Cyberpunk 2077 2.0 güncellemesini nasıl buldunuz?

Hocam bende ara sıra oyun donuyormuş gibi hissettiriyor bunu yaşayan var mı? Rtx 3060 mobile kullanıyorum. Fps 80-100 arası ama nedense donuyormuş hissi oluyor.

yeni bir kısa görev falan varmı yada yan görev yeni silahlar ve vb.

Hocam ben çözdüm. Ayarlara girdikten sonra RTX kısmında yol izleme (teknoloji ön izlemesi) kısmını açmanız gerekiyor. Açtıktan sonra DLSS kısmında ışın oluşturma açılacak. Fakat bende 60 FPS'den 20-30 FPS düştü açtıktan sonra, tekrardan kapattım. En az 4070 veya 3090 kart ve üstü istiyormuş. Bende 3080 var ve 2K da oynuyorum onu açınca oynanmaz hale geldi bende.

Doğal hocam, açtığınız path tracing denen özellik tüm modellemeleri baştan yapıyor ve tüm ışıklandırmalar gerçek hayattaki gibi simüle ediliyor.

Doğal hocam, açtığınız path tracing denen özellik tüm modellemeleri baştan yapıyor ve tüm ışıklandırmalar gerçek hayattaki gibi simüle ediliyor.

Tam detaylı araştırmamıştım, ben DLSS'in bir üst versiyonu gibi FPS'e pozitif yönde etkileyecek bir şey bekliyordum. Araştırınca RTX'e etkilediğini gördüm. Görüntü olarak çok güzel oluyor yansımalardaki çamurluğu düzeltiyor ama 3080 yeterli gelmiyor.

Yaklaşık 2 saattir oynuyorum, gayet iyi olmuş. Oyun keşke bu şekilde çıksaydı. Yeni yetenek ağacı daha iyi, araçtan ateş etme özelliği de iyi olmuş. Yeni implantlar, araç içinde kullanabileceğimiz sızma modülleri gelmiş. Onun dışında V sanki eskiye göre daha ağır hareket ediyor gibi geldi bana. Ayrıca bazı araçların da sesinin değiştiğini fark ettim, Johnny'nin 911'inin sesi tamamen değişmiş. Performans konusunda tedirgin olanlar varsa hiç olmasın, benim aldığım performans yeni güncellemeyle yükseldi bile.

Yetenek ağacında bazı özelliklerin kategorisi değişmiş. Ben karakterimi tabanca ile yüksek hasar verecek şekilde geliştirmiştim ve bu yüzden yetenekleri reflekslerde bulunduğu için onu 20 seviye yapmıştım ancak tabancalar reflekslerden alınıp serinkanlılık kategorisine verilmiş ki bu bende düşük seviye olan bir kategori olduğu için artık tabancayla eskisi gibi yüksek hasar vuramıyorum, bu kötü oldu. Bu illa yapılacaksa direkt ana kategorilerde seviye yükselten puanları da sıfırlamaları gerekirdi.
Sizin ilk incelemenizi hatırlıyorum hocam oyunu beğenmemiştiniz tekrar şans vermeniz güzel olmuş.

2. Edit: Arabalar artık hasarlardan etkilendiği için kullanılmaz hale gelince tekrar çağıramıyorsunuz, 3-5dk onarılma süresi var. Önceden böyle bir şey olduğunu hatırlamıyorum ya da ben denk gelmedim.
Evet hocam öyle bir şey yoktu. Ben de öyle hatırlıyorum başka bir yere gidince hemen geldiğini hatırlıyorum.

Optimizasyona el atmışlar mı? Yoksa oynaması daha yüksek hale mi getirildi?
Oyun bana daha akıcı geliyor artık.
Bi halt yediler hala düzeltmeye çalışıyorlar olarak yorumlarım :D
Oyunu bırakmadılar sonuna kadar devam ettiler ve oyun şuan eskisinden daha güzel. Yapay zeka eskisine göre baya iyi ama hala çok iyi denilemez tabii.

Süreyya hanımın muhteşem değişimi :D
Haksızlık etmeyin ilk çıktığı zaman ile arasında dağlar kadar fark var. Bu oyun böyle çıksa çok konuşulurdu.

Son düzenleme:
Sizin ilk incelemenizi hatırlıyorum hocam oyunu beğenmemiştiniz tekrar şans vermeniz güzel olmuş.

Bayadır oynuyorum boş vakit bulduğumda, toplam 116 saat olmuş.

Sol altta nitelikleri sıfırla diye seçenek olması lazım. Tek seferliğine sıfırlayabiliyorsun.

Evet siber donanımları çıkarınca nitelikler de bir kereliğine sıfırlanabiliyormuş, teşekkür ederim.

RTX 2080 ile Ray Tracing Ultra ayarda oynadım, ama görüntü ya çok kötü ya da benim PC de sorun var 56 GB indi çünkü 😅

Hocam ben oyunu ilk çıktığında 2070 Super ile oynamıştım fena değildi grafikler bu yama çıkmadan önce Series X de 4K bir deneyim dedim hoşuma gitti grafikler. Yama çıktıktan sonra denedim bir de dokular gerçekten çok keskinlesmis bayağı hoşuma gitti fakat hala gamepad kontrolü iyi değil.

Berbat bence, yeni skill tree ve silahların modlanamaması çok kötü. Kıyafetlerin hangisinin daha fazla koruma sağladığı da yazmıyor. Perkler gitmiş çoğu setimde, DLSS 3.5 sadece path tracingde çalışıyor hiçbir işe yaramayacak yani bizim için, FSR 3 gelince oynamaya devam ederim belki.
Silahlar modlanabiliyor hatta modlanamayan çoğu silaha da modlanma özelliği gelmiş. Kıyafetler artık zırh sağlamıyor. Zırhı, zırh kromları ve benzeri kromları takarak alabiliryorsunuz. Beğenmemenizin sebebi 2.0 hakkında bir şey bilmemeniz olabilir mi acaba? Çünkü dediğiniz şeyler hâlâ oyunda varmış da siz erişemiyormuşsunuz gibi :D Yenilikleri kesinlikle okuyun, yeni yetenek ağacının özelliklerinin açıklamalarına göz atın ve Siber kasaplara da uğrayın. Birkaç saatinizi alabilir ama kesinlikle anlarsınız.

Geri
Yukarı