Deprem sonrası büyük ihtimalle yaşanacak senaryo

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok pardon da bu olayların AKP ile ne ilgisi var? Evleri düzgün yapması gerekenler mimarlar. Erdoğan ne zaman kalkıp ben mimarım dedi? Her şeyi siyasete bağlamayın. Ayrıca kur'an içerisinde toplu ölümler olacağı ve herkesin dinden uzaklaşacağı bir dönem olacağı yazıyordu zaten. Şu an tam olarak o dönemdeyiz. Yani din ile ilişkilendirilecek bir yanı var konunun. Ama ört bas etmek ne alaka onu anlamadım. Kısacası kafanda saçma bir senaryo yazmışsın. Çok kafana takma şunları. Ülkeden gidip kendini kurtarmaya bak bence.

Ak trollsen iyi yapmışsın işini eğer değilsen vay senin yaşadığın hayata kendi kardeşini ülkeden kovmak nasıl bir şey anlatsana.

Seninle burada parti tartışması yapmayacağım. Zaten kimin ne olduğu belli. CHP de gelse AKP de gelse bu evlerin düzeleceğini sanmıyorum. İki parti başkanının da kalkıp ev denetlediğini veya depreme önlem aldığını görmedim.
CHP neden ev denetlesin? Neden mesela? Ülkeyi kim yönetiyorsa onun denetlettirmesi gerekir.😀

Bir de sözde din kardeşlerimiz onları kov yapabiliyorsan bıçak çekip yağma yapmak enkaz altında kalan kişileri dövmek...

Ak trollsen iyi yapmışsın işini eğer değilsen vay senin yaşadığın hayata kendi kardeşini ülkeden kovmak nasıl bir şey anlatsana.
Ülkeden kimseyi kovmuyorum. Kendi yapacağım şeyi ona da önerdim. Çalışıp iyi bir meslek edinip ülkeyi terk etmeyi düşünüyorum şahsen.

Ben mimarım ve bölgedeki durumlara çalıştığımız firma üzerinde bir hakimiyetimiz var, durum o kadar düşünülenden farklı ki alınan önlemlerle alakalı kesinlikle yetersiz ve az ama yapı olarak tamamen mütahit ve ekstra kar edicem diye kaçılan kalitede kusurlar var. Her binanın belli bir prosedürü karşıladığında yapımına izin veriliyor ve başlanabiliyor ama içeride o kadar çok mimar/mühendis rüşvet yiyerek asla yapılmaması gereken binalara onay veriyor ki. En yakın izmir depreminde duvar içlerinden deniz kumu çıkmıştı yani açıklamaya gerek dahi yok. Şu an siyasi bir yorum yapmak için çok erken aşırı eksiğimiz var ve telafi edilmesi lazım ama bu durumun çözümü için kim gelirse gelsin başa içimizdeki insanların yani BİZİM değişmemiz lazım. Koltukta A kişiside otursa B kişiside otursa kuralların uygulanmadığı ve esnetildiği bir ülkede durum her zaman kötü olacak...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

O zaman bu videoyu izleyin. Madem deprem ile hükümetin ilgisi yok neden bu konudaki çalışmalara izin verilmemiş?

Bir de sözde din kardeşlerimiz onları kov yapabiliyorsan bıçak çekip yağma yapmak enkaz altında kalan kişileri dövmek...
Şu din kardeşliği konusunu bir kenara mı atsak? Hani nerede Sudi Arabistan? Ukrayna bile savaş ortasında yardım etti. Katar'a o kadar laf edildi onlar bile yardıma geldi. Hani Müslümanlar? Hani Sudi Arabistan?

Ben mimarım ve bölgedeki durumlara çalıştığımız firma üzerinde bir hakimiyetimiz var, durum o kadar düşünülenden farklı ki alınan önlemlerle alakalı kesinlikle yetersiz ve az ama yapı olarak tamamen mütahit ve ekstra kar edicem diye kaçılan kalitede kusurlar var. Her binanın belli bir prosedürü karşıladığında yapımına izin veriliyor ve başlanabiliyor ama içeride o kadar çok mimar/mühendis rüşvet yiyerek asla yapılmaması gereken binalara onay veriyor ki. En yakın izmir depreminde duvar içlerinden deniz kumu çıkmıştı yani açıklamaya gerek dahi yok. Şu an siyasi bir yorum yapmak için çok erken aşırı eksiğimiz var ve telafi edilmesi lazım ama bu durumun çözümü için kim gelirse gelsin başa içimizdeki insanların yani BİZİM değişmemiz lazım. Koltukta A kişiside otursa B kişiside otursa kuralların uygulanmadığı ve esnetildiği bir ülkede durum her zaman kötü olacak...
Aynen katılıyorum. Hangi parti gelirse gelsin bu iş değişmeyecek.

Hatırlıyorum çok net. Elazığ depremi olmuştu, suçlu Ekrem İmamoğlu denildi, sırf adam kayak yapmaya mı ne gitmiş, ondan dolayı.

İzmir depremi de orada zina var diyeymiş. O yüzden deprem olmuş yani.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı