Ders çalışamama ve DEHB sorunu

TheMystery

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar ben ilkokuldan beridir dersi dinleyemeyen, ders çalışamayan birisiyim. Geçen seneki TEOG 1 başarısızlığımdan sonra ilaç tedavisine başladım. TEOG 2'de müthiş bir başarı elde ettim.
Ama aynı zamanda bu ilaç yüzünden kimseyle konuşmayan, durgun, yüzü asık, asosyal biri oldum. Bu yüzden son 3 aydır ilacı kestim akabinde yine eski halime döndüm. Ciddi anlamda robotlaştım. Artık ilacı kullanmak istemiyorum. Fakat bu başarımı olumsuz etkiliyor. Bu ilaç yüzünden artık gülmeyi bile unuttum, her şeye çok ciddi yaklaşıyorum. Daha önce bu ilacı kullananlar bana yardım etsin.
Tedavi daha ne kadar sürebilir? Gün içinde nasıl enerji kazanabilirim? Nasıl sosyalleşebilirim?

Hocam büyük ihtimalle antideprasan veya dikkat bozukluğu ilacı kullanıyorsunuz. Concerta olabilir. Aynı şekilde bende TEOG zamanı kullanmıştım ve şuan Türkiye'nin en liselerinden birinde okuyorum. 11. sınıfım şuan. Ama bence bu ilacın bir etkisi yok eğer varsa da en fazla psikolojik olarak etkisi vardır. İlacın yan etkilerinde zaten yaşadığınız durumlar yazıyor. Bu durumları yaşamanız çok normal hiç merak etmeyin. Şimdi bu ilacı 2-3 ay kullandım ve dediklerinizi ben de yaşadım. Eğer etki etmezse dozunu yükseltiyorlar. Sosyal durum olarak ise arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Spor yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızla beraber sinema, futbol maçı gibi etkinlikler düzenleyerek biraz daha sosyalleşebilirsiniz. Zaman geçtikçe zaten anlıyorsunuz. Hem ilacı kullanıp hem de sosyalleşmek için büyük bir çaba göstermeniz lazım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı