DEHB hastalığı dolayısıyla ders çalışılmıyor

thworld

Hectopat
Arkadaşlar DEHB tanısı yaklaşık 2 ay önce kondu ve 1 dakika ders dahi çalışamıyorum. Kullandığım ilaçlar etki etmiyor. YKS'ye hazırlanıyorum, hedefim elektronik teknolojisi, 2 yıllık bir bölüm ama olmayacak gibi. Sadece içimi dökmek istedim.

Kütüphaneye gitmiş miydiniz hocam? Ayrıyeten yaşadığınız durumu biraz aktarabilir misiniz?

Hocam denemediğim yol yöntem kalmadı. Son 2 yıldır derslerim aşırı kötüydü. Ailem beni İstanbul'da özel bir beyin hastanesine götürdü testler falan yapıldı. Sonuç olarak dehb olduğumu öğrendim. İlaçlar vs yazıldı ama bir şey değişmedi değişmeyince 1 ay sonra ritalinin bir alt versiyonu ağır bir ilaç yazılacak. 19 yaşımda stresten saçlarım dökülmeye başladı. Tek derdim yks'de ne yapacağım.

@Furkan_D

Öncelikle bu hastalığa gerçekten sadece DEHB üstünde çalışan bir psikiyatrist tarafından tanı alın (araştırmalar göre çok fazla yanlış teşhis konulabiliyor bu konuda). Eğer DEHB olduğunuz garanti ise burada çözüm aramak samanlıkta iğne aramaya benzer çünkü bu hastalık konusunda çok tecrübeli doktorlar yıllar süren araştırmalar yaptı ve hala adam akıllı bir tedavisi yok. O yüzden bu konuda yapabileceğiniz en iyi şey alanında iyi olan psikiyatristlere gidip ilaçların işe yaramadığını stresten saçlarınızın döküldüğünü başka bir tedaviye ihtiyacınız olduğunu söylemek.

Öncelikle bu hastalığa gerçekten sadece dehb üstünde çalışan bir psikiyatr tarafından tanı alın (araştırmalar göre çok fazla yanlış teşhis konulabiliyor bu konuda). Eğer dehb olduğunuz garanti ise burada çözüm aramak samanlıkta iğne aramaya benzer çünkü bu hastalık konusunda çok tecrübeli doktorlar yıllar süren araştırmalar yaptı ve hala adamakıllı bir tedavisi yok. O yüzden bu konuda yapabileceğiniz en iyi şey alanında iyi olan psikiyatristlere gidip ilaçların işe yaramadığını stresten saçlarınızın döküldüğünü başka bir tedaviye ihtiyacınız olduğunu söylemek.

Hocam zaten gittiğim psikiyatr alanında en iyi doktorlardan biri. Kesin Dehb'yim diyebiliriz kısacası. İlaçlar sadece günü kurtarıyor. Ağır ilaç kullanan bazı arkadaşlarım var. Gayet iyiler şu an. Galiba tek çözüm ritalinin alt versiyonu bir ilaç kullanmak veya ritalin kullanmak.

@Rosselli

Doğuştan tanılıyım. Ne kullandınız da etki etmedi, şikayetiniz nedir, dersi neden çalışamıyorsunuz ya da gün içinde kaç saat ekrana bakıyorsunuz?

Zedprex ilacını kullanıyorum hocam. Günde 4-5 saat bilgisayar başındayım. Şikayetim herhangi bir şeye odak sürem maksimum 15 dakika.

@365436
Normal, tam anlamı ile bir DEHB ilacı kullanmıyorsunuz. Ritalin ya da Concerta alsanız böyle demezdiniz. Bilgisayar önemli değil ancak telefon kullanmamaya çalışın. Alo alo o kadar. Daha da beter yapar.

Doktorunuza tekrar danışın ve etkisi olmadığından bahsedin size Metilfenidat hidroklorür başlasın. O zaman eğer gerçekten rahatsızsanız olumlu etki görürsünüz. Bu süreç boyunca doktorun sözünden bir adım çıkmayın, metilfenidat doğru kullanılmazsa öldürür.

Normal, tam anlamı ile bir dehb ilacı kullanmıyorsunuz. Ritalin ya da concerta alsanız böyle demezdiniz. Bilgisayar önemli değil ancak telefon kullanmamaya çalışın. Alo alo o kadar. Daha da beter yapar.

Doktorunuza tekrar danışın ve etkisi olmadığından bahsedin size metilfenidat hidroklorür başlasın. O zaman eğer gerçekten rahatsızsanız olumlu etki görürsünüz. Bu süreç boyunca doktorun sözünden bir adım çıkmayın, metilfenidat doğru kullanılmazsa öldürür.

Hocam ritalin bir alt versiyonu bir ilaca başlayacak 1 ay sonra. Etkisi olur mu?

Geri
Yukarı