Cyberpunk Metacritic inceleme skoru belli oldu!

Oyunun Deus Ex: Human Revolution ve Mankind Divided ayarında olması bana yeter. Başından beri beklentim bu yöndeydi ve ilk incelemeleri okuduktan sonra doğru yapmışım dedim. Gerçek dışı beklentilere girip, yeni GTA hayalleri kurmak yanlıştı. Yapım sürecinin uzunluğu ve beklentilerin gerçekci olmaması yüzünden bu puanlar kimilerine düşük geliyor.

7700K ile neden test edersin ki zaten üst taraflara bakın.
7700K çöp bir CPU mu ki? Birçoğumuz 7700K kadar güçlü bir CPU kullanmıyoruz bile. Bu işlemci orta ayarlar için fazlasıyla yeterli olmalıydı. Ki muhtemelen öyledir, CPU taraflı sorun yaşadıklarını sanmıyorum ben burada.

7700K çöp bir CPU mu ki? Birçoğumuz 7700K kadar güçlü bir CPU kullanmıyoruz bile. Bu işlemci orta ayarlar için fazlasıyla yeterli olmalıydı. Ki muhtemelen öyledir, CPU taraflı sorun yaşadıklarını sanmıyorum ben burada.
Onu dememiş zaten. 3080 ile 7700K test etmek saçmalık.

RTX 3090 gibi GPU'lara darboğaz yapıyor doğal olarak onun için söyledim.

RTX 3090 gibi GPU'lara darboğaz yapıyor doğal olarak onun için söyledim.
Orası öyle, ama benim dikkat ettiğim nokta orası değildi zaten. Örneğin RTX2060'ın yalnızca 60FPS çıkarabiliyor olması biraz kötü değil mi? Orta ayarlar ve 1080p çözünürlük, en azından yüksek ayarlarda bu FPS değerlerini görebilmeliydi bu kart.

Sistem gereksinimlerine baktığımızda 1440p ve Ultra ayarlar için RTX2060 önerildiğini görüyoruz. Tabloya bakalım;

LX5cHnEAi6iimUPRD3qfBi-970-80.png

1440p Medium ayarlarda ortalama 50FPS renderlayabilmiş, bu ayarı Ultra'ya çektiğimizde muhtemelen 30FPS'nin de altında bir performans elde ederiz diye tahmin ediyorum.

Orası öyle, ama benim dikkat ettiğim nokta orası değildi zaten. Örneğin RTX2060'ın yalnızca 60FPS çıkarabiliyor olması biraz kötü değil mi? Orta ayarlar ve 1080p çözünürlük, en azından yüksek ayarlarda bu FPS değerlerini görebilmeliydi bu kart.

Sistem gereksinimlerine baktığımızda 1440p ve Ultra ayarlar için RTX2060 önerildiğini görüyoruz. Tabloya bakalım;

Eki Görüntüle 769748

1440p Medium ayarlarda ortalama 50FPS renderlayabilmiş, bu ayarı Ultra'ya çektiğimizde muhtemelen 30FPS'nin de altında bir performans elde ederiz diye tahmin ediyorum.
Optimizasyon sorunu var bence de. Grafik kalitesi ise hala belirsiz.

Sızan 3 saatlik oynanış videosunu izledim o kadar fazla glitch vardı ki her saniye glitch akıyordu çok çok oynanamaz haldeydi Assassin's Creed Unity kadar olmasa da çok kötüydü. Adamlar silahlara tepki vermiyordu texturelar sapıtıyordu, göğe çıkıyordu biri durduk yere animasyonlar takılıyordu. Kaldıramayacakları Hype'a giriştiler. CD project bu oyunu bu sene değil seneye ertelerdi bana kalsa ama sırf bu zorlamadan mecbur çıkartıyorlar adamların oyuna eklemek istedikleri o kadar çok şey vardır ki. Umarım mutlusunuzdur. Hayır kötü olacak demiyorum ama 99 puan bekliyordunuz ve hayal kırıklığına uğrayacaksınız ama yine de oyun Witcher 3 kalitesine ulaşacaktır.

Arkadaşlar oyunun sunacağı içeriklerde sıkıntı yoksa buglardır, optimizasyondur vs. bunlar en fazla 1-2 ay içinde patchlerle düzeltilecek şeylerdir keza Witcher 3'ün başında da böyle olmuştu rahat olun yani. Ki bütün incilemelerde buglardan yakınılıyor. Bu kadar büyük bir oyunu sıkıntısız çıkarmak zaten mücize olurdu. 2020'de Türkiye'de AAA bir oyunu çıkışıyla beraber Türkçe yamayla 250 TL'ye oynayabileceğiz bu arada yani verilen parayada değeceğini düşünüyorum. Ayrıca inceleme konusu çok fazla öznel bir durum neticede karar merceği siz olacaksınız. Oyun daha çıkmadan, daha oyunu oynamadan incelemer üzerinden yorum yapmak yetersiz kalıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı