Sürprizbozan Darling in the Franxx sizi neden memnun etmedi?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Sırf sonu beklenildiği gibi olmadığı için yabana atılacak bir anime olmadığını düşünüyorum. Neredeyse tartışmasız orta ve ilk bölümleri muazzamdı bence.
İlk başı ve ortası ne kadar iyi olsa da en önemli olan şeylerden biri finaldir. Finali güzel olarak bağlansaydı çok daha iyi olabilirdi. Ve dediğiniz gibi ilk izlediğiniz anime. Muazzam gelmesi normal. Belirli bir yerden sonra muazzam diyebilmek için standartlarınız yükseliyor. Dediğim gibi animeye başlamak isteyenler için güzel bir anime.

İlk başı ve ortası ne kadar iyi olsa da en önemli olan şeylerden biri finaldir. Finali güzel olarak bağlansaydı çok daha iyi olabilirdi. Ve dediğiniz gibi ilk izlediğiniz anime. Muazzam gelmesi normal. Belirli bir yerden sonra muazzam diyebilmek için standartlarınız yükseliyor. Dediğim gibi animeye başlamak isteyenler için güzel bir anime.
Muazzamdan kastım sonu için dememiştim. İlk ve orta bölümleri için demiştim aslına bakarsak. Dediğiniz gibi başka animeler izledikçe kriter yükselecektir ama benim için yine de bu animenin sonu rezaletti diyebileceğim bir son değildi. Daha iyisi yapılır mıydı? Çok daha iyisi yapılabilirdi.

Açıkçası animeye başladığım vakit gelen yorumlar sonunun rezalet olacağıydı. Açıkçası o yorumlardan sonra korkmuştum "Acaba herkes ölüyor mu? Millet niye bu kadar aşırı tepkili?" diye. O kadar yerin dibine gömülecek bir final olmamakla birlikte yine dediğim gibi daha iyisi tabii olabilirdi.

Evengelion hakkında her ne kadar bilgim olmasa bile Darling in the Franxx'in o animeden alıntılar ve esintiler taşıdığını biliyorum.
Tek benzerliği Mecha unsurunun olması ki Evangelion olayı Mecha değil. İsmini çok duyuyor olabilirsiniz ama yeni başlayan birisi için pek iyi bir seçenek değil.

Konuya gelecek olursa fazla klişe hikayesi, akılda kalıcı olmayan karakterler, her şeyin oldu bittiye gelmesi ile 10/5 puan ile zaman geçirdi kategorisine giriyor.

Tek benzerliği Mecha unsurunun olması ki Evangelion olayı Mecha değil. İsmini çok duyuyor olabilirsiniz ama yeni başlayan birisi için pek iyi bir seçenek değil.

Konuya gelecek olursa fazla klişe hikayesi, akılda kalıcı olmayan karakterler, her şeyin oldu bittiye gelmesi ile 10/5 puan ile zaman geçirdi kategorisine giriyor.
Her ne kadar hikaye klişe olsa bile işleyişi 20. bölüme kadar bence çok güzeldi. Ana karakterler dışında yan karakterler aşırı akılda kalıcı olmasa bile birkaç tane etkileyici ve güzel sahneleri vardı açıkçası. Her şeyin oldu da bittiye gelmesi konusunda katılıyorum, pek hoş olmadı. Çok daha iyi bir potansiyeli harcamışlar gibi oldu.

Final ve finale doğru gidişat tuhaflaştığı için ben 7/10 veriyorum. 3 puan final ve finalin gidişatı için.

Bilmeyenler hakkında ditf hakkında bilgiler: APE aslında VRIM tarafından manipüle edilmiş insanlardı ve içlerinden bazıları bizzat uzaylıydı. Kraliçeye teslim olmalarını isteyen 7 bilgeden ikisine kraliçe çığlık atıyor. O sırada bir APE çığlıklardan etkilenmiyor üstüne kraliçeye saldırıyor. Daha sonra kraliçe lanet insan özentileri diyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2.sezonun geleceğini zannetmiyorum. Diziyi Zero two tek başına izletti. Benim içinde ayrı bir yeri var. Elbet anime dünyasına yön verecek bir anime değil ama kesinlikle izlenecek ve izlenmeye değer bir anime olduğunu düşünüyorum. @Lintos zevk ve renkler tartışılmazdır. Bence anime mecha olduğu için değil de içindeki romantizm ve dram dan dolayı izlenmeli, bazı insanlar bayağı büyük bir beklentiye girdiler ve istediklerini bu anime de bulamadılar.

İzlemeyen herkese eğer romantizm, dram, mecha türlerini seviyorlarsa tavsiye ederim.

Geri
Yukarı