Cumhurbaşkanı Erdoğan: Sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını istiyoruz

İlk önce kendi nefsini terbiye edeceksin. Empati yapıcaksın sana yapılsa ne olur? Sorusunu soracaksın kendine. Herkes saygılı olmak zorunda karşısındakine. Sevmek zorunda değilsin. Şeytanın ağzıyla çok konuşan insan var. O yüzden kapatılması lazım böyle sosyal medya gibi yerlerin.
Konunun sosyal medya ile alakası yok, nefsini terbiye etmemiş sosyal medyada yer alan şahıslarla
ilgili. Zaten şahıslar yakalanmışsa gereken ceza verilmiştir. İnsanların internete erişimini kısıtlamak çok saçma.

Yasaklarla bir yere varılmaz. Tamam kimsenin kimseye sosyalden de olsa hakaret etme hakkı yoktur. Ama sen çürük elmaları ayıklamak yerine çıkıp tüm herşeyi kendi işine geldiği gibi dizayn etmeye çalışırsan sonuçlarına da katlanırsın.
Ayrıca ben bu işin bir kurgu olduğunu düşünüyorum. Birileri bu yasakların altyapısını oluşturmak için bilerek böyle küfürlü hakaretli paylaşımlar yapıyor. Yukardakiler de bunları neden olarak gösterip muhalif kim ve hangi mecra varsa onları baskı altına alıp sindirme peşinde.

@sekerr Umarım ironidir.

Özgür Türkiye yolunda emin adımlarla devam ediyoruz! Bize sormaları lazım. Referanduma gitmemiz lazım, tek başına alınacak bir karar değil bu.

Neyse arkadaşlar, kapanırsa forum, kendinize iyi bakın :(

Hala insanları kısıtlamalarla ikna edebileceklerini sanan bir düşüncede devam ediyorlar. Siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

BBC haberi çarpıtılmış. Adam öyle bir şey demedi. Erişimde düzenlemeler dedi. Yani kimse kimseye hakaret edemiyecek herkes klavye delikanlığı yapamayacak. Öyle bir şey olmaz zaten oturup kimse sosyal mecraları kapatmaz. Anca sansür ya da kısıtlama gelir. BBC işte ne beklersin işleri bu yalan haber.
Bu arada kimse istediğini yapamaz yasama organı meclistir, bu işe meclis karar verir. Öyle rtenin karar verebileceği bir iş değil.
Hemde bu sosyalde siyaset yapmak yasak değil mi?

BBC haberi çarpıtılmış. Adam öyle bir şey demedi. Erişimde düzenlemeler dedi. Yani kimse kimseye hakaret edemiyecek herkes klavye delikanlığı yapamayacak. Öyle bir şey olmaz zaten oturup kimse sosyal mecraları kapatmaz. Anca sansür ya da kısıtlama gelir. BBC işte ne beklersin işleri bu yalan haber.
Videosunu izlesene, tamamen kaldırmak ya da kısıtlamak istiyorum diyor. BBC doğru yazmış.

Kapatmak bir şeyi çözmez aksine kaosa yol açar, asıl yapılması gereken şey denetlemek, sosyal medya kapatılacaksa kapatılması gereken tiktok, eksisözlük gibi gerizekalı topluluğunun bulunduğu bir yer, kizlarsoruyor ve uludağsözlük gibi yerler kapatılmalı, Instagram Twitter Facebook gibi geniş bir kitleye hitap eden yerlere ise denetim getirilmeli.

Videosunu izlesene, tamamen kaldırmak ya da kısıtlamak istiyorum diyor. BBC doğru yazmış.

İzledim işte ona siyaset diyorlar. Amaç halkın tepkisini ölçmek demek istediğim asıl demek istediği o değil. Zaten yapmazda yapamazda. En fazla sansür ya da kısıtlama gelir.

İlk önce kendi nefsini terbiye edeceksin. Empati yapacaksın sana yapılsa ne olur? Sorusunu soracaksın kendine. Herkes saygılı olmak zorunda karşısındakine. Sevmek zorunda değilsin. Şeytanın ağzıyla çok konuşan insan var. O yüzden kapatılması lazım böyle sosyal medya gibi yerlerin.

Ben veya her kimse bir haksızlık, terbiyesizlik yapılıyor ise uyarılır tartışılır, kimsenin hakkına tecavüz edilemez. Özgürdük hani, nerede özgürlük. Evet empati kuruyorum yapmadığım bir şey için beni neden kısıtlıyorsun. Askeriye kanunu neden uygulanır? Bura da çok büyük saygısızlık var benim gibi kişilere, benim hakkımı kim savunacak peki? Ben yetişkin bir insanım Netflix'i izliyorum buna ben karar veririm, kaldı ki para ödüyorum. Zaten belirli siteler kapalı, insanlar legal takılması gereken bir yere neden yasak getirilerek illegale teşvik edilir bunu anlamak gerçekten çok zor?

Yeni konular

Geri
Yukarı