Cyberpunk 2077 Türkçe dublaj eklenecek mi?

Gereksiz, orijinalliği bozar altyazı yeter.
Orijinalliği bozar derken ne demek istediniz tam anlamadım. Oyuna resmi olarak Türkçe ses eklenmesinin orijinallikle nasıl bir ilgisi var ?

Orijinalliği bozar derken ne demek istediniz tam anlamadım. Oyun resmi olarak Türkçe dil eklemesinin orijinallikle nasıl bir ilgisi var ?
Karakterler kendi ağzıyla değil başkası konuşuyormuş gibi olur. Gerek yok dublaja falan altyazıyı getirdiklerine dua edin.

Günümüz oyunlarında Türkçe altyazılı oyun sayısı bir elin parmağını geçmezken AAA bir oyunun Türkçe Altyazıyla gelmesi bile bir mucize. Şuan beklenen bana göre, kaliteli bir Türkçe altyazı olması. Çünkü kelimeleri, deyimleri Türkçe'ye çevirirken anlamlarından şaşabiliyorlar ve anlayamıyoruz. O yüzden dublajdan önce "düzgün" bir Türkçe Altyazı olması yeterli.

Orijinalliği bozar derken ne demek istediniz tam anlamadım. Oyuna resmi olarak Türkçe ses eklenmesinin orijinallikle nasıl bir ilgisi var ?
Ağız haraketleri uymuyor ve bazen çok saçma sapan çeviriler oluyor. Birbiriyle alakalı olmayan kelimeler kullanılıyor. Bu yüzden ben oyunları ve filmleri Türkçe dublaj ile izlemem, oynamam.

Karakterler kendi ağzıyla değil başkası konuşuyormuş gibi olur. Gerek yok dublaja falan altyazıyı getirdiklerine dua edin.
Sadece Türkçe olunca mı böyle oluyor ? Dediğinize göre İngilizce hariç hiçbir oyun oynanmaz o zaman.

İkincisi de neden dua edelim ki ? Bu kadar fazla Türk oyuncu var ve dil desteği vermemeleri ilginç olurdu. Korsan kullanıyor herkes vs. demeyin lütfen. Örneğin GTA 5 Türkiye'de çok çok yüksek rakamlarda sattı. Dil desteği geldi mi ? Hayır. Tamamen firma tutumu ile ilgili ve görece tepki göster(e)meyen oyuncu kitlesinin sonucu bu olaylar.

Sadece Türkçe olunca mı böyle oluyor ? Dediğinize göre İngilizce hariç hiçbir oyun oynanmaz o zaman.

İkincisi de neden dua edelim ki ? Bu kadar fazla Türk oyuncu var ve dil desteği vermemeleri ilginç olurdu. Korsan kullanıyor herkes vs. demeyin lütfen. Örneğin GTA 5 Türkiye'de çok çok yüksek rakamlarda sattı. Dil desteği geldi mi ? Hayır. Tamamen firma tutumu ile ilgili ve görece tepki göster(e)meyen oyuncu kitlesinin sonucu bu olaylar.
Ben de inanmıyorum korsan yalanına kafasına esen getiriyor esmeyen getirmiyor. Her oyun orijinal dilinde oynanmalı bence. Mesela Metro'yu Rusça oynamak İngilizce'den çok daha iyi, dublaj anlamında söylüyorum.

Yıllardır almanca altyazı+dublaj ile oyun oynuyorum şuana kadar hiç yapmacık hissetmedim ki yeri geldi ingilizce seslendirmeden dahi mükemmel olan oyunlar oldu.

Geri
Yukarı