Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 adaylığını resmen açıkladı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, gelecek yılın haziran ayında gerçekleşecek seçimlerle ilgili konuşarak "Cumhur İttifakı'nın adayı benim" dedi.

AK Parti İzmir İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'erken seçim' çağrılarına net bir şekilde yanıt vererek "Artık kaçak güreşmeyi bırak, sürekli bahane üretmekten lafla peynir ge misini yürütmekten vazgeç." ifadelerini kullandı.

Seçimlerin önümüzdeki yıl haziran ayında yapılacağını vurgulayan Erdoğan, "Adaylık meselesini daha fazla geçiştiremezsin. Seçim önümüzdeki yıl haziran ayının ortasında yapılacak. Kaçacak yerin yok Bay Kemal. İşte söylüyorum, Cumhur İttifakı'nın adayı Tayip Erdoğan." dedi.

Sözlerinin devamında Kemal Kılıçdaroğlu'na 'adayını açıkla' çağrısı yapan Erdoğan, "Ya adayını açıkla ya adaylığını açıkla." dedi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Cumhurbaşkanı karşısına Kemal Kılıçdaroğlu'nu açık açık istiyor. Resmen gazlıyor aday ol diye. Bakalım muhalefet bu söyleme ne cevap verecek? Yüreğin varsa cesaretin varsa karşıma çık diyor her fırsatta.

Bana göre bu sıkıntılar bu darboğaz bu ekonomik kriz altında muhalefette seçim kazanamayacak tek aday Kemal Kılıçdaroğlu. Ama zorla aday o olacak gibi duruyor.

Adam sistemin bugını buldu. Dişli bir rakip yerine kk yı sürekli gazlayıp karşısına çıkarmaya çalışıyor, doğal olarak kk kimseye doğru düzgün bir güven veremeyip oy almayınca bu seçilmiş oluyor. Ama ne hikmetse kk da bu durumdan memnun. Ümit özdağın eleştirdiği mevzu da bu ama nedense kk taraftarları bu haklı eleştiriyi görmek yerine özdağ için akpnin adamı diyorlar. Yani ne diyeyim, şöyle eli yüzü düzgün, mansur gibi bir aday çıksın, herkes gönül rahatlığıyla oy versin ve bu kabustan kurtulalım ama hem iktidar hem de ana muhalefet kurulu düzenden çok memnun olduğu için böyle şeylere girmiyorlar. İnşallah 2023 seni son görüşümüz olur, artık iliğimize kadar sömürüldük, fakirleştik.

Anayasanın ilk 3 maddesinin değiştirebileceğini tartışmaya ne gerek var hala ? Cumhurbaşkanı Yemin metninde bile Anayasa ve laik Cumhuriyet inkılaplarına, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağına yemin ettiğine dair cümle var.

Sizin tezi şöyle çürüteyim. Mesela AKP anayasa değiştirecek çoğunluğa ulaşsa ve bir madde koysa hiç aklın mantığın almayacağı saçma sapan bir madde olsa. Ve devamına bu madde değiştirilemez değiştirilmesi teklif dahi edilemez yazsa ne diyeceksiniz? Tühh be adam değiştirilemez yazdırdı artık mecbur uyacaz mı diyecen? Madde çok saçma olacak ama.

Veya 15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsaydı. Asker başa gelip yeni anayasa yazsa ve kendince gene değiştirilemez maddeler ekleseydi. Tühh ya adamlar değiştirilemez dedi mecbur uyacaz mı diyecektiniz?
Haha, saçmalığa bak. İsterse bütün vekiller AKP'nin olsun, ilk 4 maddeye aykırı bir yasayı onaylayıp arkasına da "değiştirilmesi teklif dahi edilemez" yazsınlar yine de önemi olmaz çünkü ilk 4 maddeyi çiğniyorsun. Üst madde alt maddeden üstündür.

Anayasanın ilk 3 maddesinin değiştirebileceğini tartışmaya ne gerek var hala ? Cumhurbaşkanı Yemin metninde bile Anayasa ve laik Cumhuriyet inkılaplarına, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağına yemin ettiğine dair cümle var.
Temel hak ve özgürlükleri sınırlandırırken bile laik cumhuriyetin gereklerine aykırı olmamalı yazıyor, dediğiniz gibi tartışmaya dahi kapalı.

İlk 3 madde 1982 ile gelmedi. Daha önceki Anayasalar'da da vardı.
Dördüncü madde 1982'de geldi.

İlk 4 Madde 1982 Anayasası ile geldi.:) Daha onu bilmiyorsun ölümüne savunmaya çalışıyorsun.

Devletin rejimi, bayrağı ve başkentinin değiştirilemeyeceği 1924 anayasasında belirtilmiştir. Kimin neyi bilip kimin bilmediği çok açık. Ben 1982 anayasasını savunmuyorum, milli değerlerimizi ve onu temsil eden anayasamızın ilk 4 maddesini savunuyorum. Anayasada kesin bir şekilde değiştirilemeyeceği söylenen ilk 4 maddenin değiştirilmesini teklif etmek suçtur.

Ekran Görüntüsü (51).png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı