Cyberpunk 2077 İncelemesi/Eleştirileri

İzledim bu videoyu zaten, ve oyunun yapımcısı RX 5700 xt ve r5 3600 ile 2k oynayabilirsin deyip beni adeta kandırırsa nefret kusarım. Kimse kusura bakmasın. Ayrıca "tek tük sorunlar" deyip kendini kandırmaya devam edebilirsin.
Tamam, sen kendi sisteminle oynayamadın diye iyice deli etmişsin kendini. Önünde video var 2K'da 60FPS oynuyor, custom olarak ayarlamış grafikleri ve kalite kaybı gözükmüyor. Cyberpunk çıkmadan önce kendini "ufff saybırpank uff" diye hypeladıysan "balon patladı eğe" dersin şimdi. Ben de kendimi kandırayım artık neyse...

Şahsi görüşüm Assasin's Creed'e benzemeye çalışmış bir oyun. Bu kadar olumsuz görüşler okuduktan sonra pek almayı düşünmem ki zaten alsam bile okuduğum konularda FPS problemi yaşayanların çoğu benim sisteminden daha iyi bir sisteme sahip. Fakat bu oyun alelacele çıkmış gibi. Sanki hiç oynanmamış, hiç hataları görülmemiş gibi.

Düşük-orta ayarlarda oynamalıydın o ekran kartıyla
şimdi bu fanboyluk değil de nedir oyunun önerilen ayarlarının tamamına misliyle sahibim 1060 dediğiniz kart 1080'in ciddi anlamda altında bu önerilen ayarlar oyunu en düşük ayarlarda 30 fps oynamak için mi yapılıyor ne babanızınmış gibi savunmayın artık bir şeyleri tüketim arttı gelişmesi gereken şeyler bunlar eleştirmeden hiçbir şey gelişemez.
1607803316864.png

Dediklerinize optimizasyon harici katılmıyorum, ayrıca sadece 2 saat oynayarak inceleme yapılmayacağını belirtmişsiniz. Oyunun zaten açılması en az 6 saati buluyor. Otel bölümünden sonra olaylar başlıyor.

NPC konusun da ayarlardan fazlalıştırırsanız E3 dekine benzer bir performans alırsınız, bug konusun da ise büyük ihtimalle HD'den kaynaklıdır, dediğim gibi 1.5 saatte inceleme olmaz, ayarlardan düşük performanslı HDD'yi seçerseniz karakterler gibi buglar çoğu gidiyor.

Size tek katıldığım nokta dediğim gibi optimzasyonlar.
beni aslında optimizasyon haricindeki konularda bu kadar hassas olmamın sebebi youtube'da her hafta trailer yayınlayıp bunları sağlayamamasıydı ya gerçekten gta san andreas'ta görmüş olduğum tekerlek efekti, şehirden çıkarken araya yükleme ekranı girmesi falan çok ucuzlaştırdı oyunu gözümde erken erişim bile olamayacak kadar eksik geldi bana bunların hepsinin baştan yapılması gerekiyor

şimdi bu fanboyluk değil de nedir oyunun önerilen ayarlarının tamamına misliyle sahibim 1060 dediğiniz kart 1080'in ciddi anlamda altında bu önerilen ayarlar oyunu en düşük ayarlarda 30 fps oynamak için mi yapılıyor ne babanızınmış gibi savunmayın artık bir şeyleri tüketim arttı gelişmesi gereken şeyler bunlar eleştirmeden hiçbir şey gelişemez.
Eki Görüntüle 777619
Ya bırakın bu tipleri. Sorun yaşayan kişilerin açtığı her konuya deli gibi savunmuş malum firmayı zaten. Bir daha görürsem engelleyeceğim zaten. Yahu sen sevdiysen sevdin. Haklı olarak teknik sorunu yaşayıp bundan şikayet edenlere ne laf ediyorsun diye adama sorarlar normalde ama bir fan boya cevap vermek gereksizdir. PC platformunu geçtim. PS4'de 15 FPS. 15 nedir? Kaplama yok be. Oyun yeni çıkmış bekleyin diye savunuyorlar ya. Akıl tutulması. Bu adamlar açıklamadı mı, hiçbir platformda sorun yaşanmamasına emin olmak istiyoruz, diye. AC Valhalla bin kat daha güzel bu oyundan. Ubisoft oyunu savundum ya inanılmaz. Eğer ikisi arasında bir tercih yapmak istiyorsanız, kesinlikle AC Valhalla. En azından oyun kendileri. Cyberpunk bozuk.

