Dell G2724D vs MSI G274QPF-QD

Bütçe
10.000
VA panel değil IPS demene gerek yok. Düştüğün bir hata var IPS'lerde 178/178 yazıyor diye tamamıyla görüntüyü gösterebiliyor mu sanıyordunuz?
Buyurun Rtings'ten bakın buna. Her açıdan yapılan testler. Bu Dell'in testi. Ne derece görüntü kaybı yaşatıyor video halinde göstermişler. Köşelerde ki görüntü performansı ortada ki gibi olmaz. Delta E'nin renk dağılımı ile alakalı. Her panel aynı performansı veremiyor maalesef. Şu haliyle F/P bir ürün. Aman aman rahatsız ettiyse Dell ile görüşme yapın. Müşterisine değer veriyor. Belki değişim sağlarsınız.

Eki Görüntüle 2037301

V-Sync aktif etmişsin. Kapat diyor kısaca. Gecikme yaşanmış.
İlk defa IPS bir monitör kullanmıyorum. Bu zamana kadar 6-7 tane farklı marka ve model kullandım. Hiçbirinde böyle büyük göze batacak kadar görüş açısı problemi yoktu.

Ghosting ve ölü pikseli testlerini unutmuşum az evvel yaptım öyle yarım dakikalık sıkıntı yoktu ama güya bugün bana geri dönüş yapacaklardı yapmadılar: S

Bende monitörü yeni aldım. Görüntü ayarlarını nasıl yaptınız tavsiyeleriniz neler?

Rtings ICC profilini yükledim. Custom color RGB 98-100-98 ayarladım. Fena değil gibi.

Alan arkadaşlar beyaz arkaplanın olduğu bir fotoğraf çekip yollayabilir mi?

Renk ayarı konusunda yardımcı olacağım.

1701447883133.jpeg

Köşelerde benim de kararma var.

Rtings ICC profilini yükledim. Custom color RGB 98-100-98 ayarladım. Fena değil gibi.

Eki Görüntüle 2037627

Köşelerde benim de kararma var.
Evet hocam birebir aynı bana bu sorun gibi geliyor işte. Dell ile iletişime geçtim onlar da standart olduğunu herhangi bir teknik sorun olarak kabul edemeyeceklerini söyledi. Bir şekilde iadesini sağlarım ama monitörü genel olarak çok beğendim Msi, Asus gibi markalardan çok daha iyi kalite olarak. En ufak bir göz yorması ghosting vs yok. Pikseller dibine girince bile belli olmuyor.

Benim kendi renk ayarlarım bu şekilde. Game 1 profilini bu şekilde düzenledim. Biraz da nvidia denetim masasından doygunluk verdim.

Dosya Ekleri

• IMG_20231201_203116.jpg
    IMG_20231201_203116.jpg
    84,8 KB · Görüntüleme: 64

Geri
Yukarı