Cyberpunk 2077 2.0 güncellemesini nasıl buldunuz?

DLSS Ray Reconstruction (DLSS Işın İzleme) özelliğini açabiliyor musunuz? Bende RTX 3080 var ama doğrulama gerekli diye söylüyor açamıyorum. Yeni güncellemeyi temiz kurulum ile kurdum ama açılmıyor. Sadece 4000 serisinde mi açılıyor ben 2000 ve 3000 serisinde de açılıyor diye biliyordum.

Hocam bu özelliği bende açamadım.

Ekran kartınız nedir?

Şunu bir dener misin.
Win+r tuşuna basıp çalıştır'a gir sonra oraya %appdata% yaz sonra açılan yerden Local + Ve CD PROJEKT RED + user setting aç orada yazan DLSS_D true olarak yazın kaydet deyip oyuna girin eğer olmazsa büyük harflerle deneyin sonra.

Son düzenleme:
Oyunu GFN ile oynarken yarım bırakmıştım.

Hazır FSR 3'e sahip olacak RX 6600 satın almışken bitirme zamanı gelmiş görünüyor.

Hocam ben çözdüm. Ayarlara girdikten sonra RTX kısmında yol izleme (teknoloji ön izlemesi) kısmını açmanız gerekiyor. Açtıktan sonra DLSS kısmında ışın oluşturma açılacak. Fakat bende 60 FPS'den 20-30 FPS düştü açtıktan sonra, tekrardan kapattım. En az 4070 veya 3090 kart ve üstü istiyormuş. Bende 3080 var ve 2K da oynuyorum onu açınca oynanmaz hale geldi bende.

Oyunu önceden almama rağmen 20 saat oynayıp bırakmıştım, şu sıralar 1-2 hafta önce yeni save açıp baştan başladım. Oyunu daha bitirmedim, güncelleme az önce yüklendi 2dk girip bir baktım. İlk izlenim olarak oyunda polis yok gibi bir şeydi önceden şu an polis varlığını hissettiriyor.

Bir de oyundaki araba seslerini pek sevmiyordum, göçebe arabası hariç çoğu arabanın sesi birbirine benziyordu ve çok yapay bir sesti. Birkaç arabaya bindim sesleri daha gerçekçi ve birbirinden farklı olmuş. Mesela TYPE-66 cthulhu adlı arabayı sürerken arkadan hafif bir supercharher sesi geliyor, FPS modundayken daha rahat duyuluyor. Arabada vites atarken takur tukur vites atma sesi geliyor. Sürüş mekaniğine bir şey gelmedi diye biliyorum ama nedense sanki arabalar daha kontrollü ve daha düzgün bir sürüşü var gibi. Eski halinde çok savruluyordu sağ sol yaptığımızda. Önceden arabalar hasar almıyordu şimdi tekere sıktığımda lastik patlıyor kapılara falan sıktığımda dağılıyor yerinden falan çıkıyor. Oyunu dediğim gibi 2dk oynadım 2dk içinde de bakılabilecek tek şey arabaydı, diğer yetenek ağacı falan detaylı şeyler onun gibi şeyleri daha fazla mesai harcamış kişilerin ele alması daha iyi olur.

Konudan bağımsız bir şey sormak istiyorum, saburo Arasaka'nın kızı hanako ile bir binada buluşacağım o görevdeyim şu an. Oyunun aşağı yukarı yüzde kaçı kaldı?

Şu an aklıma geldi bir de telefon menüsü daha iyi olmuş, öncekinin arayüzü çok basitti ve mesajlara girmek istediğimzde farklı bir sekme açıyordu. Şu an arama işini ve mesaj atma işini tek bir yerden halledebiliyoruz.

Edit: Bir de silahlar vesaire güneş altında bayağı parlıyor aynı CS2'deki stickerların güneşte parlaması gibi.

2. edit: Arabalar artık hasarlardan etkilendiği için kullanılmaz hale gelince tekrar çağıramıyorsunuz, 3-5dk onarılma süresi var. Önceden böyle bir şey olduğunu hatırlamıyorum ya da ben denk gelmedim.

Oyunun 6 farklı sonu var yani kanka 1 tanesi gizli son onu yanlış hatılamıyorsam daha önceki görevlerdeki diyaloglar ile tetikliyorduk.

Geri
Yukarı