CS mi, Valorant mı?

CS:GO'dan her ne kadar nefret etsem de hâlâ sevdiğim bir oyun ama artık resmen oynayamıyorum oyunu hileler yüzünden hevesim kursağımda kalıyor. Valorant da çok iyi bir oyun sayılmaz hatta önceki zamanlarda CS:GO'dan aldığım zevki alamıyorum ama yapacak bir şeyim yok hile ve toxic ruslarla oynamaktan iyidir :D.

İki oyunda farklı kulvarlarda at koşturuyor. Nasıl bir tutuyorsunuz? Anlamış değilim.

O zaman Battlefield 1 ölum maçı modunu Valorant olum maçı ile karşılaştıralım ne dersiniz?

Ama şimdi bazıları der Battlefield açık dünya oyunu.

Oyunları tartışıyoruz şirketleri değil.
Peki oyunlara gelelim kanka.
Valortant dediğimiz yapım daha çok genç kitleyi hedef alıyor. Zaten genç kitleden kastımı anlaman için sana bir şey söyleyeyim. Ben sadece tek oyunculu oyunları oynayan bir oyuncuydum. Daha sonra oynayacak oyunum kalmadı. Ben de arkadaş zoruyla LOL indirdim. Zaten MOBA türü hakkında bilgim vardı. Oyunu çabucak öğrendim. Oyun sezon 11 güncellemesinin yakınlarına kadar iyi ilerliyordu ama gelen güncelleme oyunu çok basitleştirip çocuk oyunu yapmış. Yeni eklemeler yapalım, oyuncuları mutlu edelim diye ekledikleri çoğu kişiyi mutsuz etti. Şahsen iyi bir bilgisayarım olsa ben bu oyunu eskisi gibi arkadaş zoruyla oynarım, artık yüzüne bakacağım bir oyun değil. Valortant adlı oyunu da ilk çıktığı zaman indirip denedim ve beğenmedim. Gerek grafikleri, gerek oynanışı, gerek kitlesi. Bence bu oyun için bu kadar yeter. Hadi CS:GO adlı yapıma geçelim.

CS:GO dediğimiz yapımın elbette eksileri var. Hileler, çok fazla yenilik gelmemesi ve benzeri durumlar. Yine de şu oyuna baktığımda kendini koruduğunu görüyorum. Yenilik getireceğiz diye oyunu çöp etmiyorlar. Zaten kült bir yapım, iyi bir bilgisayara sahip olsam bu oyunu da zaman ayırırım.

Kazanan : Half-Life :)

Burada yazanların çoğu nesnel değildir, benim kendi görüşüm ve yorumum. Eleştiriye açığım, saygı çerçevesi içerisinde.

Bence CS ama sizce?
Eğer eğlenmek ve pug oynamak istiyorsanız ikiside uygundur (ama CSGO'da rekabetçi değil Faceit, Esea tarzı şeyleri oynarsanız uygundur rekabetçi hile kaynıyor). Ama eğer hemde e-Spor istiyorsanız kesinlikle Valorant, bende kendim Valorant e-Spor'una geçiş yaptım ufak çaplı CSGO e-Spor kariyerim olsada, Riot Games bu e-Spor işini çok iyi yapıyor. Ve ilerleyrn yıllara Valorant e-Spor'u LoL e-Spor'u gibi gelişip aylık 20.000-30.000₺ gibi rakamlar kazanılabilecek. Yani e-Spor düşünüyorsan sadece Valorant kas, ama ben oynarım eğlenceme bakarım e-Spor benim için değil o kadar iyi değilim tarzı düşünüyorsan ikisinide oynayabilirsin (CSGO'yu Faceit ile oynamanı tavsiye ederim).

Bence de CS ancak CS ölmeye doğru gidiyor oyunla ilgilenmiyorlar bile optimizasyon çöp, serverlar çöp, hile sistemi çöp, Update gelmiyor Valorant yenilik konusunda ezer.

Bir de Valorant'ın kitlesi berbat.
Kitlesi düşük rütbede berbat. Örneğin Radiant görüp şuanda Immortal 3 olan bir oyuncuyum TR server'indede oynuyorum EU server'indede ve bu rütbede daha 1 kere bile toxic yapanı görmedim. Bence toxiclik yapanlarda max Platin 1 elo'dur.

Geri
Yukarı