Dershaneden ayrılırken cayma bedeli

Yaşınız 18'den küçükse, velinizin rızası olmadan borç altına giremezsiniz. Velinizin onayı yoksa da bir şey alınamaz. Durumu ailenize bildirin, gerekli görüşmeleri onlar yapar zaten.

Yaşınız 18'den küçükse, velinizin rızası olmadan borç altına giremezsiniz. Velinizin onayı yoksa da bir şey alınamaz. Durumu ailenize bildirin, gerekli görüşmeleri onlar yapar zaten.

20 yaşındayım hocam ama imza için yine de veli istediler. Velim de herhangi bir imza atmadı.

20 yaşındayım hocam ama imza için yine de veli istediler. Velim de herhangi bir imza atmadı.

O zaman, "Neye istinaden bu parayı istiyorsunuz?" diye sorabilirsiniz. Bu arada bu ikinci yılım demişsiniz, ilk sözleşmeye de bir bakın, arada, kıyıda, köşede, "maddi yükümlülükler" ya da "sözleşmenin feshi" bölümlerinde gözden kaçmış madde olmasın.

Özel olmazsa ayrılma sebebiniz nedir? Kendimle istişare etmek amacıyla soruyorum.

Dersi anlatan hocalar çok kötü, geçen yıl hocalar çok iyiydi, güzel anlatıyorlardı ama bu yılki hocalar bitsin de gidelim kafasında anlatıyor, e haliyle hiçbir şey anlayamıyorsun.

O zaman, "Neye istinaden bu parayı istiyorsunuz?" diye sorabilirsiniz. Bu arada bu ikinci yılım demişsiniz, ilk sözleşmeye de bir bakın, arada, kıyıda, köşede, "maddi yükümlülükler" ya da "sözleşmenin feshi" bölümlerinde gözden kaçmış madde olmasın.

Geçen yıldan kalan bir şey olduğunu pek sanmıyorum, taksiti günü gününe eksiksiz ödüyordum.

Geçen yıldan kalan bir şey olduğunu pek sanmıyorum, taksiti günü gününe eksiksiz ödüyordum.

Onun için söylememiştim. İmzalanan sözleşmede; ilk başta sözleşme süresi önemli, belirli süreli ise sıkıntı yok zaten. Ama sürekli ise (Dershaneler için böyle bir durum var mı? Pek bir bilgim yok. Genel borç ilişkisi mantığı ile düşündüm.) o zaman sözleşme iptali için gerekler sağlanmalıdır.

Son düzenleme:
Dersi anlatan hocalar çok kötü, geçen yıl hocalar çok iyiydi, güzel anlatıyorlardı ama bu yılki hocalar bitsin de gidelim kafasında anlatıyor, e haliyle hiçbir şey anlayamıyorsun.

Dershane sözleşmeleri genellikle bir sonraki seneye devretmez. Ama sen yine de kontrol et.

Onun için söylememiştim. İmzalanan sözleşmede; ilk başta sözleşme süresi önemli, belirli süreli ise sıkıntı yok zaten. Ama sürekli ise (dershaneler için böyle bir durum var mı? Pek bir bilgim yok. Genel borç ilişkisi mantığı ile düşündüm.) O zaman sözleşme iptali için gerekler sağlanmalıdır.

Geçen senenin bakiyesi kapanmış ama.

Yine de kontrol et

Yeni konular

Geri
Yukarı