Dell G15 Ryzen Edition 90 derece

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kadabra

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Benım Dell RTX 3060'lı ve Ryzen 7 5800H işlemcili laptopumda ısınma problemi var. Oyunlarda CPU derecesi G Mode açıkken bile 90 derecenin üzerinde oluyor. Yazılımsal bir problemi mi var, yoksa laptopun kendisinde bir problem mi var bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
i7 9750H'ta sabit 95 derecede oynuyorum oyunları 😀

Her laptopun soğutması ve TDP değerleri aynı olmadığı için ve iklim koşullarına da bağlı olarak elbette değişiklik gösterir. Laptopunuzda çift kanal veya yüzeysel bakır blok yoksa normaldir. Belki de iş amaçlı üretildi. Tam modeli nedir?

Her laptopun soğutması ve TDP değerleri aynı olmadığı için ve iklim koşullarına da bağlı olarak elbette değişiklik gösterir. Laptopunuzda çift kanal veya yüzeysel bakır blok yoksa normaldir. Belki de iş amaçlı üretildi. Tam modeli nedir?

Ki zaten 9750H ayrıca ısınan bir işlemci.

V25.1, Legion, yeni Omen, yeni 5600h Pavilion'lar, 2020 AMD ve 2021 tüm Nitro'lar. MSI GP-ge serisi. He bir de Lenovo IP Gaming 3 AMD olanlar. Bunlar aslında yok sanırım. Düzenleme; 4600H Pavilion uda ekliyelim.

Kac tanesini ne kadar ayrintili kullandin da bu kadar emin konusuyorsun? Yillarca teknik servislik yaptim ben. Bir bilgisayar isinmiyorsa yavastir bunu rahatlikla soyleyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kac tanesini ne kadar ayrintili kullandin da bu kadar emin konusuyorsun? Yillarca teknik servislik yaptim ben. Bir bilgisayar isinmiyorsa yavastir bunu rahatlikla soyleyebilirim.

4600H HP arkadaşıma aldırdım. 2020 ve 2021 Nitro arkadaşlarımda var. V25.1'in kullanıcı yorumlarını oku yeter. 4600H IP Gaming 3 denedim yeni Legion ve Omen'leri arkadaşlarıma aldırdım.

Merhaba. Benım Dell RTX 3060'lı ve Ryzen 7 5800H işlemcili laptopumda ısınma problemi var. Oyunlarda CPU derecesi G Mode açıkken bile 90 derecenin üzerinde oluyor. Yazılımsal bir problemi mi var, yoksa laptopun kendisinde bir problem mi var bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Onun bunun lafini kafana takma kardesim 17 yildir sadece laptop kullaniyorum ve elimden yuzlerce laptop gecti 90 dereceler gaming laptoplar icin gayet ideal degerler, servise gonderirsen onlarda zaten bunu belirtecektir. Forum cahil festivali gibi agzi olan konusuyor herkesin sozunu ciddiye alirsan moralin bozulur bosu bosuna. Adam hayatinda gaming laptop sahibi olmamis kendini gaming laptop gurusu falan saniyor saka gibi baksana.

Onun bunun lafini kafana takma kardesim 17 yıldır sadece laptop kullanıyorum ve elimden yuzlerce laptop gecti 90 dereceler Gaming laptoplar için gayet ideal degerler, servise gonderirsen onlarda zaten bunu belirtecektir. Forum cahil festivali gibi agzi olan konusuyor herkesin sozunu ciddiye alirsan moralin bozulur bosu bosuna. Adam hayatinda Gaming laptop sahibi olmamis kendini Gaming laptop gurusu falan saniyor saka gibi baksana.

90 ideal değil. 10nm - 7nm işlemci neden 90 görsün? Ayrıca nereden gaming laptopum olmadığımı biliyorsun elimden 1060 7700HQ Omen'de geçti 950M ASUS'ta.
90 ideal değil. 10nm - 7nm işlemci neden 90 görsün? Ayrıca nereden olmadığımı biliyorsun elimden 1060 7700HQ Omen'de geçti 950M ASUS'ta.

Şahsi ürününm olarak değil ancak 1 haftadan fazla deneyimledim.

90 ideal değil. 10nm - 7nm işlemci neden 90 görsün? Ayrıca nereden gaming laptopum olmadığımı biliyorsun elimden 1060 7700HQ Omen'de geçti 950M ASUS'ta.

Şahsi ürününm olarak değil ancak 1 haftadan fazla deneyimledim.
Bosver kardesim bosver. Soyleyecegimi soyledim ben.

Monster Tulpar T7 v20.1

Ben de öyle düşünüyorum. Şu anda araştırma yapmadım özel olarak ama çoğu laptop bu değerleri görmüyor günümüzde. Kullanım amacını pek düşünmedikleri için heatsink koyup geçilen laptoplar tarihe gömüldü. Teknoloji boşuna mı gelişiyor hocam. Biz elimizin altında ateş topu ile oyun oynayacaksak ne diye o kadar para verelim Gaming laptoplara.
Ssd takınca heatsink takmak iyi mi ssdye ?

Elbette. Sıcaklığı bir nebze düşürebileceği için alabildiğin verimde artar. Ama SSD'ye heatsink takmak terimini ilk defa duyuyorumç. SSD'ler için heatsink üretildi mi ya?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı