Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Depremzede öğrencilere burs hakkı!

Aynen.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben adama iyi biri veya hiçbir suçu yoktu demedim. Ayrıca adam o konuşmada ben o anlamda demek istemedim diyerek sıyırdı. Sen şunlara cevap ver bakayım.

Dosya Ekleri

• IMG_20230523_155659.jpg
    IMG_20230523_155659.jpg
    106,5 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20230523_155730.jpg
    IMG_20230523_155730.jpg
    103,6 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_20230523_155751.jpg
    IMG_20230523_155751.jpg
    125,1 KB · Görüntüleme: 20
@just chillin
  • Depremzede öğrenci, oyunu Cumhur ittifakına vermezse ve cumhur ittifakı seçimi kazanamazsa burs alabilir mi?
  • Yurt ve barınma ihtiyacını, oyunu vermezse ve cumhur ittifakı kazanamazsa giderebilir mi?
  • Yeme içme ihtiyaçları . ?
Seçim çok değil 4 güne olacağı için, bu hizmetten yararlanamadan oyunu verecektir, bu hizmetten yararlanması için seçimin geçmesi gerekmektedir. Ve cumhur ittifakının kazanması.

Bu demokrasidir arkadaşlar, yani görüp görebileceğiniz en salakça ve gerizekalıca bir idari yönetim pratiğidir.

Gerçekten akli melekeleri yerinde olan insanlar o zaman şöyle düşünürdü,

Bu benim anayasal hakkım, bu hak bana verilmiyor vermeyende belli, üstüne benim düştüğüm çıkmazdan yararlanarak bana kaş göz yapıyor tekrardan yönetimi ona vermem karşılığında bana yasal haklarımı verecek yoksa vermeyecek, yani vermesi gerekeni vermiyor vermediğinden değil, beni bir hayvan gibi yemliyor.

İşte demokrasiye inanmış kara cahil sürüler bunları düşünmek yerine ooo bu benim çıkarıma çok uygun der zıplar.

ZATEN DEPREMDE ÖLENLER DE BU ZIPLAMADAN ÖLDÜ DEPREMDEN DEĞİL.

GENE BÖYLE SEÇİM ZAMANI DEDİLER YOLLUĞU KARŞILIĞI ÖLECEĞİNİZ YAPILARA İZİN VERECEĞİZ, HEMEN MARAŞLILAR DA ABANDI CUMHUR İTTİFAKINA.

Sonra da depremde tabi maraşlılara.

1684884062473.png

1684884083667.png

1684884107967.png

Erdoğan, "Depremde yakınlarını kaybeden, evi iş yeri hasarlı öğrencilerin tamamına burs verilecek. Kredi alanların kredileri bursa dönüştürülecek. Yurtlara öncelikli onlar yerleştirilecek. Bakanlığa başvurarak yararlanabilecekler."

OHAL ilan edilen illerde depremden etkilenen vatandaşlara, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okul ve kurumlar ile bunlara bağlı döner sermayeli işletmeler tarafından sunulan yemek, konaklama, temizlik ve diğer hizmetler ücretsiz verilecek. Bu giderler Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden karşılanacak.

Deprem olalı kaç ay oldu... Bu zamana kadar neredeydiniz. Seçim gelince oy için tabi.

Depremzedeler halinden memnun ne gerek var bursa? Onun yerine başka projelere harcanabilir o para.
Aynen kanka memnunlar. Aileleri arkadaşları öldü evleri malları gitti ama bir memnunlar anlatamam. Hatta senin dediğini de düşünüyorlardır. Ya bizim şehrimiz evimiz yıkıldı arkadaşlarımız akrabalarımız öldü ama devlet vergilerimizi alıp köprü yapmalı diyorlardır. Komik şakaymış.

Aynen kanka memnunlar. Aileleri arkadaşları öldü evleri malları gitti ama bir memnunlar anlatamam. Hatta senin dediğini de düşünüyorlardır. Ya bizim şehrimiz evimiz yıkıldı arkadaşlarımız akrabalarımız öldü ama devlet vergilerimizi alıp köprü yapmalı diyorlardır. Komik şakaymış.
Keşke onların neden gittiğini de sorgulayanlar biraz daha fazla olsa. 🥲

"Siz hiç akıl etmez misiniz?"

Nerdee. Hala gidip bunun sorumlularına oy atıyorlar. Çok gülünç.

Ay burada uzun denilebilecek bir süre bazı yerlerde içilebilecek su akmadı çeşmelerden, hatta şehrin merkezi tamamen boşluğa dönüştü, buna rağmen davul zurna eşliğinde halay çekenler vardı seçim akşamı. 🤦‍♀️

Son düzenleyen: Moderatör:
Milgram otorite deneylerinden önce STANDFORD'DA falan psikiyatr psikolog toplantılarında sorar der ki , sizce sonuç ne olacaktır diye ?

Herkes bırakın deneyin son aşamasını daha ilk aşamada çözüleceklerdir falan diye düşünür o KOCA KOCA YENİ YETME ÇOK GENÇ PSİKOLOGLARIN PSİKİYATRLARIN AKLINA katılımlarının çoğunluğunun deneyin son aşamasını da geçip aktörü öldüreceğini bilmez.

Deneyler bu açıdan şok etkisi yaratır çünkü , her 47 denekten 26'sı bildiğin aktörü otorite figürünün direktifiyle öldürmüştür.

Başka başka deneycilerle de tekrarlanır komediye bak hep aynı oranlar 47 26 tarzında hep aynı oranda ama..

Ondan sonra gerek uyum kuramı törecilik TRİBALİZM sosyal kimlik , nihayetinde insanların mutlak otorite figürleri tesiri altında hiç düşünmeden ikiletmeden çoğunluğunun her tür emri yerine getirdiği görüldü , tahvil hadisesiyle.

O açıdan Maraşlı seçmenin olayı tamamen bunla özetlenmektedir.

Cahil değilseniz ya da barbar ya da ilkel, bu muhabbetlerle pek sık karşılaşmazsınız.

Ama cahil ve ilkel bir toplumda yaşıyorsanız, bu sizin her gün yüzleştiğiniz suratınıza tokat gibi çarpan acı gerçek olur.

Nerdee. Hala gidip bunun sorumlularına oy atıyorlar. Çok gülünç.

Ay burada uzun denilebilecek bir süre bazı yerlerde içilebilecek su akmadı çeşmelerden, hatta şehrin merkezi tamamen boşluğa dönüştü, buna rağmen davul zurna eşliğinde halay çekenler vardı seçim akşamı. 🤦‍♀️

Milgram otorite deneylerinden önce Standford'da falan psikiyatr psikolog toplantılarında sorar der ki, sizce sonuç ne olacaktır diye?

Herkes bırakın deneyin son aşamasını daha ilk aşamada çözüleceklerdir falan diye düşünür o koca koca yeni yetme çok genç psikologların psikiyatrların aklına katılımlarının çoğunluğunun deneyin son aşamasını da geçip aktörü öldüreceğini bilmez.

Deneyler bu açıdan şok etkisi yaratır çünkü, her 47 denekten 26'sı bildiğin aktörü otorite figürünün direktifiyle öldürmüştür.

başka başka deneycilerle de tekrarlanır komediye bak hep aynı oranlar 47 26 tarzında hep aynı oranda ama.

Ondan sonra gerek uyum kuramı törecilik tribalizm sosyal kimlik, nihayetinde insanların mutlak otorite figürleri tesiri altında hiç düşünmeden ikiletmeden çoğunluğunun her tür emri yerine getirdiği görüldü, tahvil hadisesiyle.

O açıdan maraşlı seçmenin olayı tamamen bununla özetlenmektedir.

cahil değilseniz ya da barbar ya da ilkel, bu muhabbetlerle pek sık karşılaşmazsınız.

Ama cahil ve ilkel bir toplumda yaşıyorsanız, bu sizin her gün yüzleştiğiniz suratınıza tokat gibi çarpan acı gerçek olur.

Bunun konuyla ne alakası var?

Konu: Depremzedelere ücretsiz burs.

Depremzedelere Burs seçimden sonra verin oyları haydi bakayım, Yıl 2018
Seçimlerden bir iki hafta önce , Eviniz değerlenecek abonelik bağlatılacak kiraya verilecek bölünüp kat malikliğine satılabilecek derken tabi seçimlerden sonra, Maraş'tan tıpkı 2023 'de %70 olduğu gibi 2018 ' de %75 verdiler.

Nihayetinde 5 yıl sonra deprem oldu ve o yapı maliklerinin yapıları yıkıldı, çoğunluğunun tabi kiracıydı yani yapı maliki de olmayınca nereden bilecek.

İşte tüm bu altılı hususta bir husus vardı ki , yapının depreme dayanıklılığı malikin sorumluluğunda diye kentsel dönüşesiye kadar.

İşte tüm bunların yanında diri diri enkaza gömülmek oldukça önemsiz zerre umursanmaz husustu.

Öncelikli hususlar ise , Abonelik bağlatmak , kat karşılığı satmak , değerlemek , kiraya vermek, yüksek gelir elde etmekti.

Haliyle Maraşlı seçmene burs , Maraşlı seçmende oyunu gider verir, Maraşlı seçmene yakında şeker dağıtsan yine oyunu verir.

Bunun konuyla ne alakası var?

Konu: Depremzedelere ücretsiz burs.

Yeni konular

Geri
Yukarı