4-5 yıldır geliştiriliyor. Ondan önce Witcher 3 için uğraşılıyordu.
Grafiklerde bir rezaletlik yok, PC optimizasyonunda tek tük sorunlar var gibi, şu videoya bak istersen oyuna nefretini kusmadan önce.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu oyun bana GTX 1060 ile uygun şekilde oynayacağımı söylemiş benim sistemimde GTX 1080 var ve ben oyunun bana vaad ettiklerini karşılayamıyor o trailer'larda gördüğüm havalı capcanlı night city'i bulamıyorum ben de nefretimi kusuyorum çünkü ben bu oyunu trailerlarda görüp hype'lanıp aldım ben buna nefret kusarım hakkımdır. artık fanboyluk taslayıp körü körüne savunmayın lütfen bir şeyleri, bir şey kötüyse kötüdür. bunu kabul edin. tek tük sorundan kastın oyun haritasının büyük çoğunluğunu kapsıyor şehirdeki mazgalların üstünde durduğunda bile fps %20 %30 düşüyor buna ben nefret kusarım. isterse 4-5 yılda değil 50-60 yılda geliştirilsin ben satın aldığımı göremezsem eleştiririm.
Ya bırakın bu tipleri. Sorun yaşayan kişilerin açtığı her konuya deli gibi savunmuş malum firmayı zaten. Bir daha görürsem engelleyeceğim zaten. Yahu sen sevdiysen sevdin. Haklı olarak teknik sorunu yaşayıp bundan şikayet edenlere ne laf ediyorsun diye adama sorarlar normalde ama bir fan boya cevap vermek gereksizdir. PC platformunu geçtim. PS4'de 15 FPS. 15 nedir? Kaplama yok be. Oyun yeni çıkmış bekleyin diye savunuyorlar ya. Akıl tutulması. Bu adamlar açıklamadı mı, hiçbir platformda sorun yaşanmamasına emin olmak istiyoruz, diye. AC Valhalla bin kat daha güzel bu oyundan. Ubisoft oyunu savundum ya inanılmaz. Eğer ikisi arasında bir tercih yapmak istiyorsanız, kesinlikle AC Valhalla. En azından oyun kendileri. Cyberpunk bozuk.
kesinlikle sonuna kadar katılıyorum, ben yazsam bu kadar güzel açıklayamazdım eline sağlık.

26 saat oldu. Bitmemesi için yan görev ve kısa görevlere başladım. Başlarda biraz sıkıcı olabiliyor fakat ana görev heyecan vermeye başladı.
oyun heyecanlıdır oyunun akışı güzeldir ona hiç lafım yok ben çıkmaya hazır olmayan bir oyunu çıkarmalarından rahatsız olduğumu dile getirmeye çalıştım bu konuda

