Cyberpunk'ın olmamış bir oyun olması

İlk 10 saat tabi RPG unsuru olmaz. Ne yeteneğin var ne levelin ne paran. ilk 15 saatten sonra RPG başlıyor ve bence açık ara en iyi RPG diğer RPG'lere kıyasla. Yan görevler ana görev kalitesinde. Çok fazla özelleştirme var. Özelleştirmenin özelleştirmesi var. Yermek için saçma sebepler bulmayın.

Oyunu oynadım 10 saat aloo. Yok Rpg unsuru. Oyunu oynayan birçok kişide bunu söylüyor zaten. Ben neden hater olayım? Witcher 3 en sevdiğim oyun benim. 250 saatim var. Ama sen fanboysun. Öyle böyle değil. Sana bir sey anlatmaya değmez. TLOU part 2'yi oynamadan, pandadan izleyip oyuna "çöp" diyen tiplerdensiniz siz.
Oyunu daha oynamamış olmama rağmen ''RPG unsuru yok'' ifadesinin yalan dolan olduğunu biliyorum kanka, bariz çünkü. Çok şey yapma, Wolfteam'a devam.

Oyunu daha oynamamış olmama rağmen ''RPG unsuru yok'' ifadesinin yalan dolan olduğunu biliyorum kanka, bariz çünkü. Çok şey yapma, Wolfteam'a devam.
Oynanış olarak olsa bile hikaye olarak yok. Karakterin kişiliğine yön veremiyorsun. Hikayeye etkin nerdeyse hiç yok. Sadece ben demiyorum, eleştiren herkesin ortak noktası. Vaad edileni veremediler.

Oynanış olarak olsa bile hikaye olarak yok. Karakterin kişiliğine yön veremiyorsun. Hikayeye etkin nerdeyse hiç yok. Sadece ben demiyorum, eleştiren herkesin ortak noktası. Vaad edileni veremediler.
Hala yalan dolan. Oyunu oynamadım ama ana karakterin kişiliğine karakteri sen yaratırken karar veriyorsun sokak çocuğu soylu vs diye, tabii ki de zaten kişiliğini oyun başlarken kendin yazdığın bir karakterin kişiliğine yön veremezsin. Beynimizi kullanabiliyor muyuz acaba?

Bir kere hatasız kul olmaz ve oyun daha yeni çıktı çoğu oyun ilk çıktığında buglarla optimizasyon sorunları ile çıkar buglar büyük ölçüde düzeltilebilir ancak optimazasyon büyük miktarda giderilmez oyunun + gelirsek grafikleri muazzam şehir atmosferi çok iyi oyunu tamamını oynamadım ancak duyduğuma göre hikayeside güzelmiş bence en fazla 1 seneye rayına oturabilecek bir oyun düşüncemde 1 sene sonra GTA V gibi popüler bir oyun olacağı yönünde(GTA6 hemen çıkmazsa)söyleyeceklerim bu kadar herkese iyi günler(fan boy değilim haberiniz olsun)

Dünyada en nefret ettiğim insan tipi, herhangi bir şeyi dogmatik düşüncelerle fanatik olarak tapan fan boylarıdır. Gözleri var görmezler, kulakları var duymazlar, dilleri var hakkı hakikati konuşamazlar çünkü onlar gözleri kapalı olarak gündüz dolaşırlar. Sen kimsin bana hakaret ediyorsun? O yazıyı yazarken 10 saat, Şimdi 25 saat oynadım. Evet RPG unsurları hayal kırıklığı.
Oyunu eleştiren herkes de bunu diyor. Witcher 3'ten farkı yok diyor. Vaad ettiğiniz bu değildi diyor. Hikayeye etkimiz yok denecek kadar az. Sadece finali etkiliyormuş. Daha oynamadım orasını da. Karakterin fiziksel özelliğini belirlemek ile karakterin kişiliğini belirlemek aynı mi ? O üç hayat tarzı tamamen balon bu arada. Iki saati geçmeden her şey aynı oluyor. Yalan dolani senin çok sevdiğin firma yapmıştır. Oyuncuları kandırmıştır. İşin tuhafı bu adam oyunu oynamadan ahkam kesiyor. Bana hakaret edebilme hakkını buluyor kendinde. Beyinli arkadaşım, bir oyunu sevip-sevmemekle ne alakası var bunun? Ben sevmem, o sever. Ben senin gibi değilim. Ne hiçbir seyi, ölümüne savunurum ne de nefret kusarım. Yanlış gördüğümüz yerleri söyleriz. Şunu da söyleyeyim, ben beğenmedim RPG unsurlarını. Belki sen beğenirsin kardeşim. Ben beğenmediğimi dile getirdim ve oyunu beğenmeyen birçok oyuncu da benimle ortak noktada. Biz hater olduğumuz için değil yani. Belki beklentimiz fazlaydı, olabilir ama onlar da öyle demişti. Witcher 3'ün ötesini geçememiş bence. Size insan gibi cevap veriyorum. Bir daha beyin, zeka gibi aptal aptal göndermeler yapmayın. Ahlaksızlık, terbiyesizlik yapmayın bir oyun için. Densiz adam.

Üslubundan belli oluyor hater olduğun kardeş istediğin kadar değilim de ''Şu balon'', ''Bu unsur yok'', ''Herkes hayala kırıklığına uğradı tek ben değil'', ''Yalanı dolanı o firma yapıyor'', senin gibi çok fazla insanla tartıştım zamanında tecrübelerimden biliyorum, bunlar hater sözleri, aşırı bariz.

Bir de örnek/kanıt göstermeden yazmışsın mesela, daha da bi barizleşiyor haterlığın bu yüzden. Sanki böyle ortada kanıt var da ben reddediyormuşum gibi gösterip insanları üstüme falan salmaya çalışmandan bahsetmiyorum bile; ''Dünyada en nefret ettiğim insan tipi, herhangi bir şeyi dogmatik düşüncelerle fanatik olarak tapan fan boylarıdır. Gözleri var görmezler, kulakları var duymazlar, dilleri var hakkı hakikati konuşamazlar çünkü onlar gözleri kapalı olarak gündüz dolaşırlar.''

Gösterdiğim üzere baya boş insansın yani, ettiğim sözde ''hakareti'' de bu yüzden ettim. Soruyorum yani, beynimizi kullanabiliyor muyuz, hani ona göre zamanımı harcayacağım senin üzerine. Şayet kullanmıyorsak işim gücüm var çünkü, ona göre hareket edelim.

Oyuna zorluk ayarlarına bakmadan başladım galiba , çatışmaları geçemiyorum. Sürekli mermi yağdırdığım adamların canı eksilmiyor bile.. Yeniden mi başlasam..

Geri
Yukarı