Cyberpunk'ın boş hissetirmesi

Oyuna ikinci kez başladım. İlk oynadığım zaman 2 sene önce bu hisler yoktu ama şu an bana oyun aşırı boş geliyor. Gerek çatışma hissi, araba sürüş mekaniği, zaten rezalet. Ben GTA 5 oyununu 4 kere bitirdim hiç böyle bir şey hissetmedim. Bu oyunda bana hikaye falan her şey boş gelmeye başladı. Oyun sanki oturmamış gibi. Açık dünyada geziyorum ama hiçbir şey ilgimi çekmiyor. Bir an önce şuraya gideyim diye oynuyorum.

Firmaya bir haterlığım yok, Witcher 3 dünyada en sevdiğim oyundur. Oyunda 710 saatim var, fulledim ama bilmiyorum, Cyberpunk'ta o his yok. DLC gelirse belki değişir.
Ben de güncellemeden 1-2 hafta önce başladım. Ana görevleri yapmıyorum bile full yan görevlerden kasıyorum bana çok eğlenceli geliyor.

Oyun boş denilmişte oynayan kişiler sadece ana görevten gitti galiba. Açık dünyada yapacak bir sürü şey var. Güzel bir karekter tasarladıktan sonra aşırı keyifli oluyor. Katana ile oynamak çok zevk veriyor mesala bana skilleri ona göre ayarladım ben oyundan aşırı zevk alıyorum. DLC'yi oynuyorum şuan oyunun ana hikayesinden daha iyi.

Oyuna ikinci kez başladım. İlk oynadığım zaman 2 sene önce bu hisler yoktu ama şu an bana oyun aşırı boş geliyor. Gerek çatışma hissi, araba sürüş mekaniği, zaten rezalet. Ben GTA 5 oyununu 4 kere bitirdim hiç böyle bir şey hissetmedim. Bu oyunda bana hikaye falan her şey boş gelmeye başladı. Oyun sanki oturmamış gibi. Açık dünyada geziyorum ama hiçbir şey ilgimi çekmiyor. Bir an önce şuraya gideyim diye oynuyorum.

Firmaya bir haterlığım yok, Witcher 3 dünyada en sevdiğim oyundur. Oyunda 710 saatim var, fulledim ama bilmiyorum, Cyberpunk'ta o his yok. DLC gelirse belki değişir.

Cyberpunk temalı aksiyon RPG oyun arıyorsan sana acilen önerim eğer oynamadiysan Deus Ex tir, o ait olamama hissi evrene adapte olamama durumu bu oyunda yok her şeyi ciddiye alıyorsun role kendini tamamen kaptırıyorsun

Ben 7-8 kere bitirdim. Çünkü oyunun yapısı buna uygun. Sonuçta RPG ve sürekli oynarken farklı tatlar alıyorsun.

Ayrıca aksiyonu GTA V'e güzel buluyorum, genel olarak tüm Rockstar oyunlarına göre aksiyonu çok iyi.

Oyunun araç sürüş mekaniği boş. Ama combat için ben aynısını söyleyemem. Bence bu oyunun combatı çok eğlenceli. Farklı şeyler yapabiliyorum ve oyun combat sırasında farklı şeyler yapmama izin verecek yapıda yapılmış. Örneğin stealth + hack ile temizleyerek gidebiliyorum ortalığı, berserk olup ortalığı yumruklaya, yumruklaya gidebiliyorum, elime katana ve fırlatılabilir bıçak alıp, hacklerimi de kullanarak siber ninja oluyorum, görünmez olabiliyor yada düşmanlarımı kör edip onları alt ediyorum. Yada farklı işletim sistemleri takıp aşırı hızlı bir samuraya dönüşüyorum. Bu oyunun oynanışı bunları destekliyor ve bu şekilde oynamak çok eğlenceli. Sıradan bir FPS oyunu gibi oynarsan sıkıcı bir oyun, ama bu tarz şeyler yapa yapa oynamak kesinlikle bu oyunu benim için GTA5'ten daha eğlenceli hale getiriyor.

Oyunun araç sürüş mekaniği boş. Ama combat için ben aynısını söyleyemem. Bence bu oyunun combatı çok eğlenceli. Farklı şeyler yapabiliyorum ve oyun combat sırasında farklı şeyler yapmama izin verecek yapıda yapılmış. Örneğin stealth + hack ile temizleyerek gidebiliyorum ortalığı, berserk olup ortalığı yumruklaya, yumruklaya gidebiliyorum, elime katana ve fırlatılabilir bıçak alıp, hacklerimi de kullanarak siber ninja oluyorum, görünmez olabiliyor yada düşmanlarımı kör edip onları alt ediyorum. Yada farklı işletim sistemleri takıp aşırı hızlı bir samuraya dönüşüyorum. Bu oyunun oynanışı bunları destekliyor ve bu şekilde oynamak çok eğlenceli. Sıradan bir FPS oyunu gibi oynarsan sıkıcı bir oyun, ama bu tarz şeyler yapa yapa oynamak kesinlikle bu oyunu benim için GTA5'ten daha eğlenceli hale getiriyor.
Dediğin gibi araç sürüş mekaniği çok iyi değil ama ben yine de zevk alıyorum. Genellikle motor sürmek daha zevkli. Combatı bence baya zevkli. İlk çıktığındaki sistem gibi değil şuan daha gelişmiş ve daha iyi.

Dediğin gibi araç sürüş mekaniği çok iyi değil ama ben yine de zevk alıyorum. Genellikle motor sürmek daha zevkli. Combatı bence baya zevkli. İlk çıktığındaki sistem gibi değil şuan daha gelişmiş ve daha iyi.
Motor sürmek çoğu aracı sürmekten kesinlikle daha zevkli, özellikle first personda. 2.0 yeteneklerini ve araç combatını denemedim henüz. Deneyince göreceğim nasılmış.

Şunu söyleyebilirim oyunu 1 haftada fulledim oyun gercekten çok iyi çatışma hissi özellikler ile güzel oluyor serikanlılığa verdim çoğu şeye tek atarak oynuyorum ve reflekslerde katanaya abandım oyunda her şeyi yaptım yanılmışım ama atmosfer ve yapay zeka halen boş hissettiriyor.

Tahmini olarak söyleyeyim oyun iyidir kötüdür orası ayrı konu, kafa yapısı olarak bu oyuna pek hazır değildin bence ne bileyim biraz retro müzik, biraz film bladerunner, 5.güc, kabuktaki hayalet gibi filmler, diziler izlesen varsa kitap okusan en azından oyunu oynamak için hevesin biraz fazla olurdu diye düşündüm. Şimdi her oyun için kitap film mi izleyeceğiz diyebilirsin ama bazı oyunların havası farklı oluyor özel bir motivasyon gerekiyor gibi.

Geri
Yukarı