Çözüldü Cyberpunk nasıl bir oyun?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Oyunun Arkham Knight'la uzaktan yakından alakası yok nasıl çakma oluyor? Biri devasa bir dünyaya sahip RPG diğeri de açık dünyaya sahip olmaya çalışan çizgisel bir oyun. Hayır görünüşleri bile alakasız. Batman tamamen koyu ve ciddiyken Cyberpunk nefret ettiğim punk tarzına ve dalga geçer bir havaya sahip. 2 oyunun benzer olduğu tek nokta Joker ve Silverhand. Hikayenin geri kalanı bile farklı şekilleniyor.

Şu noktada haklısın. Ben Dost'un videosunda konsept olarak yazdım. Burada çakma yazdım.
Ama senin için bu oyunun benzerliğini yazayım. "Neden Batman Arkham Knight'i çok anımsattı?" yazayım.

İlk başta konsept. Orijinal hissettirmedi bana. Bu Arkham'a aitti. Belki Arkham Knight'ta başka bir yerden esinlenmiş olabilir lakin bire bir CP 2077'de görmek bana kötü eleştiri yaptırdı.
İkinci olay ise bu dedektiflik modu. Evet Batman Arkham Knight'ta neyse oydu.

Oyunun RPG kısmı pek kuvvetli değildi ama karakter geliştirmesi güzeldi. Bir bakalım Arkham Şövalyesi'nde de ne var?
İşte bu oyun bana buram buram Batman Arkham Knight'ı hatırlattı.

Belki de aksiyon açık dünya konseptleri böyle olabilir de. Hikaye konsepti bence çakmışlar.

Son düzenleme:
Şu noktada haklısın. Ben Dost'un videosunda konsept olarak yazdım. Burada çakma yazdım.
Ama senin için bu oyunun benzerliğini yazayım. "Neden Batman Arkham Knight'i çok anımsattı?" yazayım.

İlk başta konsept. Orijinal hissettirmedi bana. Bu Arkham'a aitti. Belki Arkham Knight'ta başka bir yerden esinlenmiş olabilir lakin bire bir CP 2077'de görmek bana kötü eleştiri yaptırdı.

Oyunun RPG kısmı pek kuvvetli değildi ama karakter geliştirmesi güzeldi. Bir bakalım Arkham Şövalyesi'nde de ne var?
İşte bu oyun bana buram buram Batman Arkham Knight'ı hatırlattı.

Belki de aksiyon açık dünya konseptleri böyle olabilir de. Hikaye konsepti bence çakmışlar.
Aga tonla örnek var kişilik bozukluğunu işleyen en popülerlerinden olan Fight Club mesela ya da oyun dünyasından Rhaast ve Kayn bir bedendeki iki kişi konseptini işleyen. Dediğin gibi Arkham Knight ilk değil.

İlk başta konsept.
Ondan başka bir şey yok ki?
Witcher 3'de vardı dedektiflik modu. Cyberpunk'da yok denebilir. Oyuna eklenme sebebi etraftaki itemleri görmek ve adamları heklemek o kadar. Başka nasıl hekleyebilirsin ki? Ya bilader, dedektiflik moduna girersek her oyunda var o tarz bir şey 🤣 Her oyun çakma oluyor o zaman.
Oyunun RPG kısmı pek kuvvetli değildi
Hayatımda gördüğüm en kuvvetli RPG oynanışa sahip oyun. Hikaye kısmı RPG olarak kuvvetli değildi o kadar. Oynanış özgürlüğü konusunda Fallout'lardan da Skyrim'den de kuvvetliydi RPG hissi. Ne kadar denesem de hiç o oyunlarda gizlice gidemedim ama Cyberpunk'ın harita tasarımı ve karakter gelişimi tam istediğim karakteri yapmamı sağladı.
Hikayede kesinlikle esinlenmişler Batman'den ama diğer yönler klasik açık dünya RPG. O senin dedektiflik modu hepsinde var dediğim gibi.

Ondan başka bir şey yok ki?

Witcher 3'de vardı dedektiflik modu. Cyberpunk'da yok denebilir. Oyuna eklenme sebebi etraftaki itemleri görmek ve adamları heklemek o kadar. Başka nasıl hekleyebilirsin ki? Ya birader, dedektiflik moduna girersek her oyunda var o tarz bir şey 🤣 Her oyun çakma oluyor o zaman.

Hayatımda gördüğüm en kuvvetli RPG oynanışa sahip oyun. Hikaye kısmı RPG olarak kuvvetli değildi o kadar. Oynanış özgürlüğü konusunda Fallout'lardan da Skyrim'den de kuvvetliydi RPG hissi. Ne kadar denesem de hiç o oyunlarda gizlice gidemedim ama Cyberpunk'ın harita tasarımı ve karakter gelişimi tam istediğim karakteri yapmamı sağladı.

Hikayede kesinlikle esinlenmişler Batman'den ama diğer yönler klasik açık dünya RPG. O senin dedektiflik modu hepsinde var dediğim gibi.

İşte hikaye orijinal olabilirdi. Ona yandım ben. Çünkü farklı bir şeyler bekledim. Mesela bu konsepti yan görevlere komedi tadında koyup, Batman Arkham Knight'a gönderme yapsalardı tadından yenmezdi vallahi.
Ama bunu sunmaları kötü olmuş.

Bu arada alacak arkadaş, "Aman aman, dağlara taşlara, böyle bir şey yok" şeklinde bir oyun değil.

Aga tonla örnek var kişilik bozukluğunu işleyen en popülerlerinden olan Fight Club mesela ya da oyun dünyasından Rhaast ve Kayn bir bedendeki iki kişi konseptini işleyen. Dediğin gibi Arkham Knight ilk değil.

Batman Arkham Knight'da oradan esinlemiş olabilir. Her şey birbirini besliyor vallahi. Eleştiri olur mu bu artık bilmem.

Son düzenleme:
Pc sürümünde bug sorunu yasamazsin aksiyonu keyifli guzel bi hikayesi var ayrica oyunda diyaloglarin sunulma biciminidde gayet begendim ama rol yapma tarafindan sinifta kaliyor . Evet beklentimin altinda kaldi ama bunun nedeni oyun cikana kadar oyunun her yerde asiri derecede ovulmesiydi oyun cikinca olan buglar ve rpg eksikligi yuzunden beklentinin altinda kaldi a oyun gayet guzel bnce mutlaka oynamalisin simdiden soyliyim pc surumunde buglar asiri azaldi konsol surumlerini bilmiorm
PC sürümünde bug sorunu yasamazsin aksiyonundan cok keyif aldim guzel bir hikayesi var ayrica oyunda diyaloglarin sunulma biciminidde gayet begendim hikayesinin yaninda yan gorevlerininde cogunlugu guzel ama rol yapma tarafindan sinifta kalıyor. Evet beklentimin altinda kaldi ama bunun nedeni oyun cikana kadar oyunun her yerde aşırı derecede ovulmesiydi oyun cikinca olan buglar ve RPG eksikligi yuzunden beklentinin altinda kaldi ama oyun gayet guzel bnce. mutlaka oynamalisin simdiden söyleyeyim PC surumunde buglar aşırı azaldi konsol surumlerini bilmiorm.

Oyunun hikayesi de, yan gorevleri de gayet guzel olan,acik dunyaya sahip,cizgisel , hikaye tabanli looter-shooter bir oyun. Rpg olarak hicbir ozelligi yok.Karakter gelisimi ve grafikleri atmosferi guzel.Umarim ilerde guzel dlc ler cikartarak hayal kirikligimizi biraz telafi ederler.

Geri
Yukarı