yalniz bu isten para kazandiklarini iddia etmek cok sacma.

Not: Kaliteli hile diye bir sey yok ayrica. Hile eger VAC veritabaninda mevcut degilse sistem tarafindan tespit edilemez. Ta ki veritabanina eklenene kadar. Valve neredeyse her sene toplu yasaklama partisi düzenliyor. Ondan sonra hileyi kullanan herkes basliyor kivranmaya. Herkes durduk yere yasaklama aliyor bu sefer, kimse hile kullanmiyor.

Son düzenleme:
Videonun çok bir şeye yarayacağını sanmıyorum, burada oyuncuların yapabileceği bir şey yok. Valve'nin düzeltmesi gereken bir hile sistemi var. Oyuncu olarak tek yapmanız gereken TAB menüsünden oyuncuyu şikayet etmek.

İsterseniz yine de videoyu Steam Support'a gönderebilirsiniz ama bir sonuç alacağınızı düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı