Cyberpunk'ı bir tek ben mi beğendim?

Ben oyunu sevmedim, 3 saat oynadım ve balon olduğuna karar verdim.

Oyunun kötü yönleri iyi yönlerinden fazla. Bir kere, oyun tanıtıldığı gibi RPG değil! AI'dan bahsetmiyorum. Sırf oyunu yetiştirmek için çıkardıkları ana görevlerden bahsetmiyorum bile. Şehiri iyi yapmışlar, ama şehir canlı değil. Sadece bir yerden bir yere yürümeleri için programlanmış NPC yığını var. Oyun, yani mal ayıplı. Aldığıma pişmanım, puanım 7. Düşman AI'sı bile kötü. Akıllı silah kullanımı için yapılmış gibi, ama eksik. 2060 ile orta ayarlarda şehir içinde 35 FPS alıyordum.

Doğru haklısınız fakat oyun + DLC 7 yılı alabilecek ve arasına girebilecek bir süre değil.
Witcher 3'ün ek paketleri 31 Mayıs 2016'da bitti hocam. Biz ona gelen düzeltmelerle beraber yılın ortası diyelim. Cyberpunk 2077 için olan geliştirilme süreci 4.5 yıl kadar oluyor. Bahsettiğiniz 7-8 yıl geliştirilme süreci hikayeden ibaret.

Hocam şöyle düşünün: CYBERPUNK 2077 7 yıldır geliştiriliyor. Beni hoşnut etmedi.
Oyun, CD Projekt Red'in The Witcher 3: Wild Hunt – Blood and Wine (2016) filmini bitirmesinin ardından yaklaşık 50 personelle ön yapıma girdi. [47] The Witcher 3: Wild Hunt (2015) için takımın büyüklüğünü aşarak zaman içinde takım genişletildi. [49][d] Wild Huntyayımlanmasından sonra , takım Cyberpunk 2077için REDengine 3 yükseltmeye başladı. [53] CD Projekt Red' e 2017 yılında Polonya hükümeti tarafından 7 milyon ABD Doları karşılığında verildi ve bu da City Creation ve Cinematic Feel gibi belirli temalar üzerinde çalışmak üzere ekip üyelerini işe aldı. [2] Mart 2018'de Wrocław'da prodüksiyona yardımcı olmak için yeni bir stüdyo açıldı. [54] CD Projekt Red birkaç şirketle ortaklık yaptı: Ek araçlar üretmek için Dijital Scapes,[55] Nvidia gerçek zamanlı ışın izlemeiçin ,[56] QLOC kalite güvencesiiçin ,[57] ve Jali Research usulen tüm on yerelleştirmeler için dudak senkronizasyonu oluşturmak için. [58] 2018 yılında CD Projekt Red, projenin başından itibaren optimizasyona odaklandıklarını belirtti. [59] Başlangıçta çok oyunculu özellikleri içerecek şekilde[60][61] [61] bu özelliğin daha sonra bir post-release ek olarak karar verildi. [62][63]

Doğru haklısınız fakat oyun + DLC 7 yılı alabilecek ve arasına girebilecek bir süre değil.
Bu da oyunun 7 yılda geliştirildiği anlamına gelmiyor. Ayrıca haydi 7 yılda geliştirildi diyelim RDR 2 bile ilk çıktığı zaman aşırı fazla bug ile çıkmıştı, oyunun iyi olup olmaması umrumda değil ancak bir oyuna sırf çıkış bugları yüzünden ve sonradan düzeltilebilecek şeylerden dolayı balon, çöp gibi şeyler demek mantıklı değil.

2 şey doğru:
1) Evet oyun beklentiyi karşılayamadı.
2) Evet biraz daha ertelenebilirdi.
Ama bu oyun 7 YILDIR GELİŞTİRİLMİYOR.
Birisi Wikipedia linki atmış sağolsun. Önce Witcher 3 ve DLCler çıkarıldı ondan sonra tam anlamıyla geliştirilmeye başladı. Biri demişti 2. bir TLOU krizi var. Evet maalesef gereksiz gömücüler var ama yakında biter bu tipler. TLOU bir kaç aya unutuldu gitti bu da öyle olur. Neyse umalım da oyuna bir kaç yama gelsin ve tam anlamıyla bitirilsin. Şimdilik bu yeter.

2 şey doğru:
1) Evet oyun beklentiyi karşılayamadı.
2) Evet biraz daha ertelenebilirdi.
Ama bu oyun 7 YILDIR GELİŞTİRİLMİYOR.
Birisi Wikipedia linki atmış sağolsun. Önce Witcher 3 ve DLCler çıkarıldı ondan sonra tam anlamıyla geliştirilmeye başladı. Biri demişti 2. bir TLOU krizi var. Evet maalesef gereksiz gömücüler var ama yakında biter bu tipler. TLOU bir kaç aya unutuldu gitti bu da öyle olur. Neyse umalım da oyuna bir kaç yama gelsin ve tam anlamıyla bitirilsin. Şimdilik bu yeter.
Oyunda çocuklar için yüz bile yok büyükleri küçültmüşler.

Yeni konular

Geri
Yukarı