Cyberpunk 2077 [inceleme]

Onlar yan görev değil, açık dünyada yapılabilecek ufak tefek şeyler, her açık dünya oyununda onlar var zaten, üstelik diğer açık dünya oyunların göre üstlerine daha çok uğraşılmış ve neredeyse her birinde ufak da olsa bir hikaye var. Oyunu adam akıllı oynamadan eleştirmeyi ne kadar çok seviyorsunuz.

O yan görevleri de yaptım dostum, onlar da tekrar ediyor. Zaten onlar da çok kısa görevler, onlardan da fazla yok. O açık dünyadaki görevlerde yan görev olarak koyulmuş zaten :D? Ufak tefek şeyler dediğin görevlerden harita kadar var. Ayrıca çoğundan da boş şeyler veriyor silah, araba gibi. Ayrıca yan görevlerde hikaye falan yok, sadece kısa kısa mesajlar verilmeye çalışmış o kadar.

O yan görevleride yaptım dostum onlarda tekrar ediyor, zaten onlarda çok kısa görevler onlardanda fazla yok. O açık dünyadaki görevlerde yan görev olarak koyulmuş zaten :D? Ufak tefek şeyler dediğin görevlerden harita kadar var. Ayırca çoğundan da boş şeyler veriyor silah araba gibi. Ayrıca yan görevlerde hikaye falan yok boş konuşma, sadece kısa kısa mesajlar verilmeye çalışmış o kadar.
Öncelikle forum kurallarına uygun olacak şekilde Türkçeyi doğru kullan ve saygılı ol. İkinci olarak sırf etrafından bir şeyler duyuyorsun diye objektif bakamıyorsun oyuna, yan görevlerin çoğu ana görev kalitesinde, haritadaki aktivitelere yan görev demeyi sana kim öğretti bilmiyorum ama onlar yan görev değil, yan görevlerin hepsinde oldukça kaliteli hikayeler var, senin dediklerin iş diye geçiyor ve yan görev falan değiller. Atıyorum öldürme işleri git şunu öldür demek yerine öldüreceğin kişi hakkında ufaktan bilgi verip motive olmanı sağlıyor, oyun Türkçe ama senin gibi insanlara yine de pek yaramamış.

Son düzenleme:
Oyunu 2. kez bitiriyorum fakat bir tek ben bu abartı derecede buglarla karşılaşmadım sanırım. Sadece havada uçan bir telefon gördüm ve bazen arabalar sekiyor, daha oyunu bozacak bir bug ile karşılaşmadım. Tabi olmasa daha iyiydi fakat yine de önümüze böyle bir oyun sunulmuş bize de eleştirmek düşer.

Öncelikle forum kurallarına uygun olacak şekilde Türkçeyi doğru kullan ve saygılı ol. İkinci olarak sırf etrafından bir şeyler duyuyorsun diye objektif bakamıyorsun oyuna, yan görevlerin çoğu ana görev kalitesinde, haritadaki aktivitelere yan görev demeyi sana kim öğretti bilmiyorum ama onlar yan görev değil, yan görevlerin hepsinde oldukça kaliteli hikayeler var, senin dediklerin iş diye geçiyor ve yan görev falan değiller. Atıyorum öldürme işleri git şunu öldür demek yerine öldüreceğin kişi hakkında ufaktan bilgi verip motive olmanı sağlıyor, oyun Türkçe ama senin gibi insanlara yine de pek yaramamış.

Dostum ben olayı yanlış anladım, o görevleri alırken "işi kabul ediyor musun" gibi bir şey söylüyor bize, anlamanı zorlaştırdığım için kusura bakma. Ve kendi incelemeni eklediğin yorumda yan görevlerin dopdolu olduğunu söylemişsin, fakat çok kısalar ve öyle dolu falanda değiller, biraz fanlık yapıyorsun gibi geldi bana. Objektif bakamadığımı söyleyip bir CDPR fanıymış gibi bakman garip. Balon bir oyun için bu kadar kasmana gerek yok kendini. CP2077 her şeyiyle güzel olsa da çoğu şeyiyle kötü bir oyun. Bugla karşılaşmadığını söylemişsin herhalde oyun güncelleme aldıktan sonra falan oynamışsın öyle konuşuyorsun. Keşke ilk halini görüpte konuşsaydın. Ayrıca oyunu 2 kez bitirdim etrafımdan duyduğum şeylerle sana sallamıyorum. Konuyu uzatmaya gerek yok, tamamen yanlış anlaşılma.

Dostum ben olayı yanlış anladım, o görevleri alırken "işi kabul ediyor musun" gibi bir şey söylüyor bize, anlamanı zorlaştırdığım için kusura bakma. Ve kendi incelemeni eklediğin yorumda yan görevlerin dopdolu olduğunu söylemişsin, fakat çok kısalar ve öyle dolu falanda değiller, biraz fanlık yapıyorsun gibi geldi bana. Objektif bakamadığımı söyleyip bir CDPR fanıymış gibi bakman garip. Balon bir oyun için bu kadar kasmana gerek yok kendini. CP2077 her şeyiyle güzel olsa da çoğu şeyiyle kötü bir oyun. Bugla karşılaşmadığını söylemişsin herhalde oyun güncelleme aldıktan sonra falan oynamışsın öyle konuşuyorsun. Keşke ilk halini görüpte konuşsaydın. Ayrıca oyunu 2 kez bitirdim etrafımdan duyduğum şeylerle sana sallamıyorum. Konuyu uzatmaya gerek yok, tamamen yanlış anlaşılma.
Yan görevlere nasıl kısa diyorsun anlamadım, Panam, Judy, Johnny'nin yan görevleri falan her biri birkaç saat sürüyor toplamda, oyunu bitirmemişsin ki. Oyuna hak ettiği değeri veriyorum, hikayeler çok güzel, gizlilik odaklı oynuyordum ve oynanış da tatmin ediyor, pek oyun hatasıyla da karşılaşmadım.

