Cyberpunk vs GTA 5

Yok ben de zaten sadece o adamın hikaye anlatış biçimine laf çarpıttım zaten sana değil. Bana hitap etmiyor bilmiyorum beğenemedim. Bence hikaye anlatış biçimi sinematiklerin açısı, sahne geçişlerinden çok alt metnin derinliğidir. Bence bu konuda da RDR2 ve The Last of Us part 2 kojimanın tüm oyunlarındakinden çok çok daha iyi yapıyor bu dediğin unsuru. Bence.

Durun durun xd bu arkadaş bir şey anlatmaya çalışıyor...
Neden kuduruyorsun anlamadım dostum. Oysa ben insan gibi de cevaplar yazıyorum sana/herkese.

Yok ben de zaten sadece o adamın hikaye anlatış biçimine laf çarpıttım zaten sana değil. Bana hitap etmiyor bilmiyorum beğenemedim. Bence hikaye anlatış biçimi sinematiklerin açısı, sahne geçişlerinden çok alt metnin derinliğidir. Bence bu konuda da RDR2 ve The Last of Us part 2 kojimanın tüm oyunlarındakinden çok çok daha iyi yapıyor bu dediğin unsuru. Bence.
Tabii ki herkesin kendi görüşü saygı duyarım.
Sanırım adam yönetmen olduğundan oyunları herkesle uyuşmuyor :D, Rdr 2 gibi bir çok oyun oynadım fakat ara sahne ve hikaye anlatış kalitesi olarak Kojima bana daha kaliteli geliyor bilmiyorum neden :) Hikaye olarak dersen haklısın tabii ki hikayesi bir gow, rdr 2 veya tlou 2 kadar kaliteli değil hatta dediğin gibi eksik maalesef.

Sanırım adam yönetmen olduğundan oyunları herkesle uyuşmuyor :D, Rdr 2 gibi bir çok oyun oynadım fakat ara sahne ve hikaye anlatış kalitesi olarak Kojima bana daha kaliteli geliyor bilmiyorum neden :) Hikaye olarak dersen haklısın tabii ki hikayesi bir gow, rdr 2 veya tlou 2 kadar kaliteli değil hatta dediğin gibi eksik maalesef.
GoW'un eski 1 ve 2'yi PS 2 emülatörleri ile oynadım. Adamlar ta o zaman başarmış bu oyunu. Çok sevdim. İngilizce olsa ne demek istediklerini anlayacaktım o yüzden yorum yapamıyorum hikayesine. Gidişattan anladım olayları.

Bence çok abartıya gidiyor farklı olmak uğruna. Oysa ki çok başka yollarla da farklı olunabilir. Bu eğilim abartılınca da dediğim gibi hikaye eksik kalıyor maalesef.

GTA V'in yan görevleri yok diye GTA V'e çöp diyen birisi var mı? Yok.

Ama CP2077 AI kötü diye oyuna çöp diyenler var...

Mesela @Blondie.
Ben nerde çöp demişim? Sadece sana bir video attım ve bunların optimizasyon sorunu olmadığını söyledim. Sense ilk başta optimizasyon sorunu yüzünden kötü oyun denmemesi gerek dedin, sonra tekrar değiştirip yapay zeka olmasa da olur tarzında bir cümle dedin? :D

Ben nerde çöp demişim? Sadece sana bir video attım ve bunların optimizasyon sorunu olmadığını söyledim. Sense ilk başta optimizasyon sorunu yüzünden kötü oyun denmemesi gerek dedin, sonra tekrar değiştirip yapay zeka olmasa da olur dedin? :D
Yanlış okumuşum çöp kısmını.

Oyun sektöründeki oyunlar %99'u iğrenç yapay zekalara sahip, bilmiyorsanız.

İçinde her şehir ve otomobil barındıran oyun neden GTA serisi ile karşılaştırılıyor?

Bu mantığınıza göre GTA kalitesinde olmayan her oyun çöp mü?

Watch Dogs çıktı. GTA ile karşılaştırıldı. Üstüne downgrade yedi.

Ama bir kişi de çıkıp çöp demedi. Adamlar 3.oyunu yaptılar. Hala da satıyor oyunları.

Acaba Ubisoft, oyuncuların gözünde bug ve downgradeleri ile yer edindiği ve herkes bunları normal karşıladığı için mi kimse sesini çıkarmıyor?

Asıl mesele neden tartışılıyor? Aklım almıyor. Beğenirsen oyna beğenmezsen oynama iade et arkadaşım. Hangisi daha iyi sorusunun cevabını sorabilmen için GTA V'in ilk çıktığı zamana dönmen gerekli. Çoğu kullanıcı geçtiğimiz aylarda Epic Games'den ücretsiz oyunu aldı ve simdi yeni çıkmış bir oyun ile 7 yıldan daha eski fakat 7 yıldır düzenli güncelleme ve destek alan oyun ile kıyaslıyor. Gta V ilk çıktığında oynayanlar bilir. Uçan arabalar mı? dersiniz, üzerinize birden fırlayan gemiler mi? dersiniz ne çok ve saçma hatalar vardı. Oyun yazmak, geliştirmek kolay bir şeymiş gibi ardından cümleler kurarak yargılıyorsunuz ya, ayar oluyorum. 😄

Geri
Yukarı