Cyberpunk'ın boş hissetirmesi

Oyunun ana hikayesinin sonunu değiştirebilmek için yan görevleri de yapmak zorunda olduğumuzu görünce çok sinir olmuştum. Yahu ben nereden bileyim yan görevlerin ana hikayeye etkisi olacağını? Adı üstünde, yan görev. Hikayeyi etkileyen yan görev koyacağına hepsini ana hikayeye ekle, oynanış süresi de 15 saat değil 30 saat olsun ne fark edecek?

Su mekanigi seven bir benim herhalde.
Araba sürüş mekaniğini ben de seviyorum. Altını çiziyorum; "sürüş" mekaniğini. Araba fizikleri o kadar iyi değil. Araba sürüş hissiyatı ise bence GTA 5'den bile daha güzel. GTA 5 en sevmediğim araba sürüş mekaniğine sahip oyunlardan biri. GTA 4'de bu kadar iyiyken bir sonra ki oyunda nasıl bu kadar berbatlaştırdılar anlamıyorum zaten.

Oyunun ana hikayesinin sonunu değiştirebilmek için yan görevleri de yapmak zorunda olduğumuzu görünce çok sinir olmuştum. Yahu ben nereden bileyim yan görevlerin ana hikayeye etkisi olacağını? Adı üstünde, yan görev. Hikayeyi etkileyen yan görev koyacağına hepsini ana hikayeye ekle, oynanış süresi de 15 saat değil 30 saat olsun ne fark edecek?
Ana hikaye direkt dümdüz akmıyor seni beklettirdiği zamanlar oluyor o aralarda zaten yan hikaye yapmaya itiyor oyun. Ama haklısınız çoğu yan hikaye oyunun ana hikayesine dahil olmalıydı.

Oyunda sniper ve pompalı fena değil ama geri kalan silahlar hiç keyif vermiyor. Oyundan gerçekten zevk almanız için katana ve hacker özelliklerinizi açıp sendevastian kullanmanızı tavsiye ederim arkadaşlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu tarz fanteziler yapılabiliyor.

Ana hikaye direkt dümdüz akmıyor seni beklettirdiği zamanlar oluyor o aralarda zaten yan hikaye yapmaya itiyor oyun. Ama haklısınız çoğu yan hikaye oyunun ana hikayesine dahil olmalıydı.
Yok onu kastetmiyorum. En azından o aralarda yan görevlerin ana hikayeye etkisi olacağını söyleyen birkaç yazıyı oyuna ekleseler herhalde gidip onları da yapardık. Bir sürü oyun oynadım yan görevler genellikle küçük kafa dağıtmalık quest görevler olur. İlk defa Cyberpunk'da yan görevlerin komple hikayeyi değiştirdiğine tanık oldum.

Oyun aslında bazı bakış açılarından gerçekten çığır açıcı fakat; genel kalite ve o yalnızlık hissi, yapay zekanın YAPAY oluşu.. Demek istediğimi anladınız. Hoş hissettirmiyor. Buna rağmen hikayeyi ilk oynayışımda çok keyif aldım ve sondan memnun olmadım. Ama bir ikinci defa farklı yolla bitireyim isteği yaşamadım. DLC'yi deneyeceğiz şimdi bakalım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı