Cumhurbaşkanı olsaydınız ne yapardınız?

Arap seviciliği yapmayı bırakırdım.

Neyi anlamıyoruz onu açıklayın. Mesela ne yaptı bugüne kadar da yoruldu?
Ben ülkeyi böyle böyle iyi yönettiği için çok yoruldu mu dedim? Aldığı her karar doğru mu dedim? Adamın işi bir ülkeyi yönetmek, ülke hakkında kararlar almak. 80 milyon insanın başında olmak ne kadar kolay olabilir? Ben iyi yönetti kötü yönetti mi diyorum? Farklı farklı anlamlar çıkarıyorsun.

Ben ülkeyi böyle böyle iyi yönettiği için çok yoruldu mu dedim? Aldığı her karar doğru mu dedim? Adamın işi bir ülkeyi yönetmek, ülke hakkında kararlar almak. 80 milyon insanın başında olmak ne kadar kolay olabilir? Ben iyi yönetti kötü yönetti mi diyorum? Farklı farklı anlamlar çıkarıyorsun.

80 milyon insanın hangi birine baktı? Sadece mültecilere bakılıyor bu ülkede.

80 milyon insanın hangi birine baktı? Sadece mültecilere bakılıyor bu ülkede.
Yaşınızı bilmiyorum sormayacağım ama tahmin edebiliyorum. Neyse size önerim AKP hükümeti dönemini enine boyuna bir araştırmak. Mümkünse 40 yaş üstü akrabalarınızdan öğrenmeyin.

Sence güdülmeye alışmış insan eğitimden anlar mı? Patates soğanla kandırabilecek biri eğitilebilir mi? Bunlar elindeki yiyeceğini alsan 'reisin bir bildiği vardır' diyecek mahluklar. Bu söylediğin çok ütopik şey.
Temel sebebi eğitimsiz olmaları. Bir kısmı bu işten para kazandığı için savunuyor, diğer kısmının çoğu ise eğitimsiz kişiler. Ülke olarak zaten iyi bir eğitim sistemine sahip değiliz. Eğitimdeki gelişme ülke olarak gelişmeyi de etkiler.

Merhaba Cumhurbaşkanı olsam ilk yapacağım 4 şey.

1- suriyelileri ve afganistanlıları sınır dısı etmek.
2- yoksul insanlara maas bağlamak.
3- doları düsürmek.
4- din üzerinden prim yapanlara engel olmak.

Peki siz ne yapardınız?

Yatırımı koltuğa değil, sisteme yapardım. Bunun sonucunda; "X" kişisi ne yapacak? "y" durumu nasıl olacak diye bir problem olmaz. Ülke "Almanya" ve "Amerika" gibi kim gelirse gelsin zaten ülke kendi kendine ayakta duracaktır. İstersen de koltuğu boş bırak.

Geri
Yukarı