Çözüldü Debian kullanılır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Regicide

Centipat
Makaleler
3
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Fedora 40 + KDE
Selam, Distrowatch'a bakarken daha önce hiç saf Debian kullanmadığımı fark ettim. Sizce denemeye değer mi, hangi masaüstü ortamını önerirsiniz?

Program sürümleri oyun oynamak için eski diye biliyorum, oyun deneyiminiz nasıldı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Denemeye kesinlikle değer. Ben de Debian kullanıyorum. Tek sıkıntısı çok fazla gereksiz paketle gelmesi. Bunun çözümü aslında basit. Minimal kurulum yöntemini uygulayınca sorun çözülüyor. Masaüstü ortamı olarak KDE önerebilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu videolar işine yarayacaktır.

Program sürümlerinin eski olma sebebi güncelleme almayan sürümü kullanması. Güncelleme alan sürüm için terminale sudo nano /etc/apt/sources.list komutunu girip bookworm yazan en üstteki iki yeri sid olarak değiştirmen yeterli. Sonra sudo apt update && sudo apt upgrade komutlarıyla güncel sürüme ulacabilirsin.

Oyun konusunda Debian açık ara farkla en iyi dağıtım bence. Linux native oyunları oynarken diğer dağıtımlarda sıkıntı çıkarken bu dağıtımda hiçbir sorun çıkmadı. Ayrıca XanMod çekirdeği ile oyun deneyimim daha iyi hale geldi diyebilirim. Tabi çekirdeği sonradan kurdum.
Denemeye kesinlikle değer. Ben de Debian kullanıyorum. Tek sıkıntısı çok fazla gereksiz paketle gelmesi. Bunun çözümü aslında basit. Minimal kurulum yöntemini uygulayınca sorun çözülüyor. Masaüstü ortamı olarak KDE önerebilirim.

Program sürümlerinin eski olma sebebi güncelleme almayan sürümü kullanması. Güncelleme alan sürüm için terminale sudo nano /etc/apt/sources.list komutunu girip bookworm yazan en üstteki iki yeri sid olarak değiştirmen yeterli. Sonra sudo apt update && sudo apt upgrade komutlarıyla güncel sürüme ulacabilirsin.

Oyun konusunda Debian açık ara farkla en iyi dağıtım bence. Linux native oyunları oynarken diğer dağıtımlarda sıkıntı çıkarken bu dağıtımda hiçbir sorun çıkmadı. Ayrıca XanMod çekirdeği ile oyun deneyimim daha iyi hale geldi diyebilirim. Tabi çekirdeği sonradan kurdum.

Çözüm

Oyun konusunda Debian açık ara farkla en iyi dağıtım bence. Linux native oyunları oynarken diğer dağıtımlarda sıkıntı çıkarken bu dağıtımda hiçbir sorun çıkmadı. Ayrıca XanMod çekirdeği ile oyun deneyimim daha iyi hale geldi diyebilirim. Tabii çekirdeği sonradan kurdum.

Cinnamon kullanmak istiyorum, bir sorun olur mu?

Denemeye karar verdim, aslında ilk başta çok kararsızdım ancak hiç saf Debian kullanmamak biraz sinirimi bozdu şu anda ISO iniyor. Sorunum çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı