Dandik termal macunlar iş görür mü?

k4moncik

Hectopat

Hep merak ediyorum bunlar işe yarar mı? Arkadaşımın FX 6300 işlemcisine sıkmayı düşünüyoruz.
Bir de bu ürünü düşünüyorum dandiklik açısından değil bu nasıldır? Laptoplara sürmüştüm ama FX 6300'de nasıl performans verir?

Kalitesiz ürünlerin ömrü kısa olur ve bakım aralığı kısalır sonuçta size yine aynı masrafı yaptırır, belki de daha fazla, ayrıca ekstra emek de sarf edilir sök tak vs. Thermal grizzly, corsair, arctic vs. gibi markaları alıp geçtim her zaman hiç de pişman olmadım.

Hep dandik macun kullandım. Şu ana kadar bir sıkıntı olmadı.

Merak ettiğimden konuyu açtım, termal macun sürdükten sonra işlemcinin 80 derece olmasını istemem.
Kalitesiz ürünlerin ömrü kısa olur ve bakım aralığı kısalır sonuçta size yine aynı masrafı yaptırır, belki de daha fazla, ayrıca ekstra emek de sarf edilir sök tak vs. Thermal Grizzly, Corsair, Arctic vs. gibi markaları alıp geçtim her zaman hiç de pişman olmadım.

Wipaste C2'yi önceden laptoplara kullanmıştım ancak masaüstü işlemcisi olunca işe yarar mı bilmiyorum. Fazla bütçemizde yok kulaklıkta bakıyor bir yandan o yüzden Wipaste C2'yi tercih edeceğim sanırım.

Bazı termal macunlar soğutma parçalarına zarar verebilir, almışken kalitelisini alın. Özellikle FX gibi trafo kullanıyorsanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı