Cyberpunk 2077 neden TPP olmayacak?

Bir yerde okuduğum kadarıyla teknik anlamda TTP oyun yapmak daha zor, animasyonlar olsun, karakterin görünüşü olsun. Geliştiriciler büyük ihtimalle karakterin gözünden görünce dünyada daha iyi deneyim yaşayacağımızı düşündü ve ona göre planladı.

Peki RTX gerekecek mi? 😄
RTX saçmalığı var -50 FPS için açıp kullanabilirsin.
Adamlar oyunu yaparken Deus Ex serisini örnek alıyorlar. Bilmeyenler için Deus Ex'te merdiven çıkarken yada siper alırken oyun 3.şahıs'a geçiyor. Cyberpunk 2077'de de aynısını bekliyorum ben.
Maalesef tamamen FPP.
Bir yerde okuduğum kadarıyla teknik anlamda TTP oyun yapmak daha zor, animasyonlar olsun, karakterin görünüşü olsun. Geliştiriciler büyük ihtimalle karakterin gözünden görünce dünyada daha iyi deneyim yaşayacağımızı düşündü ve ona göre planladı.
En başından beri oyuncuyu atmosfere sokmaya çalıştıklarını belirtiyorlar.

Neden? Özene bözene yarattığın karaktere bakmak istersin illa ki. Allah bize TPP olarak bakmıyor mu yaratıcımız olarak? Öyle düşün bir de :)
Aaaa! Hırrrrrristiyanlar gene doluşmuş foruma aaaaa! Sen kafirsin (!)

RPG oyunlar FPP olmalı. Bi ara sahnede FPP, diğerinde TPP, sonra gene FPP derken aklım allak bullak oluyor.

Quentin Tarantino Walking Around 19092019231257.jpg

FPP olmasını sonuna kadar destekliyorum. TPP kamera açısını hiç sevmiyorum, özellikle RPG oyunlarında. Keşke Witcher da FPP olsaydı. Belki sevenleri azalırdı fakat ben daha çok severdim buna eminim.

Yeni konular

Geri
Yukarı