Türkiye'de CS:GO'nun geleceği ne olur?

tura

Decapat
Türkiye'de CS:GO e-sporun hali ne olur sizce? Şu an için pek iyi bir tercih değil. Bu ülkede LOL'den başka bir oyun e-spor anlamında gelişemeyecek herhalde. Sizin de fikirlerinizi merak ettim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu ülkede CS'nin geleceği parlak değil ama PUBG R6 gibi oyunların önü açık. Hatta daha da ilerleyen dönemde Forza Horizon 4 popüler olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO'nun önü pek açık değil fakat bunun sebebi tamamıyla CS:GO'da. Tüm rakipleri mobile oyun çıkarmışken kendileri yatıp durdular. Counter Strike 1.6'yı mobile çıkardıkları zaman çok sevinmiştim fakat oynadıktan sonra bir daha oynamadım oyunu. Ülkemizde telefon bilgisayara nazaran daha çok tercih edildiği için mobile oyunların önü daha açık oluyor. Örnek olarak PUBG'yi gösterebilirim.

Milletin canı sıkılmasa sanıyor musun ki bu CS:GO'ya gireceklerini? Resmen kanser oyun. CS:GO bitik bir oyun ve yeni kitleleri çekmiyor.

CS:GO'da e-sporun geleceği yok. Gelişmek için saatlerini harcıyorsun, günde 3-4 saat TDM oynuyorsun ve diyelim ki Faceit Level 10 oluyorsun. Daha sonrasında offline turnuvalarda kendini kanıtlamaya başlıyorsun. Aldığın maaş ne biliyor musun? Aylık maksimum 1000TL eğer bir takım seni alırsa. Şuan sana 10 oyuncu sayarım 500TL'ye takımda oynayan karın tokluğuna. Ülkede binlerce e-sporcu diye tabir ettiğimiz kişiler var CS:GO oynayan. Aralarından sıyrılman için çok iyi olman, ESEA'da rank G'de sürekli 1. olman gerekiyor para kazanman için veya Faceitte FPL'e çıkman gerekiyor bu da çok zor olduğu için CS:GO'da e-sporun geleceği yok. Aynı şekilde PUBG'de de öyle. 10 kişiden 9'unun 2K+ saati var ve herkes kendini e-sporcu sanıyor. Daha PUBG takımlarının Gaming House'u bile yok. Aynı şekilde para anlamında PUBG'de de en kral takım 1000-1500TL arası veriyordur. PUBG'de de para kazanmak için sürekli haftalık GLL turnuvasını oynayıp 1. olman lazım onda da aradan sıyrılman lazım ki 1. squada haftalık ödül 160 Dolar aranızda bölüşüyorsunuz 4 kişi. İşin PEL Open Leauge, PEL Contenders ve PEL kısmına girmiyorum bile. Ha PEL Open'da başarı yakalarsan ve aradan sıyrılırsın belki PEL takımlarından teklif gelir fakat bu da çok zor ihtimal. E-spor Türkiye'de maalesef gelişmemiş, yok gibi bir şey.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı