Déjà vu nedir? Gerçekte var mıdır?

Reenkarnasyon ile bir bağlantısı olabilir mi?
Reenkarnasyon sanırım Hunduizm dinine inan insanların inandığı, insanların öldükten sonra başka bedenden hayatına devam edeceği inancıdır. Bizim burada bahsettiğimiz reenkarnasyondan çok rüyamızda gördüğümüz bir olayı veya o anı yaşarken daha önce böyle bir anı yaşamış gibi hissetmiş olmamızdır.

Malesef ben de yazının tamamını okuyamadım bu yüzden çok özür dilerim.

Bununla ilgili teoriler var ama zamanla paralel evrenlerin birbirinden ayrılacağı gibi bir görüş de var. Michio Kaku'nun bir söyleşisini paylaşmak istiyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben Haftada Net 9-10 kere dejavu yaşarım hatta yaşadığım anlarda kendimi bulunduğum noktada değilde sanki kuş gibi hafif hissediyorum sanki uçuyorum gibi çok çok farklı bişey ama bi yandan da korku veriyor insana tabi haftada 9 - 10 kere yaşayınca 😁

Rüyamda anime izliyordum animenin adını falan bilmiyordum. Dün bir anime izleyeyim dedim. Rüyamda gördüğüm anime bu animeydi. Belki tesadüf olabilir ama rüyada aynı yerde izliyorduk animeyi. Bu dejavular olabiliyor ama benim gördüğüm dejavular genelde 1 dakika falan sürüyor. Ufak kesitliler gibi.
Konuyu hortlatmışım 2014 konusuymuş vay be.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben zaman sıkışmasına girdim. Yani bir süre hep aynı şeyleri yaptığımı hissettim. Gerçekten ilginç bir duyguydu.

Çok saçma bir düşüncem vardı küçükken 10 yaşımda falanım. Acaba biz herşeyi biliyoruz ama kafamızda onu açmamız mi gerek diye. Achievement mantığında yani.

Geri
Yukarı