CS:GO'nun geleceği

Arkadaşlar aslında bu konuyu "CS:GO'ya tekrar başlamak için çok mu geç" olarak açacaktım ama daha önce açıldığını gördüm.

Sizce CS:GO gerçekten nereye doğru gidiyor? Bildiğiniz gibi her Online oyunun bir süresi vardır. Ama CS:GO'nun kapanması beni ve çoğu insanı gerçekten üzer.

Çoğu oyunda göremediğimiz oynanış, fizik motoru CS:GO'da var. Ama gerçekten oynanacak durumda olduğunu (en azından yeniden başlanabilecek bir oyun olduğunu) düşünüyor musunuz? Veya yetkililerin gelecek planları ne olabilir?
CS:GO gerçekten çok kötü durumda hile koruması da dahil bu rus çocukları oynamayı bilmedikleri için hileye başvuryorlar öyle normal hile de açmıyorlar direk mevlana bence CS:GO nun bitmesi yakındır.
Ama eğer ki gerçekten çok başlamak istiyorsan hile geldiği anda chate "Idiot russian kid" yazıp AFK bırak.

Arkadaşlar aslında bu konuyu "CS:GO'ya tekrar başlamak için çok mu geç" olarak açacaktım ama daha önce açıldığını gördüm.

Sizce CS:GO gerçekten nereye doğru gidiyor? Bildiğiniz gibi her Online oyunun bir süresi vardır. Ama CS:GO'nun kapanması beni ve çoğu insanı gerçekten üzer.

Çoğu oyunda göremediğimiz oynanış, fizik motoru CS:GO'da var. Ama gerçekten oynanacak durumda olduğunu (en azından yeniden başlanabilecek bir oyun olduğunu) düşünüyor musunuz? Veya yetkililerin gelecek planları ne olabilir?

Yetkililerin tek planı az para ve insan kaynağı harcayarak oyunu ayakta tutmaya çalışmak. Oyunda 6K saat olan oyuncular daha doğrusu hesaplar var. Ve bu hesaplarda bile hile görüyorum. Oyunun %80'i hile kullanıyor. Çözümü bırak kılını bile kıpırdatmıyor diye bu oyun bitti. Başlamak istersen sadece yoldaş gir eğlenmeye çalış, hile gelirse sinirlenme ☺️

O kadar oyuncunun kendine yazık etmesini anlamıyorum fakat oyunu oynarken ben de anlamıyordum :D Valorant'tan sonra CS:GO'da mermilerin gidiş şekli baya kanser ediyor. Resmen gitmiyor.

Oyun öldü denince yeni oyuncu sayısı rekoru kırıyor, ölmeyecek. Baktılar iş sarpa sarıyor, 128 tick getirecekler. 5 yıl daha gidecek, sonra bu sefer gerçekten ölüme doğru gidince Source 2 yapıştıracaklar, o gaz zaten 10-15 yıl taşır.

Bir oyunun çok oynanması onu süper yapmaz. CS:GO halen bu kadar oynanıyorsa bu da düşük performaslı sistemlerde bile halen çalışabiliyor olduğundan.

Valve oyuncuları önemseseydi geçen yıl Source 2 getirirdi veya en başından hilelere çözüm bulurdu. Valve'ın bunu yapamayacağına inanan yoktur sanırım. Ben dahil bir kitle de alternatifsizlikten oynuyor oyunu. Şahsen Valorant'ın CS:GO'ya göre çok keyifsiz olduğunu düşünüyorum. CS:GO'nun hareketlerindeki rahatlık, silahları vs. Valorant'ın bana sağlamadığı şeyler, bu yüzden onun kalitesiz olduğunu düşünüyorum. Bunlardan başka da tek alternatif R6 gibi duruyor, onu da daha denemedim.

Son gelen güncelleme takım arkadaşın maçtan çıkınca botun gelmemesi beni üzdü bu güncellemeyi hiç sevmedim ama yakın zamanda güzel güncellemelerin geleceğini düşünüyorum geleceğini güzel görüyorum.

CS:GO'nun miladını tamamlamasına çok var. Lakin kabul edelim ki artık devri çoktan kapandı. Team Fortress 2 gibi sahip olduğu kitleden daha ileri gitmesi mümkün olmayan bir oyun haline geldi. 2 sene önce 15-20 saniyede oyun bulduğu haritalarda 6-7 hatta 9 dakikayı görüyoruz. Agency haritası, 2 sene önce en fazla 6 dakikada maç bulurken şuan 20 dakika gözüküyor. Zaten kitle, hile gibi sorunları hiçbir zaman çözemediği yetmezmiş gibi Faceit, PVPRO gibi siteler oyuncu kitlesini ikiye bölüyor. İstisnasız her girdiğim maçta minimum 5 tane Rus oyuncu var. Ve Rus oyuncuların büyük bir çoğunluğu doğru iletişim kurmak gibi bir çaba göstermiyor, toksik davranmak daha çok ilgilerini çekiyor. Matchmaking sistemi her geçen gün daha da kötüye gidiyor. 390 saati olan adamım ve karşıma 3K saati, full+full envanteri dizili adamlar geliyor. Hile konusu ise zaten söz etmeye gerek bile yok. 3 kuruşa satılan external hilelerin hepsi çatır çutur kullanılıyor. Sadece zorunluluktan oynuyorum. Oynamaya değer bir yanının kaldığını düşünmüyorum.

Geri
Yukarı