Deprem anında kaçmak, binayı terk etmek mantıklı mı?

Depremde kapı kilitlenebilir ama haberin olsun 6 şubat depreminde bizim çaprazimizdaki binadaki kapı kitlenmişti kimse çıkamadı o yüzden binadan.

Geceleri uyumadan önce kapıları hep aralık bırakırsanız kapı kilitlenmesi olmaz dış kapıdan çıkma olayı ayrı tabii o kilitlenebilir.

Geceleri uyumadan önce kapıları hep aralık bırakırsanız kapı kilitlenmesi olmaz dış kapıdan çıkma olayı ayrı tabii o kilitlenebilir.

Depremde çaprazimizdaki bina çökmüştü o binanın dış kapısı kitlenmişti ondan cenazelerin çoğunu apartman girişinde buldular.

Annem ufacik birşeyde bile hemen uyaniyor hemen tuyerim muhtemelen

Hocam maalesef işler o an düşündüğünüz gibi olmuyor. 6 Şubat depreminde ben bilgisayar başındaydım ve ayık kafadaydım gene de ne yapacağımı bilemedim elim ayağıma dolaştı. Yeni uyanmış hal ile yapacağınız şeyleri düşünmek zor.

Hocam maalesef işler o an düşündüğünüz gibi olmuyor. 6 Şubat depreminde ben bilgisayar başındaydım ve ayık kafadaydım gene de ne yapacağımı bilemedim elim ayağıma dolaştı. Yeni uyanmış hal ile yapacağınız şeyleri düşünmek zor.
O zamanki sters var yani sizde haklisiniz

Örnek verecek olursak toki mesela perde beton ev yapıyor. Ev perde beton ise uykudan kalkmayıp deprem bittikten sonra uykudan kalkarak dışarı çıkabilirsin. Aşırı güvenli bir sistem. Evin bütün duvarları taşıyıcı işlevi görüyor.
Perde beton oldugunu nasil ogrenirim babamada hic sormadim

Yeni konular

Geri
Yukarı