Bu oyun bana GTX 1060 ile uygun şekilde oynayacağımı söylemiş benim sistemimde GTX 1080 var ve ben oyunun bana vaad ettiklerini karşılayamıyor, o trailer'larda gördüğüm havalı capcanlı night city'i bulamıyorum, ben de nefretimi kusuyorum çünkü ben bu oyunu trailerlarda görüp hype'lanıp aldım, ben buna nefret kusarım hakkımdır. Artık fanboyluk taslayıp körü körüne savunmayın lütfen bir şeyleri, bir şey kötüyse kötüdür, bunu kabul edin. Tek tük sorundan kastın oyun haritasının büyük çoğunluğunu kapsıyor şehirdeki mazgalların üstünde durduğunda bile fps %20 %30 düşüyor buna ben nefret kusarım. isterse 4-5 yılda değil 50-60 yılda geliştirilsin ben satın aldığımı göremezsem eleştiririm.
Eleştireceksin tabii. Bu yaptığın eleştiri saçma olursa ciddiye almam ama. Yaptığım fanboyluk değil, oyun çıkalı daha 2 gün oldu kardeşim, bug fixler ve optimizasyon iyileştirmeleri yapılacak. Bannerlord çıktığında da optimizasyon problemi vardı, 2080 kart dahi anırıyordu. Ben kimseden Bannerlord balonu patladı gibi bir laf duymadım, ne işse arkadaş herkes Cyberpunk bekliyormuş da umduğunu bulamamış oyunun çıkışının 2. gününden sonra. CDPR daha yeni bir firma, yaptığı hatalar görmezden gelinmeyecek şeyler değil. Beğenmediysen iade edebilirsin kimse zorla oynatmıyor oyunu sana. RX 5700XT kartla proton ile çalıştırarak Linux'da High ayarlarda 60FPS oynayan adamlar var git bak istersen protondb raporlarına. Sisteminize gelip gres yağı mı döktüler de siz düzgün performans alamıyorsunuz arkadaş ben bunu anlamıyorum.
Git kardeş sen AC Valhalla oyna o zaman, tam delirmelik ha. PS4 sürümü sorunlu diye kaç kere söylemek lazım, okuduğunu anlamakta sorun mu çekiyorsun? Sürekli konu açıp Cyberpunk bozuk, balon gibi şeyler yazmaya bıkmadınız mı? Forum sizin salya sümük kötülediğiniz Cyberpunk konularından geçilmiyor. Senden önce ben görmezden gelicem merak etme, akıl tutulması olan kendisi haberi yok.

Eleştireceksin tabii. Bu yaptığın eleştiri saçma olursa ciddiye almam ama. Yaptığım fanboyluk değil, oyun çıkalı daha 2 gün oldu kardeşim, bug fixler ve optimizasyon iyileştirmeleri yapılacak. Bannerlord çıktığında da optimizasyon problemi vardı, 2080 kart dahi anırıyordu. Ben kimseden Bannerlord balonu patladı gibi bir laf duymadım, ne işse arkadaş herkes Cyberpunk bekliyormuş da umduğunu bulamamış oyunun çıkışının 2. gününden sonra. CDPR daha yeni bir firma, yaptığı hatalar görmezden gelinmeyecek şeyler değil. Beğenmediysen iade edebilirsin kimse zorla oynatmıyor oyunu sana. RX 5700XT kartla proton ile çalıştırarak Linux'da High ayarlarda 60FPS oynayan adamlar var git bak istersen protondb raporlarına. Sisteminize gelip gres yağı mı döktüler de siz düzgün performans alamıyorsunuz arkadaş ben bunu anlamıyorum.

Git kardeş sen AC Valhalla oyna o zaman, tam delirmelik ha. PS4 sürümü sorunlu diye kaç kere söylemek lazım, okuduğunu anlamakta sorun mu çekiyorsun? Sürekli konu açıp Cyberpunk bozuk, balon gibi şeyler yazmaya bıkmadınız mı? Forum sizin salya sümük kötülediğiniz Cyberpunk konularından geçilmiyor. Senden önce ben görmezden gelicem merak etme, akıl tutulması olan kendisi haberi yok.
bannerlord'u bu kadar eleştirmememin sebebi bu oyun yılın oyunu bu oyun böyle oyun bu oyunda bunları yapabileceksiniz diye haftada 5 tane videosunu yayınlayıp beni karşılığı olmayan bir oyun karşısında hype'lanmamı sağlamadılar oyun sakin sakin çıktı seveni aldı sorunu varsa iade etti bu kadar reklamı yapılan bir oyun her yerde ses çıkarıp her yerde biz varız deyip böyle kötü ortaya çıkarsa ben de antipati yapar ben de söylerim rahatsızlığımı belirttiğim gibi iade ettim zaten.
ayrıca protondb falan demişsin ben bu oyunu eğlenmek için aldım ben bilgisayarıma bir oyun oynamak için yeni işletim sistemi kuracak değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı