Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 adaylığını resmen açıkladı!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Muhalefet bu kadar pasif olmasa böyle olmazdı zaten adamlar her türlü yolsuzluğu kayırmayı belgeleriyle ortaya çıkarıyor ama gerisi gelmiyor..

Çoğu kişi, "Hani 3 kez cumhurbaşkanı olamıyordu?" demiş. Benim bildiğim kadarı ile, bu yeni "Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi" 2017'de yürürlüğe koyuldu ve 2017'den 2023'e kadar olan süreç 1. RTE Dönemi olarak kabul ediliyor. Yani 2023'te de cumhurbaşkanı olursa bir dahaki seçimlerde aday olamayacak. Yanlış biliyorsam kusura bakmayın.

50 liralık benzin alanların nesli tükendi artık 50 liraya 2 litre benzin alınmıyor, bir daha Akp kazanırsa hayal dahi edemiyorum ekonomiyi...

Erdoğan kılıçdarı gözüne kestirdi ama son anda "zillet" ittifakı bir sürpriz yapıp karşısına beklemediği bir aday çıkarırsa o zaman ne yapacaklar acaba? Bay Kemal bay Kemal diye diye itibar suikasti yapmaya çalışıyor da neden diğer potansiyel adayların adını ağzına almıyor? Yoksa diğer adaylardan çekiniyor mu? Bay Kemal'de birazcık akıl mantık varsa aday olmaz. Karşısına kazanma ihtimali daha yüksek bir aday çıkarır ve tüm desteğini ona verir. He yok illa ben çıkacağım derse bunca yıldır bir şey öğrenememiştir. Gerçi bir şey öğrenmiş bay Kemal o da artık kesin kazanamayacağı seçime girip kendi kendine itibar suikasti yapmıyor. Eğer aday olursa kesin kazanacağını zannediyor demektir.

Erdoğan kılıçdarı gözüne kestirdi ama son anda "zillet" ittifakı bir sürpriz yapıp karşısına beklemediği bir aday çıkarırsa o zaman ne yapacaklar acaba? Bay Kemal bay Kemal diye diye itibar suikasti yapmaya çalışıyor da neden diğer potansiyel adayların adını ağzına almıyor? Yoksa diğer adaylardan çekiniyor mu? Bay Kemal'de birazcık akıl mantık varsa aday olmaz. Karşısına kazanma ihtimali daha yüksek bir aday çıkarır ve tüm desteğini ona verir. He yok illa ben çıkacağım derse bunca yıldır bir şey öğrenememiştir. Gerçi bir şey öğrenmiş bay Kemal o da artık kesin kazanamayacağı seçime girip kendi kendine itibar suikasti yapmıyor. Eğer aday olursa kesin kazanacağını zannediyor demektir.
Benim komplo teorim, muhalefet Kılışdarı aday gibi göstermeye devam edecek ki Akp gerçek adaya rahatsızlık vermesin, son ana kadar bu şekilde gidip aday açıklanması gereken son gün Mansur'u açıklayacaklar böylelikle Akp golü yemiş olacak.

Siyasetten 50 yaş üstü herkesi Emekli etseler. O bakanlar millet vekilleri falan memur maaşına çalışsa. Şu ülke nasıl rahatlayacak demek isterdim ama 1'i çıkıp tüm yasaları istediği gibi değiştirebiliyor.

Tek adamlık başbakanlık falan bu ülke de işe yaramayacak konsey mantığı çoklu söz hakkı gibi bir şeylerin olması lazım. 6'lı masa kafası gibi. 1 kişinin sözüyle iş yürümüyor kim olursa olsun bundan sonra babama bile güvenmem.

Benim komplo teorim, muhalefet Kılışdarı aday gibi göstermeye devam edecek ki Akp gerçek adaya rahatsızlık vermesin, son ana kadar bu şekilde gidip aday açıklanması gereken son gün Mansur'u açıklayacaklar böylelikle Akp golü yemiş olacak.

Az bir zaman kala Mansur açıklanırsa seçim öncesi Akp'den kurtulma sevinci yaşarım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı