Dead Space Size Korkunç Geliyor mu?

Asdasgudas

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Muğla
Arkadaşlar EA Play'den Dead Space serisine başlayayım dedim. Oyun eski, mekaniklerine kolay alışırım düşüncesiyle zordan başladım ve kulaklıkla oynuyorum. Bazen böyle sağdan soldan yaratıklar atlayınca PC'ye kafa atacak oluyorum. Onun dışında uzakta yaratıkları görünce dalga geçerek öldürüyorum. Siz de böyle bir şey yaşıyor musunuz?

Oyunun genel korkutuculuğu ani sesler ve ne zaman geleceği belli olmayan yaratıklar. Onun haricinde "mekaniksel" bir gerilim oyunda yok. Yani beklediğiniz bir yerden yaratık geldiğinde normal bir shooter gibi vurup geçiyorsunuz ama yürüdüğünüz yolda bir anda soldaki havalandırmadan fırlayınca bi' eliniz ayağınız birbirine giriyor.

İkinci oyunu oynadım, hem korkutuculuğu hem de yer yer "atmosferik" gerilimi yeterli. Üçüncü oyun co-op olduğu için korku öğesi yok bildiğiniz önünüze zırt pırt bir şeyler çıkıyor ve ateş ediyorsunuz.

Ya arkadaşlar bir de şöyle bir durum var korkuyorum ama zevkli de geliyor oyunu kapatamıyorum. Oyun içine çekiyor. En son böyle bir olayı Kabus22'de yaşamıştım.

Geri
Yukarı