Cyberpunk 2077 alınır mı?

Ben aldım ama şu an bitirmiş biri olarak 250₺'ye değmeyeceğini düşünüyorum. Eğer mümkün olsa iade ederdim. Bu oyunu daha ne kadar geliştirebilirler diye düşünüyorum ama yok yani, baştan yep yeni bir deneyim yaratmaları lazım. Bir sürü de inceleme videosu izledim Enis Kirazoğlunu'nun falan da dahil. Sanırım dün ya DS bugün de firma hacklendi. Bakalım daha ne kadar batacaklar. İlk başta ne kadar kötü olabilir diyordum ama bu oyunu daha küçük bir firma çıkarsa ve fiyatı 100-150₺ olsa neyse dersin, göz göre göre yetkililerin yanlış kararları sonucunda kaos yarattılar. Eğlenmedin mi derseniz, eğlendim ama bari o bir şeylere değsin diye 1 ana görev I, 3-5 yan görev yaptım. Belki 1 kere daha bu sefer yan görevleri bitirecek şekilse abanarak oyunu tamamen bitiririm heh işte o zaman fena sayılmayacak bir deyemimdi diyebilirim. Ayrıca en zor da oynarak oynayış süresini de uzatmak istiyorum. Ben bu oyunu ne öneririm ne de önermem diyeyim o zamana ancak bu şekşlde söyleyebilirim.

Bence kesinlikle alınmaz. Belki piyasadaki bir sürü oyuna göre iyidir, üstün olduğu yerleri de vardır. Ancak dünya tarihinde bu kadar çok söz verilip bu kadar az şey sunulduğu başka oyun yok. PC tarafında hataların konsollara göre daha az oluşu bile bu oyundaki saçmalıkları ve hataları kabul edilebilir miktara indirmiyor.

CDPR, konuştukça batıyor. Oyun çıktı, facia oldu. Özür dilediler, konsolda iade olacak dediler, bir süre olmadı. Ocak ve Şubat aylarında iki büyük yama ile çok büyük oranda sorunları düzelteceğiz dediler, 5 tane küçücük hata giderme yayınladılar. Onlarla da ancak save hatalarını düzelttiler. Şu an Sony ve Microsoft'la bile davalıklar.

Bence, sadece oyun oynayıp geçmeyen; dünyanın en büyük ve en teknolojik sektöründe para harcadığının bilincinde olan, hatta bunun için donanım toplama/öğrenme zahmetine giren bütün bilinçli kişiler en azından Mart'ta kadar beklemeli ve CDPR'ın sözünde durup durmayacağını görmeli.

Witcher 3'te olduğu gibi sözlerini tutup düzgün bir oyuna dönüştürürlerse tam para verilir. Tutmazlarsa mod yayıncılarını bekleyip, oyun modlarla toplandığı zaman Mayıs ayında ilk indirimle çeyrek fiyatına alınır. Modcular da yüzüne bakmıyorsa, emin olun o paraya sizi 10 kat eğlendirecek bir sürü oyun var.

Olmayan yapay zeka, önce söz verilip sonra eklenmeyen/çıkarılan eksik içerikler gibi CDPR saçmalıklarını bir kenara koyarsak oyun güzel vakit geçirtiyor. Ana hikayenin kısalığını bitmeyen sayısız yan görevler kısmen kapatmış. PC kısmı iyi, giriş seviyesi bir sistemle grafikleri çamur etmeden oynayabilirsin. Oyun çok daha iyi olabilirdi oynarken hissedersin. Mükemmel öğelerle rezalet öğelerin birleşimi olup ortaya ilginç bir oyun çıkmış. Witcher 3 kalitesi şimdilik yok ama durumu toparlamayı becerirlerse ileride o seviyeye çıkacaktır. Büyük yamalar ve DLC'lere ihtiyacı var.

Oyun çok daha iyi olabilirdi potansiyeli çok büyük. Fakat en azından 2022 Aralık ayında çıkmalıydı. Bence alınabilir. İlk haline göre toparlanmış.

Geri
Yukarı