Yan görevlere nasıl kısa diyorsun anlamadım, panam, Judy, Johnny'nin yan görevleri falan her biri birkaç saat sürüyor toplamda, oyunu bitirmemişsin ki. Oyuna hak ettiği değeri veriyorum, hikayeler çok güzel, gizlilik odaklı oynuyordum ve oynanış da tatmin ediyor, pek oyun hatasıyla da karşılaşmadım.

Dostum oyunun hikayesini yaklaşık 30 saatte hatta belki daha kısa sürede bitirdim, 1-2 saatlik yan görev bana kısa geldi sana uzun gelmiş olabilir, bu kadar bugla çıkmasıda çok can sıkıcı, o kadar para verdiğin oyunda bu kadar bug olması saçmalık, gelen güncellemelerle düzelecek diyorlar arkadaş oyunu almışız bir de güncellememi beklicez, neyseki sen gene şanslıymışsın bugla karşılaşmamışsın. Ayrıca ilk oynayışımda alışık olmadığım için direk saldırıyordum kuralına göre oynamak yerine kendi taktiklerimle oynuyordum, ikinci bitirişimde kuralına göre oynamıştım, ikisinde de gayet zevk almıştım ama ilk oynayışım daha zevkliydi, belki oyunu ikinci kez bitirdiğim için her şeyi ezbere biliyordum ondandır.

Dostum oyunun hikayesini yaklaşık 30 saatte hatta belki daha kısa sürede bitirdim, 1-2 saatlik yan görev bana kısa geldi sana uzun gelmiş olabilir, bu kadar bugla çıkmasıda çok can sıkıcı, o kadar para verdiğin oyunda bu kadar bug olması saçmalık, gelen güncellemelerle düzelecek diyorlar arkadaş oyunu almışız bir de güncellememi beklicez, neyseki sen gene şanslıymışsın bugla karşılaşmamışsın. Ayrıca ilk oynayışımda alışık olmadığım için direk saldırıyordum kuralına göre oynamak yerine kendi taktiklerimle oynuyordum, ikinci bitirişimde kuralına göre oynamıştım, ikisinde de gayet zevk almıştım ama ilk oynayışım daha zevkliydi, belki oyunu ikinci kez bitirdiğim için her şeyi ezbere biliyordum ondandır.
Yan görevler toplam en az 15-20 saat sürüyor. Ben ilk oynayışımda 65-70 saate yakın sürede bitirdim.

Yan görevler toplam en az 15-20 saat sürüyor. Ben ilk oynayışımda 65-70 saate yakın sürede bitirdim.

Ben ilk oynayışımda ilk hikayeyi bitirmiştim, sonra tekrar başka karakterle başlayıp bitirmiştim şimdi o Save'de devam ediyorum %100 tamamlamaya çalışıyorum, bu arada karakterlerin ilk 30 dakikası farklıymış geriye kalanları aynıymış orada küçük bir hayal kırıklığına uğrasamda sonradan bunu mantıklı buldum, adamlar napsın 3 karaktere ayrı hikayemi yapsın. Neyse iyi günler dilerim.

Hem oyun henüz çıkmadan hem de ilk oynadığımda oyunu 2. kez oynayacağımı düşünüyordum. Lakin gördüğüm problemler ve bu problemler çerçevesinde gelen güncellemeler neticesinde, oyunu nadasa bıraktım. Yaza kadar gelecek güncellemeleri ve DLC paketlerini bekleyeceğim.

Oyunun halen geliştirilmeye ihtiyacı var. Tahminimce PS4'ler için yeniden satışa çıkma seviyesine ulaştığında oyunun fizik, mekanik ve optimizasyon konusunda eleştirileri ve karamsarlıkları bitecek.

Farklı sonları mevcut fakat onları tetikleyen tek şey son görevdeki bir diyalog seçimi.

Böyle bir şey yok, konuda birkaç kez bu dile getirilmiş ama yanlış bilgi. Sonu etkileyen tek şey diyalog seçimi değil. Hikâyeli yan görevler yapılmadığı takdirde sonu değiştirecek diyalog seçimleri yapılamıyor. Eğer hiçbir yan görev yapmadan son göreve gidilirse sadece intihar ile Arasaka ile anlaşma sonları seçilebiliyor. Ancak Panam ve Rogue yan görevleri yapılıp Johnny ile ara iyi tutulursa yeni sonlar ekleniyor. Dolayısıyla farklı sonları tetikleyen şey yan görevlerin yapılıp yapılmadığıdır, diyalog seçimi değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı