Derdiniz nedir?

Sevdiğim dedemi kaybettim ondan sonra aile karıştı ve beni hiçbir şeyi umursamaz sanıyorlar lakin benim için cehennem günü

Aslında çok uzun yazdım da sildim, kısaca yazayım 29 yaşında biri olarak 18-20 yaşında kardeşlerim için söylüyorum gelecek kaygısı, yalnızlık, bunalım hepimizin az yada çok yaşadığı bir şey, ben çok yaşadım özellikle yalnızlık. Ama hayat çok garip hep "bu olmaz, imkansız" dediğim şeyler başıma geldi, hep beklemediğim fırsatlar yada sorunlar önüme çıktı, hayat 18-20 yaşında geleceğinizi tahmin ettiğiniz gibi gelmiyor, hep bi sürpriz hep bi bilinmeyen, hep bi beklenmeyen. Yalnızlıktan korkmayın, hayatta alabileceğiniz en iyi exp görevlerinden biri. Zengin olmalıyım kaygısından çıkın, muhtemelen olamayacaksınız, beni kimse beğenmeyecek kaygısından çıkın, bazı insanlar bazı sebeplerden dolayı sizi beğenmeyecek, bunu değiştiremezsiniz. Ne olacaksa olsun siz işinize bakın salın yani tutmayın bişey olmaz, hayatın normali bu.

Büyütürsem derdimi, büyüttüğüm derdim küçültür beni. Eğer küçümsersem o derdi, işte o dert o zaman büyütür beni.

Ekonomi sıkıntılar dışarı çıkınca para tuz buz olması bu denli dışarı çıkamamak mutsuzluk sevgilimin olmaması. Sevgilim olsa da nereye götüreyim bu ekonomi sıkıntıda. Filan filan işte efendim. Daha ne anlatayım.

Yalnızlık, kronik stres, okul zorluyor, zorbalığa uğrama, özgüvensizlik, üst üste gelen sıkıntılar. Hassaslık çevre konusunda, OKB hastalığı, tinnitus denen işitme sorunu gözde astigmat hepsi bu ama dahasıda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı