Ders çalışamamak ve odaklanamamak

nediyosun123123

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Derslerime odaklanamıyorum ve MEB bakanının çıkardığı yeni sınav sistemi ezbere dayalı olacak ben yapamam diye kaygılanıyorum ve ders çalışamıyorum. Bugün 1 saat önce annemle konuştum, annem ise ders çalışırsan her sınav kolay gelir diyor. Konuşmaya gelince ben çalışacağım, diyorum 5 dk sonra çalışma isteğim sona eriyor. Yani nasıl yenebilirim bu çalışmama isteğini ve bu kaygıyı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam aksine yeni sistem ezbere dayalı falan değil nereden çıkardınız ? Bir sınavda şık sallayamıyor olmanız bunun ezber olduğu anlamına gelmez aksine siz çok şanslı bir nesilsiniz gidin 2015 yılı öncesi sınavlara bakın da ezber sınavlar görün...

Sistem zaten baştan aşağı çok yanlış. Uğraşmak istediği şeyle uğraşır insan ancak her dersi bilme gerekliliği var. Ders çalışmak istemezdim zamanında. Şimdi işimle ilgili bir şey çıksın kafayı patlatana kadar üzerine düşmekten hiç çekinmiyorum.

Günlük, haftalık ve aylık hedefler belirle. İstesen de istemesen de uy.

Sistem zaten baştan aşağı çok yanlış. Uğraşmak istediği şeyle uğraşır insan ancak her dersi bilme gerekliliği var. Ders çalışmak istemezdim zamanında. Şimdi işimle ilgili bir şey çıksın kafayı patlatana kadar üzerine düşmekten hiç çekinmiyorum.

İstek gelmeyince olmuyor işte isteğimi getirecek bir şey gerekiyor.

Tam aksine yeni sistem ezbere dayalı falan değil nereden çıkardınız ? Bir sınavda şık sallayamıyor olmanız bunun ezber olduğu anlamına gelmez aksine siz çok şanslı bir nesilsiniz gidin 2015 yılı öncesi sınavlara bakın da ezber sınavlar görün...
Teog be like.

1697726339150.png

Yeni nesil sorular daha zor.

Bahsedilen durum lise sınavı mıydı? Dost, sadece dersi derste dinleyerek bile sağlam puanlar alabiliyorsun. Üniversite sınavı sıkıntılı. Lise sınavı için çalışmamak için takla atıyordum o kadar boş geliyordu zamanında. Tabii o dönemler akıllı telefon işleri çok fazla yaygın değildi genelde derse odaklanıyorduk.

Bahsedilen durum lise sınavı mıydı? Dost, sadece dersi derste dinleyerek bile sağlam puanlar alabiliyorsun. Üniversite sınavı sıkıntılı. Lise sınavı için çalışmamak için takla atıyordum o kadar boş geliyordu zamanında. Tabii o dönemler akıllı telefon işleri çok fazla yaygın değildi genelde derse odaklanıyorduk.

8. sınıfım ben LGS'yimi düşünim sınavlarımı.

Yeni nesil sorular senin attığın soruların uzatılmış hali. Hepsi mantıken aynı. Yeni nesiller uzatılıyor sadece. Koca bir paragraf veriyor ya da görsel. Bunlar çıkarınca çok bir farkları kalmıyor.
YKS öğrencisiyim biliyorum. LGS zamanında da teog da 20 de 17 18 yaparken lgs de 13-14 yapıyordum.

Geri
Yukarı