Dershaneye dava açmak

O konuyu da ben açtım hocam. Kitapların çoğunu iade ettim ilk aldığım gibi zaten. Sadece 2 kitap kaldı, evde şu an onlarda. Onları da 2-3 gün sonra getiririm dedim tamam dediler. Kalanları da yarın götürürüm herhalde, kullanmadım zaten, çizik bile yok. Hoca konu anlatırken oranın altını çiz dedi hocaya çizemem hocam temiz kalsın falan dedim.

Hocam sorun olmaz ise dershanenin yıllığı kaç? Burada yıllığı 12.000TL nasıl haftalık 2.000 aldılar onu anlamadım.

Not: Yazıyormuş Pardon

Hocam sorun olmaz ise dershanenin yıllığı kaç? Burada yıllığı 12.000TL nasıl haftalık 2.000 aldılar onu anlamadım.

Hocam yıllık 13.000 TL. Cayma bedeli olarak dershane ücretinin %10'unu istediler yani 1.300 TL. Kalan 900 TL'de dershaneye geldiğim 6 günün ücreti. Ben de anlamadım böyle saçma bir fiyatın çıkmasını.

1 aylık taksitim zaten 1.100 TL. 6 gün gidip nasıl 900 TL istiyorlar ben de anlamıyorum.

O zaman boşver. Bu arada senet falan var mı?
Geçen seneden kalan 1.300 TL'nin senedi vardı. Onu ödeyip senedi aldım. Bu yıl herhangi bir ücret ödemedim, bilmiyorum yani senet var mı yok mu

Senet var mı yok mu onu nasıl öğrenebilirim. Bu tarz konularda pek bilgim yok.
Ailene sor. Ama ailen hiçbir yere imza atmadıysa senet yok demektir.

Türkiye'de hala eğitim için para verilmesini görmek bile oldukça komik ve vasat bir durum aslında.
Evet haklısın. Genellikle ücretsiz verilen eğitimin kalitesinin her ülkede berbat olması sebebiyle insanlar mecburen özel eğitim kurumlarında soluğu alıyor.

Ailene sor. Ama ailen hiçbir yere imza atmadıysa senet yok demektir.

Evet haklısın. Genellikle ücretsiz verilen eğitimin kalitesinin her ülkede berbat olması sebebiyle insanlar mecburen özel eğitim kurumlarında soluğu alıyor.
Onların da hiçbiri imza atmadı, o zaman ortada senet yok.

Ailen ne diyor bu duruma?
Kayıt sildirmek için 2.200 TL istediklerini söyleyince haliyle önce bir NEE diye hafif yüksek sesle şaşırdılar. Sonrasında tabi 6 gün için ne 2.200'ü dediler haliyle, imza falan atmadığımı da söyledim hiçbir şeye. Onlarda çıkan bu ücreti ödemeye çok sıcak bakmıyorlar haklı olarak. Sadece gidilen gün sayısı kadar ücret (275 TL) ödeyelim , neden durduk yere fazladan para ödeyelim diyorlar ortada imza yok bir şey yok diye.

Geri
Yukarı