Sosyal medya yargıçları

Reis bende diyorum Kadir Şeker katildir diye yani uğraşmaması lazımdı. Alıntıladığın mesajda öldürdüğü an kaçmasının doğru olduğunu söylemiştim.
Kaçmasının nesi doğru bir açıklar mısın? Adam ambulans veya polis çağırmak yerine kaçıyor. Bu doğru mu? Güya yanlışlıkla işlediyse neden o arada ambulans veya polisi aramıyor o zaman?

Kaçmasının nesi doğru bir açıklar mısın? Adam ambulans veya polis çağırmak yerine kaçıyor. Bu doğru mu? Güya yanlışlıkla işlediyse neden o arada ambulans veya polisi aramıyor o zaman?

Bir empati kurar mısın? O anki durumda ambulansın olacağını zannetmiyorum.
Ben kadir şekeri savunmuyorum sadece o anki durumdaki hissiyattan bahsediyorum. @Teknocuk

Eşler aralarında tartışıyorken "halk kahramanı" olarak geçinmek için yaptığı ucuz bir hareket bir insanın hayatına mal oldu.
Orada bu olaya şahit oldun herhalde. Olayla ilgili bir video yok ortada bildiğim kadarıyla. Kadına zerre güvenmiyorum, 3 çocuğunu bırakıp bir adama kaçmış ve daha yeni uyuşturucu operasyonunda tutuklandı. Adamın da insan evladı olduğunu sanmıyorum, o kadar suçu babam işleyip sicili kabartmadı.

Ben kendi açımdan şöyle bakıyorum, bir tane suç makinesi olan biri öldü ve potansiyel işleyeceği gelecek suçlar kalmadı. Kendisi de belki suç işleyecek yapıda olan, belki de gerçekten fark etmeden kendini öyle bir kavganın içinde bulmuş biri de cezaevine girdi. Sonuç olarak o bölgedeki insanlar için bir kayıp yok, biri resmi diğeri potansiyel 2 suçlu halktan uzaklaştırıldı. O kadar suç kaydı olan birinin ölmesine de üzülemem, kusura bakma.

Orada bu olaya şahit oldun herhalde. Olayla ilgili bir video yok ortada bildiğim kadarıyla. Kadına zerre güvenmiyorum, daha yeni uyuşturucu operasyonunda tutuklandı. Adamın da insan evladı olduğunu sanmıyorum, o kadar suçu babam işleyip sicili kabartmadı.
Ben 12 sabıkası olan birisinin toplum arasında dolanması iyi bir şey demiyorum, kadın ile ilişkinizi bilmem; güvenmeyebilirsiniz ama darp raporları var.

Siz ya canisiniz ya da pembe popolu feminist sayfalarında çok takılıyorsunuz.
19 tane suç kaydı olan, yaşadığı sürede daha da fazlasını işleyecek, masum insanların hayatları için tehdit oluşturan birinin ölümüne hümanizma kasamayacağım. Bu kadar bariz suçlulara karşı bir merhamet duygum yok, yarın öbür gün o şehirde ben ya da sevdiğim biri yaşıyor olsaydı bize de zarar verebilecek biri öldü diye üzülemem.

Ayrıca konunun feminizmle ne ilgisi var anlamadım. Ben görmediğim bir olay hakkında yargılama yapmıyorum, sen 19 suç kaydı olan birinin ölümüne üzülmemizi istiyorsun. Bak ne demişim yukarıda Kadir Şeker için; kendisi de belki suç işleyecek yapıda olan, belki de gerçekten fark etmeden kendini öyle bir kavganın içinde bulmuş biri de cezaevine girdi.

Benim femizm sayfalarıyla işim yok da sen öldürülen suç makinesinin bir akrabası falan olabilirsin. Öyle olsan da olmasan da açıkça söylüyorum, yaşadığım çevrede 19 tane suç kaydı olan bir suçlunun nefes almasını istemiyorum. Aklı başında olan hiç kimse istemez.

Son düzenleme:
Yanınızda silah ve bıçak taşıyorsanız her an potansiyel bir katil olabilirsiniz. Bu yuzden taşımayın çünkü bir kavga durumunda gözünüz dönerse, kendinizi kaybederseniz cebinizdekileri kullanmak için fırsat bulursunuz.

Taşımamak ve kullanmamak en iyisi. Adaleti pingli olan ulkelerde her an hakliyken haksız çıkabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı